vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Boxer dobio osvezenje.....

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimePet 23 Dec - 20:55

'de ste ljudi cheers .Evo javljam se ponovo povodom zavrsene price u vezi teme "Boxer trazi osvezenje...".Dugo je Bubilak bio bez motora,u garazi.Delovi nisu bili problem.Nabavio sam nove ventile,izduvne vodjice i karike u "Astor"- u.Problem je bio oko glava cilindara,dugo sam cekao da moji delovi dodju na red.Majstor za glave cilindara se pomucio,ali uz asistenciju strugara uspeo je da zameni izduvne vodjice i kaze da sada necu imati nikakvih problema.Kada su delovi stigli u radionicu gde je motor lezao neke dve sedmice,zamenjene su karike,stavljene glave i nastelovani ventili.Zamenuo sam i cevi podizaca ventila i naravno gumice koje su bile u sklopu garniture dihtunga.Pala je i nova remenica radilice,ona sa podeocima u stepenima radi lakseg stelovanja palenja(a i ventila kada za to dodje vreme).I nakon svega toga krenuo je start i motor,sa sada mnogo boljom kompresijom,je upalio kao mina.Presao sam nekih 200 km do sada,zadovoljan sam.Radi dosta tise.Vozio sam umereno,oko 60km/h,da legnu karike.Stubline su ostale po standardu,nisu bile u losem stanju.Jedino nisu uspeli da zamene centralni nosac menjaca.Ne znam koliko je to naknadno izvodljivo,kada je motor u bubi Question .Ali dobro.Nisam nikada vozio bubu,a da je nesto slicno radjeno sa motorom(ovo je treca buba od '74).Nadam se da je ova operacija uspela Smile Hvala na savetima koje sam dobio na ovom forumu i pozdrav za sve ljubitelje Bube cheers
Ako neko ima komentar Rolling Eyes
neka kaze slobodno Wink
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimePet 23 Dec - 22:03

ne bih da mnogo pametujem ali za uspesnu zamenu vodjica nije potreban strugar, koja je njegova uloga bila?

remenica je samo ukras, stelovanje paljenja a narocito ventila nema mnogo veze sa njom. i naj cesce greske modernih majstora je kad stroboskopom steluju paljenje, ko garantuje da nekad neko nije zamenio remenicu nekom drugom a iskusni znaju da ima tri modela remenice...

svejedno uzivaj, srecni ti kilometri u bubi!!
Nazad na vrh Ići dole
http://...
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimePet 23 Dec - 23:10

Veruj mi da nemam pojma sta je radio sa strugarom,ali mi rekao da bez neke dodatne obrade nece da garantuje za eventualno lose posledice.A remenica mi malo bacala,pa sam kupio jedinu varijantu remenice u Astor-u.Inace remenica mi je bitna bas zbog palenja,jer zarez na remenici(kada se postavi na sredinu bloka) pokazuje da je klip u I cilindru,u GMT(gornja mrtva tacka) i da je u tom polozaju I cilindar spreman za palenje smese vazduha i benzina.Naravno isprati se i polozaj razvodne ruke u odnosu na zarez na razvodniku palenja.Ne koristim stroboskop,samo probna lampa Wink
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimeSub 24 Dec - 0:13

Predpaljenje se kod raznih tipova motora, što zavisi od tipa razvodnika i karburatora, šteluje na različite vrednosti. Negde je to 0°, negde 5°, 7,5° itd.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimeSub 24 Dec - 12:58

KdF ::
Predpaljenje se kod raznih tipova motora, što zavisi od tipa razvodnika i karburatora, šteluje na različite vrednosti. Negde je to 0°, negde 5°, 7,5° itd.
To me uvek zbunilo kod one stare remenice,imala je tri zareza(dva jedan do drugog sa desne strane u pravcu voznje i jedan,odvojen,sa leve strane u pravcu voznje).Ja sam uvek stelovao palenje postavljajucii radilicu sa ona dva sastavljena zareza na sredinu bloka.Kada si vec pomenuo karburator i razvodnik palenja,nisam siguran koje je godiste ovaj motor.Kada sam kupio Bubu,pre desetak godina,deklo za sipanje ulja i provetravanje kucice motora kao i karburator su bili prilagodjeni tipu motora koji ima papirni filter vazduha.Medjutim onaj vlasnik je stavio uljni precistac vazduha(sto je po meni o.k.,jer ulje bolje lepi prasinu koja spolja krece prema motoru).Imao sam par karburatora i stavio sam karburator kome odgovara bas taj uljni filter,kao i deklo za sipanje ulja(gumeno crevo od dekla do filtera vazduha).Sledeci zbun,je razvodnik palenja koji ima vecu kutiju podpritiska za regulaciju predpalenja(imao sam bubu '75 1200j,ciji motor je fabricki imao papirni filter vazduha,a samim tim i karburator koji je njemu prilagodjen,a razvodnik palenja mu bio sa malom kutijom podpritiska).Ne mogu sada reci serijski broj motora,aili sa ovom konfiguracijom koji od ta tri stepena stelovanja palenja bi meni odgovarao Question
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimeSub 24 Dec - 15:49

https://2img.net/h/i644.photobucket.com/albums/uu168/Queen_of_North/tabelapaljenja.jpg

Pogledaj oznaku na razvodniku, ima ih u tabeli, pa prema tome treba odrediti tačku predpaljenja. Kod kaišnika sa 3 zareza obično je jedan 0° (GMT), drugi je 5° a treći 7,5°.

To bi bila polazna tačka za štelovanje. Ako se kasnije ispostavi da motor detonira u bilo kom režimu vožnje, onda treba malo vratiti paljenje, toliko da se detonacije izgube.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimeSub 24 Dec - 17:17

KdF ::
https://2img.net/h/i644.photobucket.com/albums/uu168/Queen_of_North/tabelapaljenja.jpg

Pogledaj oznaku na razvodniku, ima ih u tabeli, pa prema tome treba odrediti tačku predpaljenja. Kod kaišnika sa 3 zareza obično je jedan 0° (GMT), drugi je 5° a treći 7,5°.
Imam bas ovu tabelu,samo slabo razumem ovaj svabski.U kom redu,kolone za model 1200,se nalazi oznaka razvodnika kako bih odredio tacku predpalenja?Iskreno,nisam bas obracao paznju da neka od ovih oznaka i postoji na razvodniku.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimeSub 24 Dec - 19:49

"Zündverteiler" je razvodnik, gornja vrsta se odnosi na serijski ugrađivane razvodnike a donja (ersatz) su zamenski. "Zündzeitpunkt" je podatak na koliko se šteluje predpaljenje.

Ako je razviodnik samo sa vakumom, i bez tegova, sa većom kućicom vakumskog korektora, onda je najverovatnije da je to 111 905 205 AA, i sa tim razvodnikom se 1200 šteluje na 0° odnosno GMT. Treba obratiti pažnju da to važi isključivo za 1. cilindar, jer je paljenje 3. cilindra pomereno za par stepeni kasnije.

Kao što se iz tabele vidi, nisu svi kaišnici sa jednim zarezom isti, jer je zarez na drugom mestu zavisno od tipa motora. Prema tome ako je nekad neko promenio kaišnik, to može da izazove pogrešno podešavanje paljenja!
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitimeNed 25 Dec - 13:18

KdF ::
"Zündverteiler" je razvodnik, gornja vrsta se odnosi na serijski ugrađivane razvodnike a donja (ersatz) su zamenski. "Zündzeitpunkt" je podatak na koliko se šteluje predpaljenje.

Ako je razviodnik samo sa vakumom, i bez tegova, sa većom kućicom vakumskog korektora, onda je najverovatnije da je to 111 905 205 AA, i sa tim razvodnikom se 1200 šteluje na 0° odnosno GMT. Treba obratiti pažnju da to važi isključivo za 1. cilindar, jer je paljenje 3. cilindra pomereno za par stepeni kasnije.

Kao što se iz tabele vidi, nisu svi kaišnici sa jednim zarezom isti, jer je zarez na drugom mestu zavisno od tipa motora. Prema tome ako je nekad neko promenio kaišnik, to može da izazove pogrešno podešavanje paljenja!


Posto sam sada stavio novu remenicu koja je na obodu celim obimom oznacena sa podeocima u stepenima(bez zareza),kapiram da je I klip u GMT(0°) kada se oznaka TDC postavi na sredinu bloka motora,a ostala dva polozaja (5° i 7.5°)se dobijaju kada se radilica okrene na odgovarajuce podeoke u levo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Boxer dobio osvezenje..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Boxer dobio osvezenje.....   Boxer dobio osvezenje..... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Boxer dobio osvezenje.....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Boxer trazi osvezenje....
» split 52 export

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: