vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Share | 

Split i oval

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

Broj poruka : 738
Godina : 38
Datum upisa : 20.09.2007

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Pon 8 Okt - 19:42

2 Tomas Volk: ma da se i ja tebi pohvalim, nedavno sam sa amazon.com naručio dvije knjige, možda najzanimljivije od svih koje sam naručio do sada (skore sve što ima veze sa VW bubama Laughing ), i to točno sa ovog linka:

http://www.amazon.com/Workshop-Manual-Volkswagen-Types-1952-1957/dp/0837603897/ref=sr_1_1/103-0563468-8854218?ie=UTF8&s=books&qid=1191865075&sr=8-1

...interesantno štivo, moram priznati...i mislim da vrijedi svake pare.
Ovu drugu knjigu (ona opcija "kupio obje za...xxx $") još nisam dobio, ali računam da stiže za koji dan... cheers

...sve ostale detalje ćeš prvi saznati na p. poruke ! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.vwbuba.hr
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

Broj poruka : 585
Godina : 39
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Pon 8 Okt - 19:43

U pravu si sto kazes za oval da je macji kasalj, sve vise razmisljam da odustanem od mog splita, ili da dam nekome ko zna dobro da koristi brusilicu:no: No No
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 2511
Datum upisa : 02.06.2007

PočaljiNaslov: Knjiga   Pon 8 Okt - 19:53

To Doc
Knjige su super stvar,mogu da ih ponesem u garazu.Sa kompjuterom je to teze.Dok sidjem niz stepenice desi se da zaboravim ono zbog cega sam palio komp.BTW sta bi s novim projektom Question Question Question
To Beca
Posto znam gde ti je split mogu da odem sa brusilicom tamo Twisted Evil
Predlazem secenje po dijagonali What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Pon 8 Okt - 19:57

Tomas Volk ::
To Doc
Knjige su super stvar,mogu da ih ponesem u garazu.Sa kompjuterom je to teze.Dok sidjem niz stepenice desi se da zaboravim ono zbog cega sam palio komp.BTW sta bi s novim projektom Question Question Question

Sve ćeš saznati na vrijeme !
Kreće se po malo i za koji dan je auto kod mene... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: projekat   Pon 8 Okt - 21:05

E da ,Dika ce ubaciti slike delova koje mi je Beca pazario,ima par slika mog splita i par kako bi trebao na kraju da izgleda.
To Doc
Krece se po malo i za koji dan je auto kod mene Question Question Question
Jesi ga izbacio iz brzine,da nije dignuta rucna What a Face What a Face What a Face
Pa sve to traje cini se previse.Kao da si pazario onaj zuti milioniti oval od muzeja What a Face
Dobro,sala samo neka je nesto dobro / barem kubel
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 3731
Godina : 64
Datum upisa : 01.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Pon 8 Okt - 22:21

Split ali ne onaj pod Marjanom

Delovi za splita

E a kad ga Toma picne ima da bide lepsi nego ovaj

a od ovog i da ne pricam

Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Pon 8 Okt - 22:43

Jesi ga izbacio iz brzine,da nije dignuta rucna What a Face What a Face What a Face

Ma jok, nije sigurno...
Pa sve to traje cini se previse.Kao da si pazario onaj zuti milioniti oval od muzeja What a Face
Dobro,sala samo neka je nesto dobro / barem kubel

Ma traje jer sređujem financije, ništa strašno, po mom mišljenju auto vrijedi tih para, a daleko je u boljem stanju od onog u kojem je bio tvoj oval, odnosno u kojem je tvoj zwitter...
Da ne kažem da je auto bogu iza nogu, na vrlo zanimljivom mjestu...i kod ok tipa... Cool
Ma samo nek završi kod mene i sredit ću ga ja kroz par godina, onako pomalo zbog financija ali iz gušta. Prije toga namjeravam raditi svog crnog 1300 iz '70-te...šećer na kraju ! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Split   Pon 8 Okt - 22:43

Kao prvo da zahvalim Diki za ubacivanje slika.
Nije bas da mogu napraviti nesto bolje od ovog splita na slikama.
Jednostavno to je standard i bukvalno samo tako moze da izgleda da bi sve bilo korektno.Necu da vas gnjavim sa ovim vise.Ako koga sta zanima vezano za ovo tu sam.
Hteo sam da vam svima priblizim koje su to muke sve ponovo sklopiti.
Znaci o limariji nije rec jer je ona prakticno zavrsena.Slike su iz nekog prethodnog perioda pa se to i ne vidi.
Negativno je to da ko se odluci na sredjivanje nesto mladjeg modela ima male sanse da uspe bez prethodnog znanja o tim stvarima.Znaci skupljati podatke i za pocetak naci auto za sredjivanje. Basketball Basketball Basketball
Pozitivna stvar je da tih delova kako tako jos i ima.
Vezano za split,karman,hebmiler ,sve barndore i sambu je 100% veca muka oko delova.
To Vlajko
Eto zasto se jednim delom nebi radovao da me strefi jos koji od ovih nabrojanih.Budi drugar pa ti nadji tog Heba Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Stanje   Pon 8 Okt - 22:51

To Doc
Pravilo je da i ako ta vozila naoko izgledaju nesto bolje neces biti oslobodjen jednog dela radova na njima.Godine su na svima njima odradile svoje.
Znaci moja provokacija je dala jedino zakljucak da pazaris vozilo marke VW koje je sa 4 tocka (kotaca) Question i kome nije povucena rucna i koje nije u brzini Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Pon 8 Okt - 22:53

baš bi volio da Heb dođe u ruke entuzijaste kao što si ti...jer sam nedavno čuo od svoje kolegice Renne da je jedan split tu u Istri iz okolice pUle otišao za Italiju...imam osjećaj da auti često završe u krivim rukama...a to mi nije drago... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Pon 8 Okt - 22:56

To Doc
Pravilo je da i ako ta vozila naoko izgledaju nesto bolje neces biti oslobodjen jednog dela radova na njima.Godine su na svima njima odradile svoje.
Znaci moja provokacija je dala jedino zakljucak da pazaris vozilo marke VW koje je sa 4 tocka (kotaca) Question i kome nije povucena rucna i koje nije u brzini Suspect

nisam ja to ni shvatio drugačije, a posao oko limarije je manje više napravljen, u ruke mi dolazi nedovršeni projekt i mislim da je auto solidna baza za daljnje sređivanje...
Roditelji mi planiraju praviti garažu uz kuću, pa je taman imam ćime popuniti... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Samba   Pon 8 Okt - 23:03

To Doc
Pre malo vise od godinu dana sam ispao budala i za jedan dan izgubio ispred nosa barndor sambu iz januara 1952 (isto kao ovaj split).
Hteo sam umesto danas da dam deo novca da sutra coveku odnesem 1000 EUR odjednom.Prodat je sutradan i to tipu koji nikada nista nece ni pokusati da napravi sa tom sambom.Jeste pao u pogresne ruke ali mojom krivicom.Sad stoji na 30 km od mene i trune kao i sve ostalo sto je taj pazario.
Za utehu imam moju 66 sambu pa sam najsrecniji bio pre dva meseca kad mi je Beca nabavio dve lajsne za masku.Sad mi je oko nje skoro sve bitno na okupu.Nekako sam se posvetio prikupljanju a dosada sam to radio paralelno sa sredjivanjem.
Ipak sam ja entuzijasta sa malo komercijale What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Garaza   Pon 8 Okt - 23:07

Ha garaza Exclamation
Imao sam dosada 6,5m x4m a pre nedelju dana sam spucao u temelj i pod 800 EUR ne racunajuci moj rad (i tako ne vredi).Bice objekat dimenzija 10 x 4 sa prilazom.Sve je jednostavnije kad matorci rade za tebe Very Happy
Pametno je investirati u objekat ako vec hoces da se zezas sa ovim.
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Pon 8 Okt - 23:18

Ma matorci to odavno planiraju, a za ovu kramu koju dovlačim još ni neznaju ! Laughing lol!

Ionako im zadnjih godinu dana govorim da ću si kupiti još jenu bubu... jocolor
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Garaza   Uto 9 Okt - 7:37

Ako je takva potreba onda idi sa dimenzijom 10 x 4.Garantovano je za dva komada,bube ili busa ili miksovano.
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Uto 9 Okt - 8:07

tako nekako će i biti... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1383
Godina : 37
Datum upisa : 04.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Uto 9 Okt - 14:54

becavw ::
U pravu si sto kazes za oval da je macji kasalj, sve vise razmisljam da odustanem od mog splita, ili da dam nekome ko zna dobro da koristi brusilicu:no: No No
Na zalost oval do 21 decembra 53 je kada su delovi u pitanju cist cviter(nov52-mart53),samo sto nema precagu pozadi.Ulozis sav trud u sakupljanju delova kao da radis auto sa dva mala prozora(cviter naravno,split je nesto sasviim drugo),a to je ipak oval.Par specificnih delova koje nosi cviter i taj rani oval do decembra 53 mogu se naci i do polovine 55.Najmanje problematican za rad je upravo oval iz perioda polovina 55 pa do kraja proizvodnje(polovina 57).Slican "problem" koji se meni javlja sa mojim ovalom iz 1953 moze zadesiti i nekoga ko radi bubu sa "velikim" prozorom od avgusta 1957 pa dalje(recimo do polovine 1959).Ulozis sve delove kao da radis oval,a na kraju imas bubu sa velikim zadnjim staklom.Sve ima svoje,ali split je ipak poduhvat.Ponekad me uhvati panika kada pomislim na situaciju da pronadjem nekompletan split,kao sto je bio(a i jos uvek jeste delom)ovaj moj oval iz 1953.Splitovi pre 1949 su vec fantazija!
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Fantazija   Uto 9 Okt - 16:19

E pa lepse je meni da zajedno fantaziramo nego da sam sam Basketball Basketball Basketball
To Doc
Sta bi sa onim splitom za koga je Boorna pisao da ga uzeo neko iz ZG (nije i kompjuterskog sveta) ?
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Uto 9 Okt - 17:51

nebkv ::
becavw ::
Na zalost oval do 21 decembra 53 je kada su delovi u pitanju cist cviter(nov52-mart53),samo sto nema precagu pozadi.Ulozis sav trud u sakupljanju delova kao da radis auto sa dva mala prozora(cviter naravno,split je nesto sasviim drugo),a to je ipak oval.Par specificnih delova koje nosi cviter i taj rani oval do decembra 53 mogu se naci i do polovine 55.Najmanje problematican za rad je upravo oval iz perioda polovina 55 pa do kraja proizvodnje(polovina 57).Slican "problem" koji se meni javlja sa mojim ovalom iz 1953 moze zadesiti i nekoga ko radi bubu sa "velikim" prozorom od avgusta 1957 pa dalje(recimo do polovine 1959).Ulozis sve delove kao da radis oval,a na kraju imas bubu sa velikim zadnjim staklom.Sve ima svoje,ali split je ipak poduhvat.Ponekad me uhvati panika kada pomislim na situaciju da pronadjem nekompletan split,kao sto je bio(a i jos uvek jeste delom)ovaj moj oval iz 1953.Splitovi pre 1949 su vec fantazija!
Da se nadovezem na samog sebe,splitovi pre 1949 su fantazija kada su delovi u pitanju,samih splitova pre 1949 ima i kod nas Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Kojesta   Uto 9 Okt - 17:56

To Nebkv
Hoces da kazes da su moji splitovi kojesta What a Face
Sala Very Happy
Kad cemo u Kosjeric u potragu Question
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Uto 9 Okt - 18:06

Svakako pre zime,ipak je to Uzicki kraj pale
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: UE   Uto 9 Okt - 18:36

Tamo ima meda i vuk What a Face What a Face What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Uto 9 Okt - 20:28

Sta bi sa onim splitom za koga je Boorna pisao da ga uzeo neko iz ZG (nije i kompjuterskog sveta) ?

Pa koiko ja znam, auto je popjeskaredn i u temeljnoj boji, a dijelovi se sakupljaju. Vlasnik tog splita je Srđan, ali on nije na forumu i stvarno nemam ideju kako i koliko će mu trebati vremena da složi taj auto.
Čak ni nemogu procjeniti koliko se čovjek kuži u aute, jer ga poznam vrlo površno, samo znam da je kroz njegove ruke prošla samba koja je završila u engleskoj... Rolling Eyes , a nedavno se o tome pričalo na forumu...
Da ne kažem da je vjerojatno na gubitku zbog nekorištena kompjutera, jer kako god okreneš, internet je najbolji izvor informacija... Cool
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW

PočaljiNaslov: Split   Uto 9 Okt - 23:23

To Doc
Upoznao sam Srdjana Peica putem neta.U Jabuci sam jedne godine na skupu bio sa Franetom.Nesto se ne secam jel i Srdjan bio tada ovde.
Jel se radi o tom coveku ili sam ga zamenio?
Nekoliko godina unazad mi je Frane pricao da njih dvojica imaju nekog modifikovanog splita.Onda mi se javio prosle godine kako je nabavio 49 i dalje neznam.
Ovaj split za koji sam pitao je sasvim drugi samo bezveze me zanima jel to taj covek.Jeli je iz Bjelovara ili gresim?
Ma nije ni vazno,bolje je sve no da je taj split ostao u onoj mracnoj garazi Very Happy
E da ,setih se da sam bas sve davno pisao da ubedim Franeta da uzme taj split
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   Sre 10 Okt - 11:03

Srđan je iz Bjelovara i ima onako bradicu složenu u pletenicu kao Samuel L. Jackson u Pulp Fictionu... Very Happy
Iskreno, pojma nemam o splitu iz '49, ni slutio nisam da kod nas u Hr ima tako nešto, ali nikad se nezna što garaže skrivaju... Cool
Da, super da split '51 (iz Omiša ako se ne varam) nije više u onoj mračnoj garaži, barem je popjeskaren i utemeljnoj boji...pa ne propada onako ko prije... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Split i oval   

Nazad na vrh Ići dole

Split i oval
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Split i oval
» Nezvanicni registar split,cviter i oval bube u Srbiji