vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 pukla cev kocnica

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

pukla cev kocnica Empty
PočaljiNaslov: pukla cev kocnica   pukla cev kocnica Icon_minitimeČet 28 Okt - 22:55

konstatovao sam da mi je pukla cev kocnice od gl. kocionog do zadnje racve pale
planiram da se bacim za vikend na posao ali nisam tu cev nikada menjao
moze li nova da se pusti istim putem????
i kolika je to zajeb.... na sta da se spremim????
i dosta ulja mi je ucurelo u centralni tunel,neko kaze da to ulje nagriza metal
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 56
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

pukla cev kocnica Empty
PočaljiNaslov: Re: pukla cev kocnica   pukla cev kocnica Icon_minitimeČet 28 Okt - 23:26

Nije komplikovano.Odvijes cev na glavnom kocionom i pozadi na racvi izvuces je i stavis novu i zavijes.Ako nije odavno skidana imaces problema da je odvijes posto obicno zapece.Ako kupis novu cev onda nemoras puno da pazis!Moja preporuka je nova.Cev prolazi pored tunela sa vozaceve strane i nikako nije moglo ulje da iscuri u tunel.Moglo je da se razlije po podu a uka ulje ili ti ulje za kocnice nagriza i farbu i metal pa ces tu imati problema.Najbolje bi bilo ispeskirati ali posto to nije tako jednostavno operi benzinom ili nitro razredjivacerm onda smirglu na brusilicu i ocisti.Posle osnovna farba i zastita i to je to.Naravno zaboravih kad zavijes cev i dolijes ulje ispusti vazduh iz sistema.Pocni od zadnjeg desnog tocka pa redom!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

pukla cev kocnica Empty
PočaljiNaslov: Re: pukla cev kocnica   pukla cev kocnica Icon_minitimePon 1 Nov - 21:57

Zoka Kokan ::
Nije komplikovano.Odvijes cev na glavnom kocionom i pozadi na racvi izvuces je i stavis novu i zavijes.Ako nije odavno skidana imaces problema da je odvijes posto obicno zapece.Ako kupis novu cev onda nemoras puno da pazis!Moja preporuka je nova.Cev prolazi pored tunela sa vozaceve strane i nikako nije moglo ulje da iscuri u tunel.Moglo je da se razlije po podu a uka ulje ili ti ulje za kocnice nagriza i farbu i metal pa ces tu imagogoti problema.Najbolje bi bilo ispeskirati ali posto to nije tako jednostavno operi benzinom ili nitro razredjivacerm onda smirglu na brusilicu i ocisti.Posle osnovna farba i zastita i to je to.Naravno zaboravih kad zavijes cev i dolijes ulje ispusti vazduh iz sistema.Pocni od zadnjeg desnog tocka pa redom!
...
hvala
riknuo glavni kocioni ipak,ali neverovatno da nije mastio kabinu nego slivao u medju prostor i procureo napred iz sasije ,kao iz tunela...
ali nisam uspeo da odvijem tu cev ka zadnjoj racvi pa je menjam, i resio sve da promenim,kocnica je kocnica...


da li bi se dobilo nesto ako bi se na zadnje tockove pustila posebna kociona cev po strani ?????
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 56
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

pukla cev kocnica Empty
PočaljiNaslov: Re: pukla cev kocnica   pukla cev kocnica Icon_minitimeUto 2 Nov - 0:17

Pa za zadnje kocnice i ide posebna cev ta koju nisi uspeo da odvijes.Uzmi rocangle i odvi.Cev novu provuci kud ta ide a nju izvucu.Ako menjas glavni kocioni vodi racuna o sipci koja ga gura od papuce nasteluj je da ima jedno 2-3mm lufta do klipa.Za to ti trebaju dva kljuca 15.Ako menjas samo gumice onda sipku nediraj!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




pukla cev kocnica Empty
PočaljiNaslov: Re: pukla cev kocnica   pukla cev kocnica Icon_minitimeSub 6 Nov - 0:19

zoki pozz, ne mogu da pisem poruke javi mi se na skype molim te.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pukla cev kocnica Empty
PočaljiNaslov: Re: pukla cev kocnica   pukla cev kocnica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pukla cev kocnica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» kocnica
» Stelovanje kocnica
» RUCNA KOCNICA OTKAZALA!
» Novi zadnji Amortizeri i kvar Kocnica...!??

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: