vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
TeroristaMkGromovi
VW entuzijasta
VW entuzijasta
TeroristaMkGromovi


Broj poruka : 87
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.09.2009

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimeSre 22 Sep - 22:34

Cuo sam neku pricu da od kombija t3 koji ima u sebi dizel motor 1.6 L (1588 cc) (70 bhp) (Serial # JX) Turbocharged inline 4 i 1.7 L (1700 cc) (54 bhp) (Serial # KY) Natural aspirated inline 4, da mogu da se ubace na bubin menjac?!
Dali je neko pokusavao tu varijantu?
Meni nesto palo na pamet da nadjem taj dizel od 1,6l i da njega stavim mesto benzinca.

Sta vi mislite?
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimeČet 23 Sep - 15:08

mora da ne napravi adapter ploča, i onda može na bubin menjač inače ne paše "šraf na šraf", a osim toga dizeli iz busa su ležeći motori (tj položeni) kako bi stali izpod poklopca motora pozadi, tako da osim te ploće i instalacije za rashladnu tečnost, morao bi i da menjaš uljnu pumpu sigurno a možda i karter
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
mix1200
VW entuzijasta
VW entuzijasta
mix1200


Broj poruka : 133
Godina : 33
Lokacija : Obrenovac-Stubline
Datum upisa : 07.08.2009

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimeČet 23 Sep - 15:58

Cek, jel bi Ti taj motor u busa ili u bubu?
Nazad na vrh Ići dole
http://avmilos@hotmail.com
TeroristaMkGromovi
VW entuzijasta
VW entuzijasta
TeroristaMkGromovi


Broj poruka : 87
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.09.2009

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimeČet 23 Sep - 20:08

vlajko05 ::
mora da ne napravi adapter ploča, i onda može na bubin menjač inače ne paše "šraf na šraf", a osim toga dizeli iz busa su ležeći motori (tj položeni) kako bi stali izpod poklopca motora pozadi, tako da osim te ploće i instalacije za rashladnu tečnost, morao bi i da menjaš uljnu pumpu sigurno a možda i karter

Znaci mnogo zafrkncije i posla oko tog prebacivanja?
Nazad na vrh Ići dole
TeroristaMkGromovi
VW entuzijasta
VW entuzijasta
TeroristaMkGromovi


Broj poruka : 87
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.09.2009

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimeČet 23 Sep - 20:14

vlajko05 ::
mora da ne napravi adapter ploča, i onda može na bubin menjač inače ne paše "šraf na šraf", a osim toga dizeli iz busa su ležeći motori (tj položeni) kako bi stali izpod poklopca motora pozadi, tako da osim te ploće i instalacije za rashladnu tečnost, morao bi i da menjaš uljnu pumpu sigurno a možda i karter

Znaci mnogo zafrkncije i posla oko tog prebacivanja?


mix1200 ::
Cek, jel bi Ti taj motor u busa ili u bubu?
Ma ni u bubu ni u bus. Pravim trajk, a imam motor od 1303j koji nije bas nesto sjajan a i mnogo trosi! Bio sam nacuo neku pricu da se moze ubaciti na bubin menjac i to bez nekih velikih prepravki. Zato sam i pokrenuo ovu temu da vidim koliko je to moguce.

Ja mislim da bi bilo jako interesantno napraviti Trajk sa dizel motorom na sebi, a i koliko sam informisan bio bi unikatan u srbiji jer do sad nisam video da neko ima trajk sa dizel masiom.
Nazad na vrh Ići dole
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimeČet 23 Sep - 20:24

trajk dizel ne moze da prodje atest.
Nazad na vrh Ići dole
TeroristaMkGromovi
VW entuzijasta
VW entuzijasta
TeroristaMkGromovi


Broj poruka : 87
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.09.2009

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimeČet 23 Sep - 21:13

milan ::
trajk dizel ne moze da prodje atest.

Ne znam samo zasto nebi mogao da prodje atest ako je sve odradjeno sto se tice tehnik i bezbednosti. A i ja verujem da moze kad se odradi sve preko odredjenih ljudi.......
Nazad na vrh Ići dole
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimePet 24 Sep - 18:43

samo napred Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mix1200
VW entuzijasta
VW entuzijasta
mix1200


Broj poruka : 133
Godina : 33
Lokacija : Obrenovac-Stubline
Datum upisa : 07.08.2009

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimePet 24 Sep - 23:59

Ploca(adapter) nije problem, ukoliko ne pase taj motor na bubin menjac, lako se napravi, ali mislim da bi karter sa uljnom pumpom morao da stavis klasican, jer kako je gore receno on je na kombiju zakrenut i karter je ravan, a kad bi ga namestio normalno karter bi svojim spicem otisao dole i bio bi extremno nizak, a i pumpa ne bi imala ulje jer bi se slilo na drugu stranu... Recimo da nadjes motor od golfa dvojke, savrsen motor za transplataciju u bilo koji auto, a potrosnja kad se remontuje bosch pumpa i dizne 4.5 L na 100 km!!! A imas ih u svim kubikazama i turbo i intercooler i 16v, sta god zelis, ako si zainteresovan ima drug motor od vw corada 2.0 16v komplet remontovan i spremljen da se ubaci u golfa jedinicu ali sticajem okolnosti nije to uradjeno i prodaje ga!! Msm da trazi 350e ali nema papire!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://avmilos@hotmail.com
goranmata
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
goranmata


Broj poruka : 572
Godina : 53
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 12.07.2010

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitimePet 3 Dec - 14:10


E ovo je tema de ja vidim sebe,elem ja sam ovo radio i imam dva komleta tj. dve medju ploce,dva zamajca i dva motora doduse oni su benzinski 1,8 i koje mecem di ja ocu kako se tokaze.To su motori iz golfa dvojke i oni stoje uspravno i sa malo prepravke na vozilima to funkcionise.Da budem precizniji u putnickim vozilima ono su uspravni,to su motori koi se mogu naci i u audiju i na njima netreba nikakva prepravka sto se tice kartera itd.tako stoje stvari i sa dizel motorom koji su iz automobila a iz kombija T3 se moraju prepravljati pa je jednostavnije uzeti odgovarajuci motor.Ja sam ovake motore stavljao i u mog vartijanta i u kombi t2ab ,a rasaT1 je takodje vozio svoju mat crnu bubu sa takvim motorom koju ja sada copujem.A posto je ovo tema koja postavlja pitanje dali moze na trajk odgovor je da moze ali i ima ono ali,pametnije je da se trajk atestira sa bubinim motorom a kasnije da se ubaci dizel i to prolazi jer na atestu onda moras i da atestiras i medju plocu i zamajac a kad menjas motor na registrovanom vozilu to moze da prodje jer malo ljudi sa tehnickog ce primetiti razliku i da je nesto budzeno al nakraju krajeva sve je na trajku budzeno.Evo nekih slika
Ovo je medju ploca
dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Pb090367
Ovo je zamajac
dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Pb090366
rasina buba
dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? P7310036

dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? P7310035dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? P7020019s
Ovo je Dejana iz Jabuke buba
dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Img0003dxg
A ovo je mok T2ab
dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Dsc00260vx
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=lLzWdVRBS5U
Sponsored content





dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Empty
PočaljiNaslov: Re: dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?   dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
dali neko ima neke informacije za kombi T3 sa dizel motorom?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupujem neke stvri za bubu i za kombi
» POMOC! Dali neko ima Servisnu knjigu
» Dali neko mozda ima slike motora.........
» Dali neko ima ovoi za bubu 1200 i cena, hvala
» Grejac goriva za T3 dizel

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Ostalo-
Skoči na: