vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ventili,...

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimePon 19 Sep - 19:25

Cao ljudi...Planiram da menjam gumice na cevima podizaca ventila,pa bih i uz put da proverim kakvo je stanje sa glavama cilindra,vodjicama ventila,ventilima....Samo me interesuje koji je propisani zazor ventila(buba 1200j '76) i kako su se pokazale cevi podizaca sa oprugama,posto bih stavio takve(ne moras da vadis motor kad menjas gumice)...E i jos pitanje,da li da kada vec sve to radim,stavim glave na peskarenje i izslajfujem ventile kad sam vec u kancelariji...Pozdrav za sve i u napred hvala... cheers
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimePon 19 Sep - 19:33

Ne bi bilo loše pre skidanja glava da izmeriš kompresiju, tako ćeš unapred znati nešto o ventilima. U svakom slučaju, ako skidaš glave da bi zamenio gumice, i ugrađuješ standardne šuc-rore, ne bi bilo loše da se skinu i ventili, pregledaju, izmeri zazor vođica i uradi sve što je potrebno. Ako usisnim ventilima nisu potrošena stabla, mogu da se vrate stari ali da se prebruse pečurke. Za izduvne ventile se obično preporučuje promena jer su toplotno opterećeni i brže stradaju.

Zazor je 0,15 mm na svim ventilima pri hladnom motoru.

E sada, kad već skidaš glave ne bi bilo loše da se skinu i cilindri, eventualno promene karike i leteći ležajevi (iz predostrožnosti). Ne skidaju se glave svaki čas, ovako bi motor bio osvežen. Jeste da je skuplje, ali ako to odavno nije rađeno ne bi bilo loše da se uradi.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimePon 19 Sep - 20:11

Pozdrav za tebe Kdf...Citao sam dosta tvojih sugestija i svaka je na mestu...Za ovaj motor znam da je predhodni vlasnik trnovao blok(ovo mi je treca buba po redu)...Nisam ulazio u detalje oko toga,sem sto znam da je to dovodjenje radilice u osu...To je taj lik radio pre vise od 10-ak godina,a da li to podrazumeva jos neke radove oko vitalnih delova motora to ne znam...Evo i jedan link,cisto da se vidi kakav je motor u pitanju:https://www.youtube.com/watch?v=wB-e08Js5dw
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimePon 19 Sep - 21:39

Zavisi koliko je prešao od tada.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwBane
pridošlica
pridošlica
vwBane


Broj poruka : 29
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.09.2011

Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimePon 19 Sep - 22:14

Skoro me zezala svecica na trecem cilindru,mislio sam da je nesto do karika...Izmerio sam kompresiju i merac kaze 8,5...Posle sam promenuo kablove(otisla blokada) i radio je kao sat...A sto se tice kilometraze godisnje ne predje vise od 5000 km...Vozim je samo vikendom(ovde sam u Beogradu,a Buba je kuci okolina Valjeva-Osecina)...Koliko se krecu ventili,ako budem trebao da ih menjam i gde mogu da ih nabavim...Mozda u Astoru...Imam cetiri polovne glave,pa bih mozda mogao da od njih iskoristim ventile ako su dobri...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimeUto 20 Sep - 7:28

Ventili nisu preskupi, mislim da nema smisla stavljati polovne izduvne ventile.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimeUto 20 Sep - 9:02

100tinak e kostaju delovi +rad i to podrazumeva sve vodjice i sve ventile, zamenu vodjica i slajfovanje ventila.
usisne vodjice se manje habaju i cesto nema potrebe za njihovom zamenom, ali o tome kad ga otvoris i pregledas, za moj ukus karike obavezno. one so oko 2-3000din.
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Gost
Gost




Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimeČet 6 Okt - 17:47

vwBane ::
Cao ljudi...Planiram da menjam gumice na cevima podizaca ventila,pa bih i uz put da proverim kakvo je stanje sa glavama cilindra,vodjicama ventila,ventilima....Samo me interesuje koji je propisani zazor ventila(buba 1200j '76) i kako su se pokazale cevi podizaca sa oprugama,posto bih stavio takve(ne moras da vadis motor kad menjas gumice)...E i jos pitanje,da li da kada vec sve to radim,stavim glave na peskarenje i izslajfujem ventile kad sam vec u kancelariji...Pozdrav za sve i u napred hvala... cheers


Evo ko sam prčka po motoru, kod mene je orginal naljepnica. Shocked ja se pridržavam i motor ide 100km/h ko od šale. affraid affraid

Ventili,... Dsc03146r

Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimeČet 6 Okt - 18:00

Jesi li siguran da je i nalepnica za svećice originalna? Koliko znam zazor treba da bude 0,6 mm.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitimeČet 6 Okt - 18:07

101% siguran, orginal je, vozila ju je jedna gospođa, Shocked ne vjerujem da je ko šta dograđivao, a kamo li naljepnicu. affraid
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ventili,... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ventili,...   Ventili,... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ventili,...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» VW1300=1972 = VENTILI (sucrore)
» VENTILI?-pitanje za KdF???
» VW1300 = 1972 = VENTILI
» VW1300 = 1972 = VENTILI 2
» VW1300 = 1972 = VENTILI 3 (kaput !!)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: