vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Share | 

Vw Scirocco Mk2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
sandy_mo
pridošlica
pridošlica

Broj poruka : 2
Godina : 23
Datum upisa : 09.12.2010

PočaljiNaslov: Vw Scirocco Mk2   Čet 9 Dec - 21:50

Iako nije zracno hladjenje nadam se da nece smetat tu da ga predstavim... Very Happy
...dakle rijec je o Sciroccu Mk2 1988. godina, motor 1.8 70kw(95ks). U mom vlasnistvu je oko godinu dana, uskoro ce prva rega kod mene. Dosta stvari je uradjeno na autu posto sam veliki obozavatelj VW-a sve sto radim radim s uzitkom.
Da krenem sa slikama i objasnjenjima Smile

Kod starog vlasnika je zatecen u losem stanju, limarija je bila ok, nigdje trulezi i sl, samo su ga detalji zezali, puknuta sajba, razbijeni zmigavci, iscjepana unutrasnjost, ostecenje lajsnica i sl.

Takav prljav je preuzet od bivseg vlasnika, bio je u voznom stanju al je tesko isao, upravljanje je bilo pretvrdo, tockovi su svaki svojim putem isli, cim je preuzet odvezen je u praonu na povrsinsko pranje cisto da lici na nesto, i onda je dovezen pred kucu

Onda je odvezen kod mehanicara da se pregleda pod i da se sredi ovjes malo, izmjenjani dihtunzi na motoru, i td.

Dok je stajao pred kucom i cekao da se odradi prenos papira i da se spremi za regu krenuo sam sa detaljcicima nekim cisto da ga malo osvjezim
Prvo klijesta i dobosi ofarbani u crveno
priprema:

Temeljna:

Finis:

i pod felgom

Onda se krenulo sa malo ozbiljnijim radom, nabavljeni neki dijelovi koji su falili
Prvo gume na dijelu blatobrana u gepeku skupa sa poklopcima za amortizere

Desni zmigavac koji je u komadu za razliku od proslog

Onda sam uradio 16V look masku
Orginalni izgled:

Te zavrseno i namontirano na auto:

Onda sam malo paznje posvetio motornom prostoru, nakon sto je sve detaljno oprano, neke sitcnice poput dekla su prefarbane te sad motor izgleda ovako:

Onda je komplet unutrasnjost poslana na sredjivanje

Kombinacija je ova:

Nisam htio kozu jer mi se to nekako cinilo premoderno za ovaj autic...

Gotovi i montirani

Posto je nebo bilo u prelosem stanju i nije mu bilo spasa rijeseno je da se uradi novo nebo, identicna boja slicno platno:

to je slika dok je jos na montazi bilo, ugl uskoro cu poslikat kako trenutno izgleda pa cu staviti
Stigli i bocni tapacirunzi sa presvlacenja

Takodje nabavljena jos jedna lajsnica koja je najvise falila

Nabavljen orginal Scirocco volan

Nakon tog prvog dijela je auto uspjesno registriran i poceo se lagano vozati

Onda su kupljene nove Barum gume i felge su prelakirane

Tepih stari je bio izderan i u losem stanju, pa smo ga skinuli i bacili i stavili drugi polovan koji je u izvrsnom stanju, kad je skinut tepih docekalo me lijepo iznenadjenje

Podovi su stvarno uredni za te godine bez mrve hrdje, znaci jednog lijepog dana kad bude full restauracija nece bit puno posla oko limarije

A onda nakon dugo trazenja nasao sam ono sto sam od samog pocetka prizeljkivao, felge ATS, iako sam htio ( i sad bi rado) naci 7x15 i dvije 9x15 pa montirati, zadovoljio sam se sa 6x14 koje su u izvrsnom stanju bez ijedne packe, orginalna plasifikacija jos na njima, bile su za malu lovu tako da se nisam puno razmisljao

Na njih su stavljene nove Continental gume i na autu to izgleda ovako

To je ujedno i trenutni izgled.
Prije dva mjeseca sam s njim isao na prvo takmicenje i pokupio nagradu za best german style.
Toliko za sada, planova je mnogo ali necu sad pisat o njima, dalje cu izvjestavati kako se bude radilo redovno.

PozdraVW
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.amknitro.com

Vw Scirocco Mk2
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vw Scirocco Mk2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Vozila članova-
Skoči na: