vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Modifikacije....?

Ići dole 
+9
Doktor
malimilan
dobrica
strid
Perun
vlajko05
Braca
djordje 1200j
535
13 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimePet 29 Jan - 6:26

OK Razumem da velika vecina prisutnih ovde se neslaze sa ovim sto cu da pitam, ali ipak ima nas koji volimo mods(niko nije savrsen Rolling Eyes )

Naime interesuje me dali se iko bavi za ozbiljnim frizziranjem bubinih motora(Mislim u srbiji), onda jel neko pokusao da instalira turbo na bubu i koliko je to pouzdano(razumem da nema sto posto pouzdane mods Sad ) ali barem do neke mere.Vidim po svetu to je relativno cesta modifikacija ali kakvo je stanje kod nas.
I za kraj imali neko iskustva sa pojmom Elektricni turbo, misljena, saveti i.t.d.

Hvala unapred na odgovorima i nemojte zameriti lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimePet 29 Jan - 8:01

pa zasto da ne, samo mi ovde nismo dovoljno bogati za to, turbina , karburator kocnice, nesto mi se cini da nije ispod 1500-2000 dolara, onda modifikascija menjaca, od koje odpadaju usi, i kosta koliko ovo troje zajedno...

ipak nek se sa tim igraju cike preko bare, meni bi bio dosta 1.8 ili 20 sa atmosferskim pritiskom...
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimePet 29 Jan - 9:09

To je za ovdasnje obicne smrtnike jako skup sport.

Ima zainteresovanih za prepravku obicnih masina na 2.400 cm sa 145-194 KS
ali je to strasno skupo.Vlajko upravo(vec 2 godine)kupuje i skuplja delove za jedan motor od 2.400 cm .
Ali samo dobra kovana radilica kosta od 450-800 USD o klipovima cilindrima i ostalim prepravkama da i negovorim.

Kao sto rekoh jako jako skupo za ovdasnje "zaludjenike"

A da setih se i Dika se sprema da odradi neku "zverku"
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimePet 29 Jan - 9:35

Sve može da se napravi, ima i ko to može da uradi, samo sve je to JAKO skupo i nema ovde ko to da plati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Perun
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Perun


Broj poruka : 230
Godina : 37
Lokacija : Sao Joao do Estoril, Portugal
Datum upisa : 07.09.2009

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimePet 29 Jan - 15:27

Vidis i mene to interesuje tj interesovalo dok nisam sabrao sve...ogromna cifra! Sad Evo poseti ovaj link http://www.cwgsy.net/private/ramva/tech.htm pa sajtove sa delovima i uradi racunicu! A ovde nisu obratili paznju na zaustavljanje(konverzija na diskove),ojacanja sasije...dodaj i to na racun!
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimePet 29 Jan - 18:11

vlajko05 ::
Sve može da se napravi, ima i ko to može da uradi, samo sve je to JAKO skupo i nema ovde ko to da plati.

Da sigurno da ima to ko ovde da uradi, samo treba kupiti delove, verujem da je jedna takva prepravka puno jeftinija ovde, nego bilo gde u svetu, iz razloga jeftinih radnih sati majstora u odnosu na ameriku gde su te prepravke jako popularne, ali opet vrzino kolo ne bi bile jeftine da imamo para...
tako da sve zavisi sa koje strane barice se gleda...
Nazad na vrh Ići dole
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 1:20

Ok
slusajte ljudi, ja iako sam sam trenutno sa one strane bare(kanada) nisam nista drugaciji nego vi iz Srbije, naime pomena turba ili necega slicnog je bila najvise da pokusamo svi zajedno da nadjemo najjeftinije resenje za jos snage.
Konkretno i ja bih najvise voleo atmosferski motor od cirka 100 konjica(+- koj)
E sad dali je 2400 ili 1800 ili sta god vec nje minibitnodok god je to jeftino.
Naime voleo bih da ostanem u nekoj kategoriji gde nemoram da radim neke velike ili nikakve mods na sasiji i kocnicama ili menjacu.

Pitanje za elektricni turbo sam postavioi iz razloga posto sam nasao jedan na 'ebay-u" za(veroveli iine nekih 25 usd) i to nov. Proizvodjac tvrdi da mose da pruzi do 30% povecanje snage i da netreba nikakve prepravke(tipa manja kompresija) da bih se instalirao.

Cak sta vise imas i ko neki mali potenciometar i prekidac tako da mozeda steluje boost ili prosto ugasis turbo i nastavi dalje standard.

Meni licno ovo zvuci isuvise slatko da bih bilo istinito scratch , pa sam mislio da li neko ma neka iskustva ili se vec informisao o tome.

P.s. Cim nadjem link postavicu pa da svi moguda vide

lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
Perun
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Perun


Broj poruka : 230
Godina : 37
Lokacija : Sao Joao do Estoril, Portugal
Datum upisa : 07.09.2009

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 1:39

http://www.vwtrendsweb.com/tech/0211vwt_turbo_volkswagens/index.html
Evo ovo je turbo na motoru 1600!Kazu da je dodao duplo vise konja(82,6),a ugradjen je bez vecih tj nikakvih modifikacija!
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 1:43

koliko sam ja video po sajtovima (licnog iskustva nemam Suspect ) ta varijanta sa elektro turbinom nicemu ne sluzi Evil or Very Mad
a povecanje do 90-100 KS i nije neki veliki problem
prvenstveno zavisi da li bi sam radio bar nesto ili bi morao sve da dajes drugima da rade
ova druga varijanta Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
a turbina klasicna uopste nije NAIVNA sa cenom !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 6:18

hey Strid,
To sam zapravo i ja mislio, jel ako nekom logikom razmisljanja ides, ako to moze samo tako sa ili bez turba onda taj "turbo" i neradi bas neki posao.

Ono sto sam video licno u nekoliko primera(volvo,saab 9-3 i pontiac grand prix supercharged) kada turbo zvekne vozilo se jedva krece zbog male kompresije motora(sva navede navozila su sa fabrickim turbinama).

Da nije jeftin to sam video i sam a nastranu sto je cela #@^*bancija sve to instalirati(pogotovo varijantu sa intercoolerom ).

No opet koje su nam druge opcije
Naime negde na ovom forumu am procitao da neki od buseva a 2000ccm fabricki motor, jel moze to ikako da se naguzi u bubu,ili ako ne ceo motor dali je moguce koristiti samo neke elemente tog od 2l i recio neke drugi standarni motorza bubu Wink .

Opet moram da se izvinimako moja pitanja izgledaju smesno, ali molim vas razumite da sam novom u toj celoj prici vazdusara cak trenutno i nemam jedan od njih, ali obecavam cim se vratim u NS nabavicu jedan Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
dobrica
VW entuzijasta
VW entuzijasta
dobrica


Broj poruka : 114
Godina : 49
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.12.2008

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 9:35

Kao sto rekose pre mene, sve moze da se uradi. Saberi se sa parama i vidi koliko ti se sve to isplati. Sa 100KS jedino sto ces dobiti jeste da malo lakse pratis ritam u saobracaju, dakle nista spektakularno. Ako si u Kanadi, po meni najjeftinija, a najefektnija varijanta jeste motor iz Subarua. Protrci kroz sledece forume, tu je svojevremeno bilo likova od kojih je imalo sta da se nauci:

Turbo: http://www.shoptalkforums.com/viewforum.php?f=3
Strcaljke: http://www.shoptalkforums.com/viewforum.php?f=23
Nazad na vrh Ići dole
http://www.thegoldenbug.com
malimilan
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
malimilan


Broj poruka : 308
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.02.2009

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 12:48

da sam ja na tvom mestu ne bi razmisljao 2 i po milisekunde
kad si vec tamo kupi ko krsten covek muscule car ili neki midle size iz 60-70 godina
sa v8 motorom (to mozes da kupis za pristojne pare i ne budzis nista samo odrzavas) i koristis ga vikendom za tvoje zadovoljstvo u snazi.Za istu takvu napravu sa toliko konja tebi treba bar 3 puta vishe da napravish.Ovde vec imas optimizovao vozilo kao celinu i ne razmisljas da li su ti dovoljno jake kocnice ,kako ce da se ponasa skoljka itd.A posto je to tamo domestic car ,delovi su dzaba i ima majstora itd.
Oduvek sam imao pravilo ,a to je niko tebi ne brani da imas vishe vozila Wink
razmisli malo i u tom pravcu.A po meni je to logicno.Skoro sam gledao na Sambi ljudi vode polemiku oko toga ,neki novi lik na forumu hoce da uradi bubu da ima prolazno vreme (1/4mile~11,5-12,5s) vece nego stock Camaro ,firebird(3 gen.) i da bude ubica corvette.Nemogu da se setim teme ,okacio bi ti da procitas.Na kraju cele diskusije su zakljucili da ,da sa tim budzetom mozes da kupis 3 Camara i da ti ostane para za gorivo da se vozis.
P.S.Ti odlucujes sta ces sa svojim parama Suspect
Nazad na vrh Ići dole
http://www.yahoo.com
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 14:40

Ma koliko sam ja razumeo coveka on bi da frizira bubu i njen motor a ne da uzima Subaruov ili nake druge skalamerije!

Motor iz busa od 2000 cm staje u bubu ali ima dosta modifikacija sa trubinom zatim limovi oko motora(porsheov sistem se nije pokazao dobar) a obavezno i prepravku uljnog dolivanja i hladjenja ulja tj dodatni hladnjak . Kazem ti jos jednom sve moze ali je pitanje "novaca"
Jer kad odradis motor onda moras da staviš disk kocnice zatim......
I tako koliko ideja a zaista mnogo mnogo para!!
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 20:31

E Braco, Hvala bogu da je neko shvatio sta ja ocu Very Happy , moja generalna ideja je bila na nabavim jednu od 1303 buba sa losim motorom i nemarim za skoljku(sredice se he-he Twisted Evil ), ako sam dobro razumeo one dolaze sa diskovima a ta skoljka mi se vise dopada, i onda odraditi motor iii ubaciti drugi ako je moguce.

Nemarim da potrosim nesto novaca ali ne i celo malo bogatstvo(prosto jer ga nemam).
Videcemo jos kada dodjem,mozda ipak samo jedan DOOObar 1600 i vozi dalje Crying or Very sad

Malimilane, kazes muscle car, ajdemo redom, ako ocu pravi muscle car svaki koji vredi nesto kosta oko20 000can,mozes naci za manje novca ali su skoljke iskrivljene do mere da vrata nemozes otvoriti ili zatvoriti od prevelikog obrtnog momenta, ova mid 60-70,veruj mi iako imaju V8motore idu ko kante (osecaj je da vozis prosecni ili cak podprosecni V6).
Razlog je sto su vozila preteska 3000-4000 tone(O DA).
Plus na sve to ja se vec u martu ove godine , znaci grubo za mesec i po vracam u NS, sta sa muscle da radim tamo Question .

Treca stvar, dok sam bio mladji i divljao svaki moguci moment za volanom ukljucujuci i driftovanje po svim mogucim coskovima vozio sam BMW 535(odatle i nick) koji je bio do te mere modifikovan da sam ponekad imao osecaj da kad gas da odlepi rednje tockove od zemlje(nije to radio samo se imao osecaj)

E sad ocu da sredi bubu koja ce biti malo drugacija od ostalih i imati malo vise snage nego vecina , eto kad me dodje volja da malo stisnem a ne da se trkam ili sl.

Na koncu da sam zeleo muscle ili egzotic ili tjuner, ne bih bio na ovom forumu.

Prosto receno, zelim kao svi ostali ovde" JEDNOG JEDINSTVENOG VAZDUSNJAKA"

Izvinjavane zbog Caps Lock

lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSub 30 Jan - 20:52

za novac reda veličine oko 2000 eur. možeš da središ jedan T4 motor, fabrički 2000 ccm, sa dva dupla karburatora, sportskom bregastom, i komplet generalnom. TAkav motor lako može da izvuče pouzdanih 120 130 konja, kad kažem pouzdanih mislim da motor koji će sigurno preći 100 000 km. treba malo da se pomučip oko nekih stvari, ali je moguće. pogotovo zato što si u Kanadi i imaš pristup delovima koji su ti potrebni. E sad jedini je problem što u toh 2000 EUR ne ulazi rad tj. onaj ko će da ti sklopi taj motor, već je pretpostavka da ćeš to sam da radiš.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeNed 31 Jan - 5:09

Vlajko, E to je vec neki odgovor koji sam ocekivao, e sad koliko je tesko doci do takvog motora(misllim standard 2l) u srbiji i sta konkretno treba da se radi, t koji mi delovi trebaju.
Veruj mi u kanadi generano evropska vozila(starija) nisu preterano cenjena(poneki retki izuzetci) tako da bih morao nabavljati sve iz US(sreca pa latinosi vole VW cheers ).
no bez obzira kaost sam vec rekao, uskoro dolazim nazad za Srbiju tako da mi sada nikako nepase da ulazem u nesto tako, ali vec do jeseni bih se moglo ocekivati da krene neki projekt, samo sto cu onda delove nabavljati ko i svi ostali u Srbiji.

Onako usput, cuo sam da sastavlas neku zverku,moze li znati malo vise otome What a Face (Ajde budi drug Rolling Eyes )

lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSre 10 Feb - 10:33

Da Vlajko,. ajde napiši koju, nemoj da na sljedećem skupu to moram nasilu izvlačiti iz tebe... Twisted Evil Razz Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSre 10 Feb - 11:29

moram da napravim par fotki delova, čisto da bi vam približio celu stvar a od posla nikako ne stižem, strpite se malo biće jedan novi topic samo o tome Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSre 10 Feb - 11:48

onda dotle napiši nešto da se pripremimo... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSre 10 Feb - 15:24

typ 4 motori su VW vazdušnjaci, prvo su se pojavili u 411 412 modelima !,7 i 1,8 lit, a kasnije i u busevima t2, s tim što je u busu bila 2,0 verzija (pored 1,7 i 1,Cool ovaj motor je poznat i kao Volksporsche, zato što je ugrađivan u porše 914, tu je bila verzija 1,8 i 2,0, koja je inače i najjača standardna verzija typ 4 motora, sa 100 ks.

istorija manje više glavne prednosti ovog motora u odnosu na t1 su

1. aluminijumsko kućište motora (blok) legure AlSI12 (poznaitja kao silumin), sa znatno jačim ležećim ležajevima (prečnika 60 mm u odnosu na bubinih 55), filtracijom celokupnog protoka ulja (full flow), sa šrafovima koji spajaju polutke kućišta ( u odnosu na brezone kod t1) itd... (čak su i brezoni glave jači mavoj je M10 ali su brezoni prečnika 8 mm ) , sve ovo govori o znatno jačoj konstrukciji koja je sposobnija da podnese kako veće kubikaže tako i veće snage motora (najveći i najjači koji sam ja video je 3,0 300 ks. atmosferski motor vlasnik je iz Danske ili Švedske valjda Embarassed )
2. glave fabrički dolaze sa duplim usisom, i sa dva dodatna rebra za hlađenje , u odnosu na t1 glavu, veliki ventili ( GB motor 2,0 porsche je imao najveće 42x36, odmah za njim 1,8 sa 41x34) klackalice su sa odnosom 1 : 1,3 ( u odnosu na 1 : 1,1 kod t1) usisni kanali su OGROMNI , što predstavlja ponekad i problem jer su izduvni JAKO restriktivni, ali ima dosta mesa za doradu
3. fabrički je dolazio sa 90, 93 i 94 mm klipovima (1,7 1,8 i 2,0 respektivno) a ima prostora za bušenje i do neverovatnih 107mm ( Chevroletovi Big Block klipovi 4,125" ) mada je preporuka da se ukoliko se ne koriste alu cilindri ne ide preko 96 mm( ondosno razbušenih fabričkih cilindara)

ovo su neke prednosti , svi koji poznaju ove motore predstavljau ih kao t1 sa otklonjenim svim manama, mada ni ovi motori nisu savršeni ali su DALEKO bolji od t1

ja lično imam CU 2,0 motor iz kombija (u planu kupovina još jednog 2,0 CJ ) ovaj motor nije najbolja polazna osnova žzob zatvorenog "breather towera" odnosno otvora za ventilaciju kućištsa motora (kod prvih generacija se ovde i nalivalo ulje) ovo donekle otežava konverziju na uspravno hlađenje ali može i ovo da se sredi

da bi t4 stao u bubu mora da se prepravi na uspravno "doghouse" hlađenje, koje podrazumeva izmeštanje hladnjaka za ulje u kućište ventilatora , pravljenje limova preko i ispodcilindara i njihova adaptacija da prime Doghouse, pravljenje ili nabavka štendera alternatora, prepravka remenice za pogon kaiša i izrada novog izduvong sistema

ja imam većinu delova potrebnih za ovu prepravku, pored toga imam i Scat C35 bregastu (Adv, Dur. 286, @0,050 245, Valve lift 0,500" možda sam omanuo u ciframa ali je približno tu) ova bregasta je za do otprilike 5500 obrtaja, pored toga imam usise i filtere za DRLA karburatore , 1 par DRLA 40 3 ili 4DRLA 36 za delove, IDF 40 i 2 ili 3 para IDF 36, zatim tu su još i ventili 43,5 38 , cilindri za 4" klipove od Chevrolet--a SB, i još gomilu sitnica

plan je sledeći

1. prepraviti motor na uspravno hlađenje
2. rasturiti celu mašinu, prerada bloka, radilice, klipnjača, rupa podizača (verovatno) prerada gava ...
3 spakovati približno 2300 kubika ( sa std, radilicom i 4" klipovima) , sa bregastom i DRLA 40 karburatorima

rezultat bi trebalo da bede negde oko 130 ks. i 180 do 200Nm, nije ništa impresivno jeer us karburatori ograničavajući faktro ali šta ću kad druge nemam a para za nove tek nemam (a ni za polovne koji su često i skuplji od novih) ako ima neki čovek dobr volje da pokloni DRLA 45 Very Happy ovakva kombinacija bi sigurno izgurala 150 ks. (nije ništa neobično da iz 2366 motora 103x71 , dobijete 180 konja)

radovi na ovom projektu su počeli pre 3 godine kad sam kupio motor , kad će biti gotovi nemam pojam, da li ću ga ikad i završiti ja se iskreno nadam da hoću , u kojem autu će da bude TO tek ne znam , ali u sivu 99% neće

pored samog motora neophodna je i prepravka menjača jer bubuin menjač fabrički ne može da podnese više od 90 Ks. i nekih 150 Nm.( možda koji Nm. više) meni je želja 901 menjač ( za neupućene menjač s 5 brzina iz 911-ice tamo iz druge polovine 70 godina prošlog veka, modeli sa 2m2 i 2m4 motorom) ali to je sve na dugom štapu

čim bude nekakvih progresa na ovom polju bićete obavešteni do tada pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Boka bubilak
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Boka bubilak


Broj poruka : 184
Godina : 53
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 08.01.2010

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSre 10 Feb - 20:09

a da li motor 1.6 valjda od t2 pase u bubu ili ima prepravki isto kao na ovom 2.0?
Nazad na vrh Ići dole
http://bojan.gavric1996@gmail.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSre 10 Feb - 22:01

Boka bubilak ::
a da li motor 1.6 valjda od t2 pase u bubu ili ima prepravki isto kao na ovom 2.0?

AS AD i valjda AR su 1600 motori koji su bili u busu T2a, koji imaju isti uspravni sistem hlađenja kao i buba, i da pašu u bubu, a ako je u pitanju CT motor (1600 ali mutant T4 WBX-a i T1 motora) onda mora da se prepravlja
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeSre 10 Feb - 22:10

evo replike na moj prethodni post cilindri 100,5 mm koji treba da se razbuše na 101,6 mm (photo by KdF all rights reserved Smile )
Modifikacije....? DPP_0008
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeČet 11 Feb - 4:32

Vlajko, Vlajko
Zakuco si me sa odgovorom da neznam gde se nalazim.

Care svaka cast i definitivno kapa dole na poznavanju VW-a. Modifikacije....? Icon_wink Modifikacije....? Icon_wink Modifikacije....? Icon_wink

No onda jedno prosto pitanje, koji je najlaksi nacin da nekazem i najjeftiniji da se izvuce jedno(ajd recimo 90ks) iz 1600ccm, ili mozda bolje da pitam za 1300ccm posto su cesci Modifikacije....? Icon_question

Vidim da mnoge od nas to interesuje ali nikako nevidim konkretan odgovorModifikacije....? Icon_mad Modifikacije....? Icon_mad Modifikacije....? Icon_mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitimeČet 11 Feb - 8:06

Zar AR nije 1300 ?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Modifikacije....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Modifikacije....?   Modifikacije....? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Modifikacije....?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: