vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Delite | 

PUKO KLIP

Ići dole 
AutorPoruka
vladica
pridošlica
pridošlica

Broj poruka : 12
Godina : 35
Datum upisa : 18.02.2011

PočaljiNaslov: PUKO KLIP   Pet 18 Feb - 10:29

Pozdrav svima na forumu,pre neki dan skinuo motor sa vw bube 1200,motor preso nekih 60000,radilica okrece i bez lufta-aksijalnog zazora. Problem je klip koji je puko u cilindru iz kog razloga neznam???skinuo glavu i cilindre na klipnjaci ostali samo komadici od klipa i ostecen cilindar. Klipnjace su dobre nemaju luft u pesnicama, radilica u extra stanju bez lufta. Neznam dali je isplatlivo raditi motor s obzirom da neznam uzrok pucanja klipa tj.kolko ce to biti efikasno da se ocisti blok zameni cilindar i klip?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://vladica.dinc@yahoo.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike

Broj poruka : 3802
Godina : 46
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Pet 18 Feb - 14:57

Naravno da će biti efikasno. Samo, zameniti samo jedan klip i cilindar se ne preporučuje, obično se menja cela garnitura. Pri tome bi trebalo obratiti pažnju na stanje letećih ležajeva, najbolje je izmeriti zazor i po potrebi ih zameniti (oni nisu skupi).

E sad, zašto je puko klip ko zna... Svašta se dešava. Na kom je to cilindru?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://kisobrani.blogspot.com
vladica
pridošlica
pridošlica

Broj poruka : 12
Godina : 35
Datum upisa : 18.02.2011

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Sub 19 Feb - 16:03

Puko je klip u prvom cilindru,auto je 6V kupio sam ga iskljucivo zbog motora,tj.motor nije paljen poslednjih petnajestak i vise godina. Pozdrav i hvala na savetima
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://vladica.dinc@yahoo.com
kema
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 961
Godina : 51
Datum upisa : 19.11.2010

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Čet 1 Dec - 23:53

pored kataloškog broja nekad su postojala i kodna imena, evo imena klipova

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
kema
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Pet 2 Dec - 20:46

do 63 Ate je imao u ponudi 77,25
Nazad na vrh Ići dole
kema
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Sub 13 Dec - 20:27

[img][/img]
santa
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1436
Godina : 38
Datum upisa : 04.06.2007

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Sub 13 Dec - 22:45

I cilindar se rascvetao What a Face
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva

Broj poruka : 479
Godina : 46
Datum upisa : 19.09.2011

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Pon 15 Dec - 9:12

ako zelis da se pomenutim motorom vozis dugo i bezbrizno, bez obzira sto se tebi cini da je radilica dobra (verujem da odokativnom metodom jeste ok) treba da rasklopis motor i radilicu odneses u neku od radionica za obradu i premeris je, postoji mogucnost de je malo kriva usled pucanja klipa. kako sam navodis ne zna se razlog pucanja klipa, znaci moguce da je nesto metalno ili tvrdjeg materijala dospelo u kompresioni prostor i to izazvalo havariju. da bi 100% bio siguran u ispravnost radilice samo na masinu da se namontira kao da ce je obradjivati i izmeriti ovalnost pozicija letecih i lezecih lezaja i naravno samu radilicu da li je kriva. ako je to sve ok onda slobodno stavi polovne delove ali izmeri istrosenost ostalih klipova i hilzni pa ugradi nesto istog ili pribliznog stanja. vece odstupanje donosi nemiran rad motora kasnije. nove karike pod obavezno! a ako planira i letece(u tvom slucaju vise nego pozeljno) obavezno prepolirati radilicu(ukoliko nije kriva i ostaje stara). ovo je prilika da se vidi pravo stanje ventila i vodjica, po potrebi zameni a ukoliko su dobri i ostaju stari ventili se obavezno moraju uslajfovati u siceve. takodje jedan od bitnijih detalja je higijena motora, obzirom da je doslo do havarije unutrasnjost bloka je puna metalnih opiljaka i bez orvaranja tesko da se mogu ocistiti neki od 'dzepova' u samom bloku a koji su uglanom puni necistoce i opiljaka.
za vise detalja u in box, srecno u radovima,
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://...
kema
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Pon 15 Dec - 19:44

[quote="draganavala"]. takodje jedan od bitnijih detalja je higijena motora,
[img][/img]
[img][/img]
otprilike treba mi dva dana da operem glave ,samo natapanje i trljanje bez ikakvog peskiranja i cetkanja zicom
ovo je prica o nekom drugom motoru
Nazad na vrh Ići dole
mrmut
VW zaluđenik
VW zaluđenik

Broj poruka : 194
Godina : 32
Datum upisa : 22.09.2010

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   Sub 27 Dec - 0:46

Na moj drugar vako nesto ima ugodeno od start dizna na karburator , mu ispala od katburator i pala u cilidar , no ne ja bio vo vakih razmr.
Ovo je teska havarija.
Moj 1300 motor sa turbo vozim ga na 2 bara pritisak i nemaju nikakve muke , stare MAHLE klipove izdrzuju povise i od kovane klipove  Very Happy , motor sam ga otvorijo komplet od radoznalost , pred brze vreme , kao nov je bio i povtorno uklopio sa nove karike i radi ko nov.
I 1600 imam uradeno sa turbo so stare MAHLE klipove i on ga vozi na 2 bara pritisak a po potrebu i na 2,2 .

Ovo moras dobro proveriti od sta se dogodilo.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://probike.mk
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PUKO KLIP   

Nazad na vrh Ići dole

PUKO KLIP
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: