vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube

Ići dole 
+11
milan
Pepi
axy
Perun
djordje 1200j
savics
KdF
Braca
malimilan
savan
popesky
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeČet 4 Feb - 20:17

Ajmo ovde da stavljamo "recepte" koja sve kucna pomagala, hemija itd, mogu da se zloupotrebe pri odrzavanju i popravci nasih ljubimica

(npr.: ono sa baking sodom za skidanje rdje, pa recimo rucni mixer kao kurbla, bubanj ves masine za obrvice farova, upotreba rerne i usisavaca - kao improvizovane peskare,)


predpostavljam da ima sjajnih / genialnih ideja ali mnogi za njih neznaju .... pa udrite.


evo ja se npr secam da sam davno cistio oksidaciju sa mesinga i cinela za bubanj uz pomoc sodabikarbone, sirceta i pepela od cigara (bejah se prepusio to vece What a Face)

nije bas za aute al ko zna mozda neko ima mesinganu bubu
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
savan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
savan


Broj poruka : 121
Godina : 40
Lokacija : beograd
Datum upisa : 01.06.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeČet 4 Feb - 21:12

Pasta za zube (kaladont),odlican za matirane delove hroma...

Namazati mesto kaladaontom,pustiti da se osusi,krpu u ruke pa udri...
Nazad na vrh Ići dole
malimilan
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
malimilan


Broj poruka : 308
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.02.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimePet 5 Feb - 1:08

E neko mi rece da se karburatori vrhunski ciste u sircetu ,jel neko to proverio i ako jeste nek opise malo proceduru
Nazad na vrh Ići dole
http://www.yahoo.com
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimePet 5 Feb - 10:22

Za ciscenje karburatora najbolja je "mravlja kiselina"

To svi koriste i ultra zvucnim kadama za ciscenje.

Sto se kaladonta tice pomaze donekle ali za hromirane delove najefikasnija je "SONAX" pasta. Vraca is mrtvih hromirane delove.Licno probao i uverio se.

Cak sam stari srebrni svecnjak doveo do perfektnog sjaja

Inace paste ima u Astoru.
Za ciscenje korozije sa karoserije ipak je najbolje peskiranje bar po mojim iskustvima.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimePet 5 Feb - 12:41

A de da nađemo tu mravlju kiselinu, u mravinjaku? Razz

Za pranje nekih prljavih delova a i ruku koristim prašak za veš, a može i prašak za sudove (za mašinu) samo što je on jako agresivan i po ruke i po stvari pa sa njim treba oprezno.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
savics
VW entuzijasta
VW entuzijasta
savics


Broj poruka : 123
Godina : 47
Lokacija : begrad
Datum upisa : 02.12.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimePet 5 Feb - 13:32

Tecni cif za ciscenje zaprljanih i poliranje izmatiranih povrsina.Utrljati na suvo i kad se osusi obrisati suvom krpom,kao prilikom poliranja
Nazad na vrh Ići dole
http://mail.google.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimePet 5 Feb - 17:28

kiselina , tako kazemo na srpskom-> englezi bi rekli acid -> sto u zargonu znaci LSD kako li on cisti koroziju???????

posto vidim da postaje deo kucne hemije??
Nazad na vrh Ići dole
malimilan
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
malimilan


Broj poruka : 308
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.02.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 3:17

ima ona neka cuvena slovenacka polir pasta za stare branike ,je najbolja jer ima veca zrnca abraziva nego sonaxova ,a ima i jos par nekih starijih pasti ,al im neznam imena isto sa vecim znom.Ali sa sonaxovom pastom maltene mozete polirati socivo fara a da ga ne ostetite ,dok ove druge ne ,sonaxova je najfinija(u toj kucnoj varijanti da ne zalazimo u3M i ostale)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.yahoo.com
Perun
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Perun


Broj poruka : 230
Godina : 37
Lokacija : Sao Joao do Estoril, Portugal
Datum upisa : 07.09.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 3:40

Ta slovenacka je Purol pasta i iz licnog iskustva vam mogu reci da je fantasticna! A da nismo malo otisli u off?! Ipak je u pitanju kucna hemija! Cuo sam negde da je coca-cola dobra za poliranje branika,samo sto umesto krpe se koristi komad alu folije,pa ko voli... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 9:03

sa kokakoliom sam i sam probao ... radi odlicno ....samo sto sam ostavio foliju u kokakoli da prenoci.... eh ta kokakola ... za sve sluzi osim za pice Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Perun
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Perun


Broj poruka : 230
Godina : 37
Lokacija : Sao Joao do Estoril, Portugal
Datum upisa : 07.09.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 13:34

Evo i mythbusters su probali! Smile Jes da je na portugalskom ali bitna je poenta! https://www.youtube.com/watch?v=Ak6Dzeuauao&feature=related
I da se nadovezem na ono sto je savics rekao za tecni cif...jednom prilikom mi je buba bila parkirana ispod neke stare kruske i neko lepljivo govno je palo na prednju haubu(uzasno sitno,braon i lepljivo) i ni jedna pasta za poliranje,pranje...nije uspelo da otkloni,zadnje sto mi je ostalo u asortimanu je bio tecni cif i on je bez problema otklonio,a nije ostavio nikakve nezeljene posledice!
Nazad na vrh Ići dole
axy
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
axy


Broj poruka : 330
Godina : 27
Lokacija : Zajecar,Srbija
Datum upisa : 22.05.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 15:21

savics ::
Tecni cif za ciscenje zaprljanih i poliranje izmatiranih povrsina.Utrljati na suvo i kad se osusi obrisati suvom krpom,kao prilikom poliranja
evo sta sam ja uradio cif-om,otklanja i koroziju:
ratkapna pre cifa:

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Dsc00146f

posle:

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Dsc00148m
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 15:26

jel to CIF sto izgleda kao neko mleko ?
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Perun
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Perun


Broj poruka : 230
Godina : 37
Lokacija : Sao Joao do Estoril, Portugal
Datum upisa : 07.09.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 15:31

Malo je gusce od mleka ali jeste belo! Smile Evo ovakav sam ja koristio!
Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube 1fwors
Nazad na vrh Ići dole
axy
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
axy


Broj poruka : 330
Godina : 27
Lokacija : Zajecar,Srbija
Datum upisa : 22.05.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 15:32

i ja sam taj koristio!uzmes cif i zicu za ribanje pa udri pa sijaju ratkapne samo tako What a Face
Nazad na vrh Ići dole
savics
VW entuzijasta
VW entuzijasta
savics


Broj poruka : 123
Godina : 47
Lokacija : begrad
Datum upisa : 02.12.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 16:41

Cak i ako vam je farba negde izmatirala,moze joj se vratiti sjaj sa cifom,naravno krpicom ,a ne zicom.
Nazad na vrh Ići dole
http://mail.google.com
Pepi
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
Pepi


Broj poruka : 383
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 22.01.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 18:12

savics ::
Cak i ako vam je farba negde izmatirala,moze joj se vratiti sjaj sa cifom,naravno krpicom ,a ne zicom.

Koliko traje sjaj posle poliranja Cif-om ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.minimanija.co.yu
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 18:35

Pepi ::
savics ::
Cak i ako vam je farba negde izmatirala,moze joj se vratiti sjaj sa cifom,naravno krpicom ,a ne zicom.

Koliko traje sjaj posle poliranja Cif-om ?

pa do sledeceg rucka
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 19:07

milan ::
Pepi ::
savics ::
Cak i ako vam je farba negde izmatirala,moze joj se vratiti sjaj sa cifom,naravno krpicom ,a ne zicom.

Koliko traje sjaj posle poliranja Cif-om ?

pa do sledeceg rucka
Very Happy

upravo tako, korozija se pojavila na mestima na kojima je nikl proljusten do metala...
Nazad na vrh Ići dole
savics
VW entuzijasta
VW entuzijasta
savics


Broj poruka : 123
Godina : 47
Lokacija : begrad
Datum upisa : 02.12.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 20:33

Zavisi od vremenskih uslova,od stanja farbe,kao i od toga koliko si dobro ispolirao.Ista je prica kao i sa polir pastama,sve je relativno.Najbolje da probas na nekoj manjoj povrsini,pa ces videti rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
http://mail.google.com
savics
VW entuzijasta
VW entuzijasta
savics


Broj poruka : 123
Godina : 47
Lokacija : begrad
Datum upisa : 02.12.2009

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 20:35

A slucaj sa ratkapnama,ako si se nadao da potraje trebalo je da zastitis metal bezbojnim lakom.
Nazad na vrh Ići dole
http://mail.google.com
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 39
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 21:18

a zna li neko sta mogu da koristim od hemije za pozutele stitnike od sunca, oni bi trebali po pravilu da budu beli a ovi moji su bas izbledeli i dobili zutu boju. a pravljeni su od nekog materijala pola guma a pola plastika. probao sam sa cif-om ali nista. neznam dal da probam nesto jace da ne upropastim i to sto imam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 21:42

savics ::
A slucaj sa ratkapnama,ako si se nadao da potraje trebalo je da zastitis metal bezbojnim lakom.

znam, samo se oljustio lak sa nikla, probacu auto lak....
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 21:55

jovca ::
a zna li neko sta mogu da koristim od hemije za pozutele stitnike od sunca, oni bi trebali po pravilu da budu beli a ovi moji su bas izbledeli i dobili zutu boju. a pravljeni su od nekog materijala pola guma a pola plastika. probao sam sa cif-om ali nista. neznam dal da probam nesto jace da ne upropastim i to sto imam.

... probao svu mogucu kucnu hemiju prilikom ciscenja neba ... i nista mi nije odradilo posao zadovoljavajuce,

jedino nisam probao sonu kiselinu, jer bi bilo glupo prskati u autu sonu kiselinu dok se nalazis u istom , tako da sam nebo promenio, a stitnike ofarbao, sprejom posto nisam imao nameru da se igram ceo dan sa cetkicom za zube (to je radilo)... i lepo drzi i posle dve godine

a mislim da je dika sa nekom cudnom hemijom oprao nebo
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitimeSub 6 Feb - 22:01

popesky ::
jovca ::
a zna li neko sta mogu da koristim od hemije za pozutele stitnike od sunca, oni bi trebali po pravilu da budu beli a ovi moji su bas izbledeli i dobili zutu boju. a pravljeni su od nekog materijala pola guma a pola plastika. probao sam sa cif-om ali nista. neznam dal da probam nesto jace da ne upropastim i to sto imam.

... probao svu mogucu kucnu hemiju prilikom ciscenja neba ... i nista mi nije odradilo posao zadovoljavajuce,

jedino nisam probao sonu kiselinu, jer bi bilo glupo prskati u autu sonu kiselinu dok se nalazis u istom , tako da sam nebo promenio, a stitnike ofarbao, sprejom posto nisam imao nameru da se igram ceo dan sa cetkicom za zube (to je radilo)... i lepo drzi i posle dve godine

a mislim da je dika sa nekom cudnom hemijom oprao nebo

https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/od-1967-f3/1300-t1692-90.htm
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Sponsored content





Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube   Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kucna hemija i ostala kuhinjska pomagala za odrzavanje bube
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ostala interesovanja
» VW TREND I OSTALA LITERATURA O VW BUBI
» Dve BUBE !
» GODISTE bube>?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Ostalo-
Skoči na: