vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Lageri na zadni tocak?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSub 1 Sep - 14:30

Zdravo kompanijo...

Mislim da iam jedan problem. Kad vozim slusa se jedan zvuk na metal grebe metal...nije glasan ali neso grebe. Proverio sam zadni konjcica...ali sve je u redu.
Mislim da nije normalan zvuk...pa kako je vashe iskustvo sa lagerima, sutra idem na jedno malo putovanje, pa...

Inace ovaj zvuk prati me skoro 1000km...mislio sam da je normalan...ali razbrao sam iz jedan drug da na njegovi Golf slusa se isti zvuk pa je bio vremena da promeni lageri.

Ako to je slucaj...tih lageri pashe iz Golf 1 ili su univerzalni?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSub 1 Sep - 18:00

1303 (za razliku od obicne Bube) na zadnjem tocku ima 2 lezaja - jedan je kuglicni a drugi je sa valjcima. Garnitura lezaja sadrzi i 2 semeringa. Za svaki automobil su lezajevi tocka drugaciji, pa tako i za 1303. Napred su lezajevi konusni sa valjcima i mislim da odgovaraju i od obicne Bube (ili zadnji od Golfa 1). Lezajevi mogu prema oznaci (ili dimenzijama) da se kupe i na komad u prodavnicama lezaja.

Da bi proverio da li je otisao lezaj tocka, digni auto na dizalicu i zavrti tocak rukom - cuces sustanje ili mlevenje ako je lezaj dotrajao. Uporedi zvuke sa sva 4 tocka!

GibaniTZa je relativno skoro menjao lezajeve zadnjeg tocka na 1303 pa kada se pojavi, moze da ti prenese neko iskustvo...

Inace, taj zvuk ne mora da potice od lezaja tocka, jos ima lezaja u kolima... Obavezno proveri nivo ulja u menjacu ako to vec nisi radio!

Lageri na zadni tocak? 040lv8

Lezajevi su 14 i 15.

Lageri na zadni tocak? 115104
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSub 1 Sep - 18:36

Evo ga Giba...

Elem, ležajevi ne znam tačno koji su...Ima to negde zapisano, a mislim da imam i stare, pa ako ti bude frka mogu da se raspitam...

Cela priča je u tome da auto podigneš visoko...Skineš polu osovinu i homokinetički sa strane točka ( trebaće ti najverovatnije specijalni ključ za to, 12. ugaoni, kači se na ključ 10 - barem ovaj moj), doboš, ovo sa brojem 19. (to se zove glavčina, ne?)...Onda izbiješ osovinu 10. , poskidaš semeringe ( nisam baš siguran kada oni dolaze na red) i koliko se sećam to je to, onda izbijaš ležajeve...Posle nabiješ ležajeve, i sve je isto samo unazad...

Nema neke velike mudrolije, samo je tu dosta toga zapeklo, malo može biti nepristupačno...I ako ne paziš može homokinetički da se rasturi pa onda moraš malo da se igraš da ga sklopiš (krajnje zanimljivo cheers )...

Ako ga ne zameniš na vreme, može da se raspe pa da ti polomi nutove i onda da menjaš svašta...

Možda sam nešto lupio a nešto izostavio, ali ako ti oko bilo čega zapne pitaj, setiću se najverovatnije...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSub 1 Sep - 18:40

19 je poklopac lezaja. Glavcina je 29.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSub 1 Sep - 20:37

Bio sam kod Strkovski rekao mi je (njegav tata ...policiajac i iskusni VW mehanichar) da nisu lageri na tockovima, jer druk lager ali nije bilo nista seriozno i mogu da idem na put bez problem ali ako toliko mi smeta da idem i da ga promeni. E sad dali je ovo tacno ili ne...zaista ne znam!

Vazan info: kad potrpim noga na kvacilo, ne da ga "aktiviram" , zvuk je poglasan. Cemu moze biti problem ja zaista ne znam. Idem na ovo putovanje sutra (ako kisha...nemogu...jer moi brisaca ne rade...uh i to treba popraviti), pa u ponedelnik promenit cu ulje u menjachu. Ako i to ne popravi probljem...dizem ruke...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSub 1 Sep - 20:42

KdF ::
1

Da bi proverio da li je otisao lezaj tocka, digni auto na dizalicu i zavrti tocak rukom - cuces sustanje ili mlevenje ako je lezaj dotrajao. Uporedi zvuke sa sva 4 tocka!

Proverio sam i ovo...nikakvo sustanje ili mlevenje...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSub 1 Sep - 21:23

Ako se cuje kada sasvim pritisnes kvacilo (do kraja), to je druk-lager.

Ako se cuje na leru kada je kvacilo pusteno, a kada se pritisne zvuk nestane, onda je to najverovatnije (i na zalost) lezaj gornjeg snopa u menjacu. Kada se dugo vozi sa nedovoljno ulja u menjacu, taj lezaj strada i pocne da se cuje. U kasnijem stadijumu dobije lufta, buka se pojacava i kada se poveca zazor menjac pocne da ispada iz brzina. Imao sam taj slucaj - meni je ispadao iz 3.

Ako se cuje samo kada je kvacilo pritisnuto do pola, a kada se skroz pritisne ili skroz pusti - ne, onda je to nesto sto se i meni desava ali ne znam sta je. Nasao sam da bi to moglo da bude nesto potpuno bez znacaja - skripanje izmedju druk-lagera i pritisnog prstena korpe, koje nema lose posledice osim sto nervira vozaca. Resava se podmazivanjem molibden-disulfidom...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSub 1 Sep - 23:20

Ne znam da li si religiozan, ali u svakom slučaju idi i pomoli se Bogu da nije nešto sa menjačem...

Ne smem ni da pomislim pošto je menjač za 1303...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeNed 2 Sep - 8:20

Polovan ne bi trebao da bude skup... Ili gresim?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeNed 2 Sep - 9:43

Govorimo o 1303 menjačima...Zakon ponude i potražnje im je ovde pre nekog vremena užasno podigao cenu...Cenim da je sada isto, a kako je u Bitolju ne znam...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeNed 2 Sep - 17:59

Ima Strkovski menjach za 1303...jedan i u 1300-ku (neki specijalan model)...

Ali probljem e vo to...da NE kad pritisnem do kraja...kad samo potrpim noga na kvachilo...ali isto i je kad pritisnim do kraja...

Treba da je druk lager...ne vidim drug problem...

Sada za sada...starter nije u redu...pa nemogu startovati (a nema tko da gurni Smile )
Nazad na vrh Ići dole
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 76
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimePon 1 Sep - 23:53

.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitimeSre 3 Sep - 19:33

bodeja ::
.

lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Sponsored content





Lageri na zadni tocak? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lageri na zadni tocak?   Lageri na zadni tocak? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lageri na zadni tocak?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zadni branik za T2
» VW1300 = 1972 = TOCAK PREDNJI
» Lageri predni za bubu 1200/

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: