vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 problem!!

Ići dole 
+2
GibaniTZa
slow Bo
6 posters
AutorPoruka
slow Bo
VW entuzijasta
VW entuzijasta
slow Bo


Broj poruka : 115
Datum upisa : 05.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: problem!!   problem!! Icon_minitimeČet 23 Avg - 22:50

nisam bubu vozio 15-ak dana a onda da je upalim a ona ni glasa!lampice se pale,automat skljocne ali ni da zavergla.gledao u nju 10 minuta,kazem zeni da sjedi i pokusava dok ja cackam,ona malo napumpa gas i bubac upali sa nesto dima.onda radi par dana normalno,odvezem se na vikendicu,10-ak kilometara,sve uredno.da krenem kuci ona opet mrtva.pregledam struju,sve ok,sjetim se pa pokusam napumpati,ona upali.sta bi to moglo biti,u cemu je problem?ponekad mi se ugasi u leru,mada jako rijetko,i nekad malkice trza i kao da gubi snagu,dajem gas a ona se samo vise cuje a ne ubrzava.Mnogo problema,mnogo pitanja!!I da,puno se zagrijava!ustvari,ne znam je li to puno,nikad ranije nisam vozio bubu niti znam kako treba da se ponasa.Uglavnom,vozim je pola sata po gradu pa onda gledam kako jara izlazi kroz resetkice jos pola sata.je li uredno?
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimePet 24 Avg - 0:25

Uh bre prijatelju, pa razvuci pitanja u nove redove ništa te ne košta...

Proveri akumulator, regler i kontakte od brave (bravu) i od anlasera...Ako neće da zavergla tu negde se nalazi problem...Meni se sve desilo osim defektne kontakt brave...

I nije mi baš najjasniji tvoj problem...Jel ona vergla ili ne? Ja uvek kada je palim dodam malo gasa, a kada je skroz topla treba patosirati gas i dok verglqaš polako ga puštati...To je normalno...

To gašenje na leru hoće da se desi...Koliko se sećam ti si promenio platine, kondenzator, svećice, kablove? Trebalo bi da je karburator opran i podešen, podešen zazor na platinama i paljenje, naštelovani ventili ( ne toliko bitno za ovu priču ali svakako neophodno)...Kada su sve te stvari na mestu onda bi trebala da prede ko mačkica i da ima razumnu potrošnju...

Što se grejanja tiče situacija je sledeća : kod običnih vodom hlađenih motora radna temperatura retko prelazi 90°C, kod Bube ona ide i do 120°C...Greje se malo više...Pregrevanje možeš primetiti ako se pali lampica za ulje kada si na leru i kada je motor zagrejan (mada može i još svašta da znači), neka priručna metoda je da probaš da izvadiš merač nivoa ulja i da se ne ispečeš i koliko se sećam pojava detonacija može ukazivati na isto...

Neka me neko dopuni ako sam nešto propustio...
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimePet 24 Avg - 13:36

Uh sto rece Giba mnogo si problema naveo :
1.sto nece da upali probaj u kontakt bravu da naprskas WD sprej akoi posle toga imas problema moraces da zamenis donji deo kontakt brave.
2.Kad se "buba" pali u svim uputstvima stoj da na prazno mora da se doda gas do daske na prazno jedanput i tek onda verglanje.
3.Sto se tice pregrevanja tu mi bas nisi jasan kako osetis da se pregrejala
dali smrdi sagorelo ulje ili samo osetis vrelinu da izbija ispod haube.
trebao bi da pogledas termostat u turbini mozda je zaprljan ako si isao po nekj travuljini ili blatu pa neotvara dovoljno krilca za hladjenje.
4. To sto slabije vuce kad naglo dodas gas (ako je tako) znaci da moras da vidis kakva ti je lamela! Ali pre svega vidi kada si poslednji put stelovao ventile i kakav zazor imaju.Shocked Shocked Shocked
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
slow Bo
VW entuzijasta
VW entuzijasta
slow Bo


Broj poruka : 115
Datum upisa : 05.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimePet 24 Avg - 16:09

e,ovako.lamela je nova a za ventile nista ne znam,da li su stelovani ili ne,zazor isto.znaci,davala je kontakt,lampice se upale ali onda ni glasa.
uglavnom uvijek je palim na skolski,izbacim iz brzine,pritisnem gas skroz pa lagano pustam.
fino radi u leru mada je malo bucniji,cini mi se,nego sto bi trebalo.auspuh je ok.
a sto se grijanja tice,ne smrdi nista nego samo primjetim onu jaru,kao iznad vrelog asfalta ona izmaglica da jos podugo bude tu.kazem,mozda i nije to neki problem ali nemam jos dovoljno iskustva sa bubom pa samo pitam.
izvinite za zbrkano pisanje,buraz puno radi za racunarom pa sam sretan kad uhvatim 10 min. za bubu.
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeSub 25 Avg - 13:17

Pa da vidimo sta smo resili do sada...

1) Moras pritisniti gas kad upalis kad je ohladjena ...a ako si vozio da recimo 10-tak minuta pod silnoj turazi ili na autoput i da si zastanao i iskljucio motor...odnak da startovas iz pocetka...moras pritisniti gas do daske i tako za zaverglas. Tako stoi i u moje 35 godishno upustvo rakovanja Buba Smile

2) Ako si promenio svekice,kablovi itd., stelovaj ventila, ocisti karburator (prost zadatak ali zacuvati MNOGO novca...slucaj kod meni).

3) Sta se tiche pregrevanja...Prvo proveri stelovanje ventila, ako pak pregrije ondak vidi onih limova ispod motora, dali ih ima, ako su ostecheni...savijeni itd, to je golem uzorak prigrevanja, jer oni usmejavaru vazduh u motora...
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeSub 25 Avg - 18:33

Da, da dodam, isto je bitno da imaš i keder između karoserije i plehova oko motora...Zapravo, jako je bitno da ti je donji deo motora dobro odvojen od gornjeg, jer se dole nalazi sve što je veći izvor toplote (glave i cilindri)...

Našteluj sve - ventile, paljenje, zazor na platinama, karburaciju; operi karburator pa onda vidi kako se ponaša...Uglavnom se auto ne prepoznaje koliko bolje ide posle...
Nazad na vrh Ići dole
slow Bo
VW entuzijasta
VW entuzijasta
slow Bo


Broj poruka : 115
Datum upisa : 05.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeNed 26 Avg - 20:15

ok,hvala.krenucu od sutra sa sredjivanjem toga.
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeUto 28 Avg - 11:01

To sa paljenjem je verovatno problem sa uloskom brave menja se i nije neka cena da se promeni."Dragmar" je imala tih problema ali ga je otklonila kod nekog elektricara kod "plavog mosta" u Beogradu i momak i nije skup uzeo joj je 600,00 dinara za promenu uloska a ulozak je sama kupila.
Stelovanje ventila je obavezna faza i treba je redovno raditi jer auto potpuno drugacije radi
To sto ti se cini da malo bucnije radi a auspuh je ok treba da pogledas kakav je sastav (selna od grejaca-do auspuha) a tu hoce i da progori izlazna cev iz grejaca.Kod mene je bio takav slucaj i zeznuh se pa kupih levi grejac nov(kosta kao sam djavo oko 100 eura) a stari se moze uraditi ali ti treba neko ko je vec to dosada radio i ko zna da "otvori" bubin grejac.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
slow Bo
VW entuzijasta
VW entuzijasta
slow Bo


Broj poruka : 115
Datum upisa : 05.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeUto 28 Avg - 14:40

preksinoc opet isto.bio kod stare,izidjem da upalim,nista.Znaci,da kontakt uredno ali kad jos okrenem kljuc od verglanja ni v.juce sam dosao sa zenom,ja pogurao i auto upali poslije dva metra.dovezem bubu kuci.nekoliko puta je palim,gasim,sve ok.sad ne smijem nigdje ni da krenem sa njom,da me ne izda.
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeUto 28 Avg - 15:36

Pre nego zamenis el.ulozak brave ocisti dobro buksnu na automatu alnasera (crvena zica preko koje dolazi pobuda za automat) ume to da se desi i na Bubi koju vozi moja cerka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeSre 29 Avg - 17:17

slow Bo ::
lampice se pale,automat skljocne ali ni da zavergla.gledao u nju 10 minuta,kazem zeni da sjedi i pokusava dok ja cackam,ona malo napumpa gas i bubac upali sa nesto dima.onda radi par dana normalno,odvezem se na vikendicu,10-ak kilometara,sve uredno.da krenem kuci ona opet mrtva.pregledam struju,sve ok,sjetim se pa pokusam napumpati,ona upali.sta bi to moglo biti,u cemu je problem?

Danas i meni se ovo desio...

Stavim u kontakt...probam da upalim...nista...

Pak sam probao...upalila je..

Nakon vozenih 5km...ugasio sam joj. Pak sam probao da upalim...nije htela. Nije bio nikakav zvuk (pa da je u pitanje anlaser ili neki prekidac),pa pritisnao sam gas i upalila je...bio sam zbunjen...

Ondak sam promenio platina, podesio sam palenje pa (da ne joj pocudim), upalila je iz prve...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeNed 2 Sep - 17:56

Konacno je crkao...ne hoce da startova (vergla).
Nedolazi zvuk kao da starter nije u redu...samo kad probas startovati...slusa se samo tik...i niso...vrlo slicno kao da je akumulator prazan...ali sijalicice ne trepere...i ne vidim razlog sta da se akumulator isprazni...svetla su bili iskluceni...radio nije bilo ukluceno...damn...

Jeli ima neki automat za startovanje pa to da je probljem?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeNed 2 Sep - 18:01

VWMacedonia ::
Konacno je crkao...ne hoce da startova (vergla).
Nedolazi zvuk kao da starter nije u redu...samo kad probas startovati...slusa se samo tik...i niso...vrlo slicno kao da je akumulator prazan...ali sijalicice ne trepere...i ne vidim razlog sta da se akumulator isprazni...svetla su bili iskluceni...radio nije bilo ukluceno...damn...

Jeli ima neki automat za startovanje pa to da je probljem?

Na automat anlasera dolazi jedna crvena zica, pomocu koje se poziva automat, proveri buksnu na toj zici.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeNed 2 Sep - 18:08

Ispod zadnjeg sedista imas tu debelu crvenu zicu koja se nastavlja jednom spojnicom. Jedan kraj dolazi iz instalacije od brave, a drugi kraj ide na anlaser (automat, bendiks).
Razdvoj te dve zice i onaj kraj koji ide na anlaser spoji kratko na + klemu akumulatora. Ako zavergla, onda je kontakt brava losa. Ako ni tada ne zavergla, uzrok treba traziti u automatu ili anlaseru.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeNed 2 Sep - 19:15

Evo slike ispod mog zadno sediste...

Mislim Kdf si mislio na ova...

Ova da razdelim...da stavim na +...i da pokusam zaverglati?

problem!! Ovaaasi6

Ali mislam da zica ne stize...pa mislam dobra je idea da povezam sa ovoj kraj na...whateveryoucall it...
problem!! Ovaa1vd3
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitimeNed 2 Sep - 19:54

Dakle, kad razdvojis spojnicu, treba strelicom oznacenu zicu da spojis na +, a ne onu sto dolazi ispod cevi za grejanje. Ne verujem da je dovoljno dugacka da dopre do reglera, nastavi je nekom drugom zicom... Samo pazi da ne napravis kratak spoj sa masom!

problem!! Zicagm7
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





problem!! Empty
PočaljiNaslov: Re: problem!!   problem!! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
problem!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem
» Problem!
» Ler gas - problem
» Problem
» PROBLEM !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: