vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Student
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Student


Broj poruka : 80
Godina : 44
Lokacija : Budimpešta & Zrenjanin, na plaži
Datum upisa : 17.07.2007

Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500 Empty
PočaljiNaslov: Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500   Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500 Icon_minitimeUto 23 Nov - 10:46

Zna li neko tačne dimenzije cilindara i klipova za motore 1200 i 1500 ?
Tu ne mislim na prečnik, već na dužinu cilindra, prečnik bolcne u klipu, rastojanje između ose bolcne i čela klipa itd.
Pitanje sam postavio jer nosim glave na obradu, da se promeni stepen kompresije, pa razmišljam kad se već obrađuje glava, da stavim veće cilindre ako odgovaraju po dimenzijama.
Naravno blok se ne rastavlja, pa radilica i klipnjače ostaju stare i zbog toga postoji neka dilema, odgovaraju li cilindri i klipovi od 1500 ili tako da postavim pitanje, koje su razlike ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/id/tazii
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500   Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500 Icon_minitimeUto 23 Nov - 11:36

Prečnik bolcna nije isti kod 1200 i ostalih motora (20 i 22mm), tako da bi promenom klipova morale da se menjaju i klipnjače. Cilindri mislim da takođe ne mogu da se stave od 1500 bez obrade kućišta motora (dela gde seda cilindar) što znači da kućište mora da se rastavi. Kako radilica 1200 ima hod 64 mm a ostale radilice imaju 69 mm, cilindri se mislim razlikuju i po dužini a možda i klipnjače. U svakom slučaju šipke podizača i šucrore su za sve ostale motore duže nego kod 1200. Tačne dimenzije klipova i ostalih delova ne znam.
Takođe, da bi se na cilindre 1500 stavile glave od 1200 trebalo bi i njih obraditi ako se ne varam. Glave 1200 imaju manje ventile pa bi onda bilo pametnije staviti glave 1500 jer bi se time dobilo više snage...
Znam da postoje dve vrste cilindara za 1200 (34KS) - sa podnožjem prečnika 87 mm i 90 mm.

Prilična je to prerada i ne znam da li bi se mogla izvesti bez rasklapanja kućišta. Sa druge strane, ako se pravi motor jače snage, uopšte ne bi bilo uputno ostaviti stare ležajeve radilice već bi to trebalo promeniti da se ne bi desilo da motor prolupa usled veće snage i opterećenja.

Što se tiče povećavanja kompresije, ni jedan serijski bubin motor nije imao veću od oko 7:1. Povećanjem kopresije preko ove vrednosti motor postaje jači i ekonomičniji, ali se povećava zagrevanje i opasnost od pojave detonacija. Ovo onda iziskuje dugotrajno eksperimentisanje kako bi se ovi problemi izbegli, verovatno zato skoro niko ne frizira te motore povećanjem kompresije već se skoro svi odlučuju na povećanje zapremine.

Sve u svemu, čini mi se da bi jeftinije i bolje bilo pronaći ceo 1500 ili 1600 motor pa njega srediti, nego od 1200 praviti veći motor. Inače ta 1200 kućišta se retko koriste za pojačane motore, obično se oni grade na kućištima od 1300 i većih motora.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
goranmata
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
goranmata


Broj poruka : 572
Godina : 53
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 12.07.2010

Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500   Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500 Icon_minitimePon 29 Nov - 18:44

KdF ::
Prečnik bolcna nije isti kod 1200 i ostalih motora (20 i 22mm), tako da bi promenom klipova morale da se menjaju i klipnjače. Cilindri mislim da takođe ne mogu da se stave od 1500 bez obrade kućišta motora (dela gde seda cilindar) što znači da kućište mora da se rastavi. Kako radilica 1200 ima hod 64 mm a ostale radilice imaju 69 mm, cilindri se mislim razlikuju i po dužini a možda i klipnjače. U svakom slučaju šipke podizača i šucrore su za sve ostale motore duže nego kod 1200. Tačne dimenzije klipova i ostalih delova ne znam.
Takođe, da bi se na cilindre 1500 stavile glave od 1200 trebalo bi i njih obraditi ako se ne varam. Glave 1200 imaju manje ventile pa bi onda bilo pametnije staviti glave 1500 jer bi se time dobilo više snage...
Znam da postoje dve vrste cilindara za 1200 (34KS) - sa podnožjem prečnika 87 mm i 90 mm.

Prilična je to prerada i ne znam da li bi se mogla izvesti bez rasklapanja kućišta. Sa druge strane, ako se pravi motor jače snage, uopšte ne bi bilo uputno ostaviti stare ležajeve radilice već bi to trebalo promeniti da se ne bi desilo da motor prolupa usled veće snage i opterećenja.

Što se tiče povećavanja kompresije, ni jedan serijski bubin motor nije imao veću od oko 7:1. Povećanjem kopresije preko ove vrednosti motor postaje jači i ekonomičniji, ali se povećava zagrevanje i opasnost od pojave detonacija. Ovo onda iziskuje dugotrajno eksperimentisanje kako bi se ovi problemi izbegli, verovatno zato skoro niko ne frizira te motore povećanjem kompresije već se skoro svi odlučuju na povećanje zapremine.

Sve u svemu, čini mi se da bi jeftinije i bolje bilo pronaći ceo 1500 ili 1600 motor pa njega srediti, nego od 1200 praviti veći motor. Inače ta 1200 kućišta se retko koriste za pojačane motore, obično se oni grade na kućištima od 1300 i većih motora.
U pravu si jeftinije je nabaviti motor od 1500 ili 1600 a i 2000-ka bi lepo legla.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=lLzWdVRBS5U
Sponsored content





Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500   Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dimenzije cilindara i klipova za motore od 1200 do 1500
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» eBay - garnitura klipova i cilindara
» Vw 1200 1300 1500 Diter Korp
» Dimenzije bube
» dimenzije trapa
» set hilzni i klipova sa karikama za vw bubu 1300

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: