vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Share | 

Kocione cevi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Leonidas
pridošlica
pridošlica

Broj poruka : 19
Godina : 56
Datum upisa : 18.08.2010

PočaljiNaslov: Kocione cevi   Uto 31 Avg - 21:22

Koliko je tesko skinuti i ponovo montirati komplet novih kocionih cevi , da napomenem da sam pogledao po forumu ali nisam nasao nista na tu temu, a da je detaljnije opisano.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.obucar.co.rs
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Uto 31 Avg - 21:45

predpostavljam da one cevi koje su u tunelu neces dirati jer to su bakarne kolko ja znam. A van toga tunela ide kljuc i sve je lako ako se ima kanal ili ona dizalica koja dize ceo auto.
Stvar rutine.
Moj ti je savet ako ces sve kompletno da menjas onda da produvate one cevi koje su u tunelu , kompresorom i onda si siguran da je prohodno .
Ako smem znati zasto se menjaju kompletno?
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta

Broj poruka : 144
Godina : 49
Datum upisa : 23.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Uto 31 Avg - 22:41

Kocione cevi neidu kroz tunel!Kroz tunel ide cev za benzin i cevi kroz koje se provlace sajle za kvacilo,gas i grejanje i rucnu kocnicu!Kociona cev ide pored tunela sa vozaceve strane za zadnje tockove,Ona se srafi direktno na glavni kocioni.Pozadi se racva na jos dve cevi i gummena creva i jos dve krtke cevi na cilindar na tocku!Napred ima dve cevi i creva,kod mene na 1303 ima i dve kratke cevi takodje na prednje tockove.Zna da bude problem ako su zapekle a los ti je kljuc 11!Ako uspes da ih odvijes na tockovima i glavnom kocionom onda ih izvadi komplet pa polako u stegu stegni i malo ih iscukaj i icice!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://telenormail.rs
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Uto 31 Avg - 23:12

Zoka Kokan ::
Kocione cevi neidu kroz tunel!Kroz tunel ide cev za benzin i cevi kroz koje se provlace sajle za kvacilo,gas i grejanje i rucnu kocnicu!Kociona cev ide pored tunela sa vozaceve strane za zadnje tockove,Ona se srafi direktno na glavni kocioni.Pozadi se racva na jos dve cevi i gummena creva i jos dve krtke cevi na cilindar na tocku!Napred ima dve cevi i creva,kod mene na 1303 ima i dve kratke cevi takodje na prednje tockove.Zna da bude problem ako su zapekle a los ti je kljuc 11!Ako uspes da ih odvijes na tockovima i glavnom kocionom onda ih izvadi komplet pa polako u stegu stegni i malo ih iscukaj i icice!

Pardon u pravu si ide pored tunela .Preumoran sam i glava mi je puna svega.sve me zivo boli ,pogotovu desna saka.
ja da nisam seko moju neznam kako bih poskidao sve ta sranja od cevi.Bez pisanja po cevima hahahahaha ili wd 40 neznam bas kako ce neko uspeti odvrtiti ta cuda,
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta

Broj poruka : 144
Godina : 49
Datum upisa : 23.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Uto 31 Avg - 23:19

Sve se moze kad se hoce!Ja sam na mojoj 1303 sve poskidao bas tako kako sam napisao odvila se na glavnom i na tockovima izvuko komplet i podvijao u stegi ocistio cevke creva promenio nova i vratio sve bez problema!Naravno trebalo je malo vremena i zivaca!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://telenormail.rs
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Uto 31 Avg - 23:49

najgore od svega toga je sto su pojedine matice bile preskocene sa kljucem , to je strasno veliki problem kod buba koja se ne sece , nepristupacno je i stvari se problem kod odvrtanja .
imao sam kljuc mislim 17 da sam imao samo oko 2 cm hoda a trebalo ga je odvrtiti.
sad imam problem sto mi se oba sarafa na oba prednja amortizera okrecu i nema sanse da ih odvijem moracu ih seci fleksom , pa kazem , lako je za moju kad je isecena , kako da ga odvijes ako nije buba odsecena , tu je kvaka.
zadnji levi saraf koji drzi dobos sam morao odseci , sa 3 m polugom ga nisam mogao odvrtiti. lik ga je prije mene tukao izgleda cekicem.
Izgleda kod mene sve ide tezim putem.
lol!
Nazad na vrh Ići dole
Leonidas
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Sre 1 Sep - 16:51

Pa dosao sam do bube koja je stajala 18 god . u garazi i kocioni cilindri su zapekli i neophodno ih je menjati ali znajuci da takav posao odluta nekad i prosiri se i na zamenu cevi (pokidaju se ,ili prelome itd..) a na kraju krajeva to i ne bi bila jako velika investicija kad vec kupujem sve novo pomislio sam mozda i cevi da promenim , ali kada sam pogledao ispod kola nigde nisam video cevi pa sam pomislio da idu kroz tunel i samim tim da postoji i neki metod da se vade,
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Sre 1 Sep - 18:28

ovako je najjednostavnije objasniti - slikom
Nazad na vrh Ići dole
Leonidas
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Sre 1 Sep - 19:20

Hvala vam prijatelji , sad sam tek shvatio, po meni je bilo "ako nisu ispod patosa onda su u tunelu" a nije mi palo na pamet da postoji i ova mogucnost Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Sre 1 Sep - 19:28

Leonidas ::
Hvala vam prijatelji , sad sam tek shvatio, po meni je bilo "ako nisu ispod patosa onda su u tunelu" a nije mi palo na pamet da postoji i ova mogucnost Embarassed
Nije nikakav problem , samo pitaj ima se slika i nadam se da nisam propustio sa slikama nesto .ali slikacemo kad budemo i sklapali hehehe .
prvi je put najteze , kasnije ide to lakse. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kocione cevi   Danas u 1:45

Nazad na vrh Ići dole

Kocione cevi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kocione cevi
» Kocione plocice glatke
» Kako napraviti masinu za savijanje cevi ( najjednostavniju )
» Kako napraviti sam svoj branik??
» Rasplinjac sisti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: