vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Izrada krova za kabrio

Ići dole 
+2
Maja
Maestral
6 posters
AutorPoruka
Maestral
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Maestral


Broj poruka : 142
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeSre 5 Sep - 17:48

Da li je nekom poznato ime majstora koji moze da uradi krov za kabrio.

Zanima me sklopiva konstrukcija, ne cirada sa nitnama.

Mozda je neko na netu nasao neku shemu ili slicno, i to bi pomoglo.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.behance.net/maestral
Maja
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Maja


Broj poruka : 215
Godina : 41
Datum upisa : 10.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeČet 6 Sep - 8:18

ja znam, ali je čovjek u rijeci - njegovo remek djelo već ste vidjeli na

https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/Ostalo-f12/JOOOOJ-LJUDI-STO-BI-JA-DA-NAPRAVIM-VAKO-NESTA-t56.htm
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeČet 6 Sep - 8:49

Mislim da bi tako nesto mogao da napravi vest bravar pod uslovom da ima crteze i mere, ili da barem moze da snimi neki postojeci sklop...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeČet 6 Sep - 15:48

iskreno bih ti preporucio da se ne upustas u projekte gde sam moras da pravis krov. Napraviti krov je nauka, ako krov nevalja, automobil ce ti propasti za godinu dana!
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeČet 6 Sep - 15:51

Jedno vreme su oglasi bili puni "kabrio" Buba koje su koštale do 700€ uz priču da im je pod malo načet...

Ako se ide na varijantu bez krova onda to jedino ima smisla u fabričkoj izvedbi...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeČet 6 Sep - 15:55

Sigurno je mnogo lepo voziti tako nesto, ali nikada nisam pozeleo kabriolet upravo zbog raznih problema sa prokisnjavanjem. Sto prostije to bolje, moje je geslo.
Osim toga, u nasim uslovima kabriolet moze da se vozi sa spustenim krovom jedno 3-4 meseca godisnje, ako ne i manje...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeČet 6 Sep - 15:57

@gibanitza
ako vec ne zimislja toplu vodu, ja bih se naj radije opredelio za neki od xx kitova... ima par komada. Doduse ni to ne nzaci da je dobro....ali opet...
Nazad na vrh Ići dole
Maestral
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Maestral


Broj poruka : 142
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeČet 6 Sep - 17:44

Delovi koje nudi decko iz Subotice odlicno izgledaju (herb look), ali za sada mi je potrebna neka ideja gde ili kako da napravim sklopivi krov.

Imate li kakav predlog za to?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.behance.net/maestral
per4mance
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 2
Godina : 41
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 09.07.2010

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimePet 9 Jul - 14:04

Evo me, jos jedan koji bi da postavi pitanje ged se moze uraditi krov za secenu bubu 1974.god.
Potrebna mi je izrada konstrukcije i ciradnog pokrivaca...
Unapred zahvalan....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nosite.com
Maestral
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Maestral


Broj poruka : 142
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.06.2007

Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitimeSub 24 Jul - 1:30

Pardoniram za kasnjenje sa odgovorom.

Konstrukcija krova u originalnom izdanju je veoma komplikovana, a onima kojima nije komplikovana nije ni skupa. U svakom slucaju dug proces koji podrazumeva izradu veceg broja namenskih alata. Toplo preporucujem svaku drugu opciju jer precizan tehnicki zapis (shemu i dimenzije) jos uvek nisam uspeo da pronadjem.

Vodim se mislju da u skorije vreme uoblicim zbirku predloga i resenja za izradu krova za kabrio bubu. Od malicioznih, preko duhovitih pa sve do ekstremno kreativnih.

Preporucujem prelistavanje sajtova na kojima mogu da se nadju teh.crtezi patenata za mehanizam tj. konstrukciju krova i da se potrazi zahvalan majstor koji ce to izvesti. Nije komplikovano, nije preterano skupo ali je pipavo. Treba obavezno uzeti u obzir odstupanja koja dolaze sa slabljenjem bubine konstrukcije usled secenja krova. Najbolje je uraditi ojacanja (kao na originalu) pre secenja.

Pokrivanje konstrukcije je stvar licnog ukusa. Koliko para toliko muzike, tj vode u usima. Ukoliko se tezi ocuvanju linije bube (zavisi od tipa konstrukcije), najbitnije je strpljenje i mirna ruka. Ostatak je dokuciv. Linija secenja ce uveliko odrediti kolicinu problema sa zavrsnim radovima na krovu. Tj. 33 puta meri i 1-2 puta seci ,)

Ukoliko se krene sa trunkom zdravog razuma u ovu akciju, atest je moguce dobiti na Masinskom fakultetu u BG. Za ovu adresu znam sigurno, verovatno ima jos koja. U svakom slucaju, ispred sebe cete imati tehnicki obrazovanu osobu koja ce postavljati pitanja, ako je dobre volje, ili samo slusati sta govorite.

Nisu mi pri ruci linkovi, ali ako zapne negde... pp.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.behance.net/maestral
Sponsored content





Izrada krova za kabrio Empty
PočaljiNaslov: Re: Izrada krova za kabrio   Izrada krova za kabrio Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Izrada krova za kabrio
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Izrada krova
» buba kabrio
» Cirin kabrio
» Zadnji deo krova T2
» Tapaciranje krova

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: