vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Share | 

The Samba

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
grof_nula
VW entuzijasta
VW entuzijasta

Broj poruka : 113
Godina : 27
Datum upisa : 10.09.2009

PočaljiNaslov: The Samba   Čet 20 Okt - 17:02

Da li neko ima iskustva sa ''the samba'' sajtom za bube...ima dosta delova i buba na prodaju uglavnom iz USA..kakva je procedura za uvoz iz amerike...(ako je uopste i moguce)??
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.rastislav.we.bs
gusar381
VW zaluđenik
VW zaluđenik

Broj poruka : 230
Datum upisa : 30.06.2011

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Pet 21 Okt - 13:39

grof_nula ::
Da li neko ima iskustva sa ''the samba'' sajtom za bube...ima dosta delova i buba na prodaju uglavnom iz USA..kakva je procedura za uvoz iz amerike...(ako je uopste i moguce)??
Jedino ako imas nekoga u americi pa da ti donese.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
nebkv
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1389
Godina : 37
Datum upisa : 04.06.2007

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Pet 21 Okt - 21:13

Delovi da,ali auti i njihov prevoz tesko da su isplativi.Mislim da se i u zemljama poput Nemacke,Engleske itd. retko odlucuju na nabavku iz USA iako tamo ima mnogo povoljnijih Buba i kombija i u boljem stanju nego kod njih ili ovde kod nas
Nesto slicno kao kada bi covek iz Nisa kupio projekat u Subotici za 100e,a redovan prevoz ga izadje jos 400 Wink
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1795
Godina : 46
Datum upisa : 09.08.2007

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Pet 21 Okt - 22:01

nebkv ::
Delovi da,ali auti i njihov prevoz tesko da su isplativi.Mislim da se i u zemljama poput Nemacke,Engleske itd. retko odlucuju na nabavku iz USA iako tamo ima mnogo povoljnijih Buba i kombija i u boljem stanju nego kod njih ili ovde kod nas
Nesto slicno kao kada bi covek iz Nisa kupio projekat u Subotici za 100e,a redovan prevoz ga izadje jos 400 Wink

rastavi ga pa ga posalje kurirskom sluzbom pa ga izadje 100 What a Face Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://aircooledvw1300.blogspot.com/
toxic
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1065
Godina : 45
Datum upisa : 20.06.2007

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Sub 22 Okt - 0:21

hm...nisam bas siguran. kod nas redovito dolaze kontejneri s autima preko bare pa cak i bubama dok su karmanni stalna roba. u malom mjestu poput moga u par godina je dosla kolona tih amerikanaca. trenutno se restaurira njih desetak dok je isto toliko vec na cesti.

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.classic99.hr
gusar381
VW zaluđenik
VW zaluđenik

Broj poruka : 230
Datum upisa : 30.06.2011

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Sub 22 Okt - 1:29

Iz bilo koje zemlje da primis posiljku na kucnu adresu naplatice ti i carinu i porez, tako da je najbolje da ako vec hocete nesto da kupite iz inostranstva da vam neko fizicki donese kako bi izbegli ova placanja.Svako dobro
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1389
Godina : 37
Datum upisa : 04.06.2007

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Sub 22 Okt - 9:07

toxic ::

hm...nisam bas siguran. kod nas redovito dolaze kontejneri s autima preko bare pa cak i bubama dok su karmanni stalna roba. u malom mjestu poput moga u par godina je dosla kolona tih amerikanaca. trenutno se restaurira njih desetak dok je isto toliko vec na cesti.

Onda je proradio neki kanal sa povoljnim transportom.Verovatno su u pitanju bas ti kontejneri.Znao sam cifru zakupa kontejnera na relaciji Sydney-jedna od luka u CG ili HR ali sam zaboravio.Raspitacu se opet
Sa druge strane opet sam ubedjen da za auto vrednosti 500-1000e transport i carina svakako moraju biti veci od te cifre.Isplati se jedino ako je auto u zaista dobrom stanju
Nazad na vrh Ići dole
dobrica
VW entuzijasta
VW entuzijasta

Broj poruka : 122
Godina : 42
Datum upisa : 17.12.2008

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Sub 22 Okt - 9:50

Transport nije strašan. Izađe oko $3000 za kontejner u koji staju 2 auta. Dijaspora često šalje ovamo, učipi se sa nekim. Na to još kamion CRO-RS.
Poželjno je da tamo imaš čoveka koji će uživo da pogleda auto.
Generalno, automobili od parsto dolara su u neuporedivo boljem stanju od ovdašnjih za koje traže po par hiljada €. Naravno, od svakog pravila ima odstupanja.
Obratiti pažnju iz kog dela USA potiče auto (istok presoljen, na zapadu bez soli, pa tako i korozija).
Transport delova nije problem (4-10USD/kg), problem je plaćanje. Većina prodavaca nije raspoložena da se bakće sa wire transferom, snađi se za paypal.

Sve u svemu nije velika mudrolija. Na buba bg forumu imaš lika koji je to skoro radio pa vidi tamo.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.thegoldenbug.com
grof_nula
VW entuzijasta
VW entuzijasta

Broj poruka : 113
Godina : 27
Datum upisa : 10.09.2009

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Sub 22 Okt - 11:57

prvo da se zahvalim na dragocenim informacijama..kada se auto doveze u zemlju ... kako ide sa placanjem carine...i registracijom...posto su to auti dosta stari i ne potpadaju pod euro3 standard ...da li je registracija takvih vozila uopste moguca....cuo sam pricu o sertifikatu muzeja automobilizma u beogradu ...pomocu koga se ne placa carina za uvezeni auto stariji od 30 godina.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.rastislav.we.bs
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik

Broj poruka : 197
Godina : 40
Datum upisa : 15.11.2008

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Sub 22 Okt - 14:22

Postoji pravilnik o uvozu oldtimer-a. U njemu se ne spominje 30 god, već fiksni datum i mislim da mu je naziv Pravilnik o uvozu starovremenskih vozila.

Po tom pravilniku može da se uveze:
- auto koji je proizveden pre 1.1.70 (ili 71) nisam sad siguran,
- auto čija proizvodnja je počela pre ovog datuma, a sam auto može biti proizveden i posle ovog datuma,
- auto koji je istorijski ili tehničko-tehnološki značajan ili jako redak itd., a mlađi je od ovog datuma.

U prvom slučaju carnina bi trebala automatski da ocarini vozilo ali sam čuo da često traže potvrdu muzeja, u druga dva slučaja traži se potvrda obavezno.

Bilo je reči o ovom pravilniku, postoji na internetu negde, ali ne mogu sad da tražim.

Carina, porez i sve ostalo se redovno plaća.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.021.rs
djcorto
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva

Broj poruka : 480
Godina : 55
Datum upisa : 14.02.2010

PočaljiNaslov: Re: The Samba   Sub 22 Okt - 14:34

dobrica ::
Poželjno je da tamo imaš čoveka koji će uživo da pogleda auto.
Generalno, automobili od parsto dolara su u neuporedivo boljem stanju od ovdašnjih za koje traže po par hiljada €. Naravno, od svakog pravila ima odstupanja.
Obratiti pažnju iz kog dela USA potiče auto (istok presoljen, na zapadu bez soli, pa tako i korozija).

Ovo je jako bitno.

Primer zasto je bitno imati coveka koji ce da pogleda auto: na BBG sam kacio fotke bube kabrio iz '66 koja se ovde restaurira. Covek - iskusan majstor, vodi jednu od boljih restauraterskih firmi ovde, klijentela oparena, dakle razni lamborginiji ferariji porsei rolsevi bentiliji i sta sve ne - je uvezao bubu iz Kanade, po slikama kao lutka. A onda je pogledao sam. Kranji ishod: od sasije je ostao tunel i nosaci trapa i menjaca, od skoljke malne samo instrument tabla i okvir soferke.

Ako se ovde uvozi iz USA, onda se gadja Kalifornija pa sve ostalo. Kalifornija kao broj jedan ne samo zbog klime, nego i zbog jake kulture cuvanja i restauracije VW vazdusara. Na primer, Ghia koju sam skoro okacio na BBG, savrsena i netaknuta, iz '67 (neki dan je i provozao) se ovde prodaje za 8000 evra ... sto znaci da coveka nije kostala vise od 6000.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: The Samba   

Nazad na vrh Ići dole

The Samba
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» vidjena samba
» Tomina Samba