vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 pregrevanje ?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
brundalo
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 22
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 16.04.2010

pregrevanje ? Empty
PočaljiNaslov: pregrevanje ?   pregrevanje ? Icon_minitimeSre 1 Feb - 23:33

Pozdrav

u pitnju je t3, 1983 goduste, motor je 1.9 wbx.

u oktobru sam zamenio crevo za rashladnu tecnost , duzine oko 80cm koje ide od motora napred do neke t racve koja ima razlicite preseke.
u novembru , pre zime sam promenio antifriz kod majstora, sipao sam crveni, odzračen je - valjda...
u zadnjih mesec dana tokom januara, kada ga upalim na benzin, posle 10 minuta voznje počinje da izlazi para iz otvora za grejanje u kabini kod vozača.
i kao da curi crvenkasta tecnost na pod, mozda grešim ?
u svakom slučaju kada krecem prvom, na semaforu i davanjem gasa, pojačava se izlazak pare iz otvora za topli vazduh. jako neprijatno.
posle pola sata voznje, nema isparavanja, nego samo topao vazduh.

lampica za ulje na intrumental tabli, povremeno se pali. ona bi trebala da signalizira i vazdusni cep u crevima sa rashladnom tecnoscu ?

prebacivanje na plin mi nesto ove zime ne uspeva, odustao sam od plina dok ne otopli...

brine me to isparavanje na pocetku, i crvena voda pored nogu vozaca i suvozaca, da li je samo voda u crevima neka ostala, ali odakle , to mi se od 2008 od kada ga vozim, nije tako desavalo ?

ako ima neko ideju...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beograd.rs
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

pregrevanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: pregrevanje ?   pregrevanje ? Icon_minitimeČet 2 Feb - 10:19

Pretpostavljam da u sistemu za hlađenje postoji i radijator tj. grejač kabine. Kroz njega takođe prolazi rashladna tečnost i greje kabinu. Dešava se da taj radijator procuri.

Što se lampe za pritisak ulja tiče, ona označava samo previše nizak pritisak ulja u sistemu. Zar na instrument-tabli ne postoji termometar rashladne tečnosti?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

pregrevanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: pregrevanje ?   pregrevanje ? Icon_minitimeČet 2 Feb - 15:45

procureo je mali hladnjak za grejanje kabine. osim pare sigurno je i neprijatno masna soferka sa unutrasnje strane (a nakon duze voznja i na ustima osetis sladak ukus )
Nazad na vrh Ići dole
http://...
brundalo
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 22
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 16.04.2010

pregrevanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: pregrevanje ?   pregrevanje ? Icon_minitimeČet 2 Feb - 21:33

termometar rashladne tečnosti je apsolutno poludeo pre godinu dana. po najvecoj avgustovskoj vrucini, krenuo sam ka beogradu sa sela, 100km. sa sve familijom, nas petoro i pun kombi svezih namirnica ... odjednom pocne da kazaljka za temperaturu da skačema max, na prvoj rupi se vrati na nulu...i tako...
kupio sam nov konektor koji se montira na bocu za rashladnu tecnost, na kojoj je onaj zeleni loptasti ventil, al to nije pomogl.
dvojica električara su merili sondama temperature tečnosti , menjali konektore na zicama i ustanovili su da se motor ne pregreva.
ostalo je da ja nabavim novu insrtumental tablu ali je nisam nasao.
ali sam pre svake voznje proveravao nivo antifriza i ulja...i ispod motora...i nikakve razlike ...

nisam ni znao da postoji mali hladnjak za grejanje kabine.

sta mi sad predlazete ? jel mogu nesto sam da odradim ili da jurim nekog majstora ?

hvala
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beograd.rs
brundalo
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 22
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 16.04.2010

pregrevanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: pregrevanje ?   pregrevanje ? Icon_minitimeČet 2 Feb - 21:58

sve ste lepo rekli ...

dopuna - kad okrenem kljuc - nisam ga jos upalio , kazaljka krene da se dize ...za 15 sekundi je vec preko crvene zone temperature, tako da to ne bih uzimao u obzir . na prvoj rupi ili treskanju, padne na nulu...

nego, da li smem uopste paliti auto s obzirom da mi curi antifriz u kabinu. da li smem voziti do majstora koji je na drugom kraju grada ? da li smem voziti na plin ?
voznja na benzin je neizdrziva !!!!!

hvala
Nazad na vrh Ići dole
http://www.beograd.rs
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

pregrevanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: pregrevanje ?   pregrevanje ? Icon_minitimePet 3 Feb - 7:47

Dok god je nivo antifriza iznad minimuma motor se neće pregrevati. Možeš da voziš uz stalnu kontrolu antifriza ali problem treba što pre rešiti, jer će verovatno da curi sve više i više. Neki ovakve probleme rešavaju sipanjem naročitog praška u rashladnu tečnost koji u većini slučajeva zaustavi curenje, ali može da ima nepredvidljive nus-pojave i ja ga ne bih preporučio.

Pomogla bi slika instrument-table. Mislim da nema potrebe menjati je. Ako tabla ima onu plastičnu foliju nazad umesto žica, desi se da dođe do prekida u toj foliji pa se to može prespojiti žicom. Ako je uz termometar poludeo i pokazivač goriva, moguće je da je neispravan stabilizator napona koji napaja pokazivače goriva i temperature. Tablu može da popravi svaki radio-tv servis ili možda precizni mehaničar koji se bavi instrument-tablama.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





pregrevanje ? Empty
PočaljiNaslov: Re: pregrevanje ?   pregrevanje ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pregrevanje ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUS :: od 1979-
Skoči na: