vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Restauracija-Cena

Ići dole 
+8
bibin11
pavle
Boka bubilak
strid
Braca
Deda
djordje 1200j
535
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeNed 24 Jan - 5:35

Cao

Ok sada vracam se na temu koja je verovatno prezvakana jedno sto puta Restauracija-Cena Icon_scratch ali opet cu da pitam.

Naime koliko bih kostalo da se jedna buba sredi, znaci pitam onako metaforicki za jedan prosecno nagrizen auto, i takodje me zanima ovi forumasi koji su to radili koliko remena otprilike uzme.
Znaci rasturanje vozila, zamena panela,krpljenje ako je potrebno priprema za farbanje i farbanje, interesujeme cena rada. Restauracija-Cena Icon_eek
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeNed 24 Jan - 21:36

recicu ti nesto sto je meni rekao jedan stari ljubitelj buba kada je video da sam zaludjenik za bube...

sine, spremi para, zivaca, ja sam pocepao tri para cipela dok sam zavrsio moju...

buba je odlicna i posle petnaest godina od restauracije(nikad nije vozena zimi),
tada sam shvatio da je vredno truda, i tri para cipela cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Deda
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 54
Lokacija : Bor
Datum upisa : 11.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeNed 24 Jan - 22:18

...kakve se cipele sada proizvode, racunaj minimum 25 pari za 15 gidna..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dedabor.com/
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 25 Jan - 6:23

OK,ok,ok
sada me polako ali sigurno vrti te u prazno, zapravo sam video u nekim starijim temama da ste bacali grmlje i kamenjena na limare koji neznaju koliko da traze za sredjivanje bube.
E sada mene zanima U parame konkretno koliko su to trazili, jer ako prosecno farbanje kosta ok 500-600e ako sam dobro shvatio sa materijalom, onda meni cifra od oko 1000-1500e za sve komplet ne zvuci preterano puno, pogotovo ako mora da skida skoljku sa sasije( posto kako god okrenes koliko sam video ovde na forumu to jeste vise mesecni posao).

Mislim jeste gomila para ali je i gomila posla
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 25 Jan - 9:08

Relativan pojam "kolko kosta" i to u zavisnosti od "trulezi" i sta sve hoces od sadasnje bube.Kakvu farbu hoces? njihove cene su sirok dijapazon ide set i do 90 Evra(za farbanje bube 2,5 do 3 seta)
Da bi se odradila buba kako Gospod zapoveda potrebno je i dosta vremena a i dosta para.(Samo zastite ima 25.kg)
Vlajko je radio godinu dana(uglavnom sam) a farba je PPG metalize i sve kad saberm kostalo je oko 2.500 Evra.
Naravno moze i jeftinije ali opet ti kazem sve zavisi sta hoces.

Mozda bi ti najbolje bilo da pozoves Nevena iz Smedereva(do sada je dosta korektan bio-mislim cena i kvalitet) i da se sa njim dogovaras.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 25 Jan - 23:23

lepo reche ovaj moj ispisnik sa balkona Laughing
moras prvo da resis sta hoces,tek onda pocinje racunica
i naravno ne samo finasijska nego i vremenska Suspect
to ti je kao kad mene pitaju posto je maketa
imas je za par stotina a i za par hiljada E Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Boka bubilak
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Boka bubilak


Broj poruka : 184
Godina : 53
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 08.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeNed 14 Feb - 21:58

moj ti je savet da pri kupovini pogledas dobro sta kupujes bolje je platiti malo vise nego da kupis neki trulez za male pare pa te kasnije izadje ko svetog petra kajgana. ja sam slucajno kupio prvu za male pare pa me je opalila po usima . ako mozes nabavi cd mislim da ih ima 7 delova bug me video tu imas dosta poucnih stvari i dobro se informisi o svemu jer ja sam radio bez ikakvog predznanja o bubama pa sam napravio nekih gresaka. I to ti udje u krv kao opasna zaraza za koju te mnogi ne razumiju
Nazad na vrh Ići dole
http://bojan.gavric1996@gmail.com
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 15 Feb - 5:16

Hvala na info za CD.
Sto se tice gresaka to se nebih mogao vise sloziti sa tobom Boko, sto kazu ako jedanput naucis naopako ostaje do kraja veka(nazalostRestauracija-Cena Kopfschuettel )

Da kada dodjem do tacke da kupim naravno da cu gledati sto bolje stanje jer kod takvih vozila uvek je jeftinije kupiti sredjenu nego je sam raditi.

Moje pitanje za restuaraciju-cenu je bilo najvise iz razloga sto sam primetio da pojedinci(da nekazem vecina) ima JAKO lose misljenje o limarima(prevaranti koji neznaju kako i koliko da naplateRestauracija-Cena Suspect ).

Rekoh sebi OK ajde da vidimo koliko ljudi je zaista spremno da plati bez zatezanja cene rad limarski, citao sam neke postove i shvatio da restuaracije traju od nekoliko meseci(sto je bilo prokomentarisano kao "super brzo") do nekoliko godina.
Prosto sam hteo da izvucem neku racunicu koliko je to limarski sat i koliko ljudi smatraju da treba da bude.

Naime na nekim postovima sam citao kako i za farbare pricaju kako je JAKO PUNO sto uzimaju za ruke koliko kosta materijal, stim sto su ljudi racunali samo zavrsnu boju bez svega ostalog(git,prajmer,spric git,smirgla traka za maskiranje,papir,i jos sto i jedna sitnica).

vidis ja se bavi tim poslom(autolimar-lakirer), skolovan sam u inostranstvu(can), ovde recimo prosecno farbanje auta kosta od 2500can pa je samo nebo granica, a materijal nje znacajno skuplji, drugim recima naplacuje se u proseku oko 3-5puta cena farbe.

E sada ocigledno da pojedinci nemogu da razumeju da nijedan limar ili jako malo njih moze da razume niciju strast prema nekom autu, za njega je to samo auto, kao i onaj juce i kao i onaj sto ce biti sutra.

Ja sam vec rekao u jednom postu da BUBE nikada nisam radio i da hocu da jednu odradim kako bog zapoveda i kako ja hocu, I DA trebacemi gomila saveta ali sa druge strane ovde gde sam(Jos maloRestauracija-Cena Icon_cool )sam imao prilike da radim na vozilima koja vecina na forumu nije ni videla u zivotu, a mogu da se kladim da vecina (ukljucujuci i mene samog)neka nikada nece moci da priuste.
Moja poenta nije da ikoga ponizavam nego da objasnim da kada sam prvi put prisao autu od koji vredi nekih(onda je blo cirka 30 000CAn) umalo se nisam usro u gace, doslovno nisam znao sa koje strane da mu pridjem,a posle par godina vise mi ime ili marka nisu nista vise znacili, samo je lim,a lim je lim bez obzira jel na njemu pise BMW,ili Ferrari ili vec bilo sta.

Na koncu opet, samo sam hteo da pojasnim svest limara(neznam za srpske jer nisam mnogo sa njima saradjivao), i to da je za te ljude taj vas(ili mozda bolje da kazem nasRestauracija-Cena Icon_cool ) cenjeni VW samo jos jedan AUTO u nizu i oni njemu ne prilaze sa ni priblizno strascu kao mi, za njih je to hrana za njihovu porodicu za neki period i nista vise, jedini nacin ako nadjete ljubitelja koji je uz to i limar.

Samo jos jedna stvar, voleo bih da svi ovi ljudi na ovom forumu koji su sami sredjivali svoje VW ozbiljno razmisle za koliko bih novaca uradili taj isti posao nekom drugom koga znas da vise neces videti u zivotu i onda odgovorite seb dai su ti majstori trazili zaista puno.

OK sad malo sam se zaneo, Boka video sam tvoj auto i jako mi se svidja i izbor boje, felne...
Samo da ti kazem da bih i ja verovatno napravio istu gresku da nisam pristupio ovom forumu.

Toliko od mene izvinjavam se sto sam otisao malo OFF
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 15 Feb - 10:18

Ziveti preko, a razmisljati o ceni ovde je malo nerealno, ali bez obzira na sve, ako vec zelis da racunas cenu sata onda uporedi prosecna primanja tamo i ovde sa limarskim-farbarskim satom.

Sto se tice izbora bube Toma Volk je jednom napisao da je treba kupovati ako je nema do pola, sto je i u pravu i onako sve to mora da se zameni, pa sto dzaba placati.

O kvalitetu radova ovdasnjih majstora, njihovom moralu, odnosu prema musteriji, ne bih ni govorio, pa nije cudo sto ces procitati, povukao kola od majstora, pare uzeo unapred nije ispostovao, krao materijal, nije ocistio koroziju stavio fleku preko, razvalio majstora kako kantu(ziv bio trebo si i mog)...

U Gornjem Milanovcu smo imali jako dobrog farbara, gde si mogao videti jako ekskuzivna auta kao sto su mercedes sel, lamburgini, o porsche-ima da ne govorim, taj covek nazalost vise ne radi, ali kod njega si mogao videti zastavu 101 moga oca koju je on farbao, mislis li da je pripremu odradio losije nego na ostalima? Danas svaki limar govori, znas ja sam njegov najbolji ucenik i za farbanje bube trazi 1500 evraza ruke, jer to je, kako jedan rece "OLTAJNER", a kad pogledas radove, ovde je bilo to pa nije ispalo zato...

Ja se takodje hranim od nekog posla i ono sto ja ovde radim za neki novac, tamo bih radio za puno veci....

I da puno sam platio majstoru njegov rad pa sam zato sam preuzeo da ispravljam njegove greske, a zbog te greske sam morao kupiti jos jedan auto...

Ovaj post se nikako nije odnosio na one ljude koji casno odradjuju svoj posao, kao gore pomenuti Toma, ne pomenuti Dika i da ne nabrajam dalje znaju to clanovi foruma, a i ti ces videti...
Nazad na vrh Ići dole
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 15 Feb - 10:37

Ono šta bih prokomentarisao iz posta 535 je u stvari da nije poenta da limar ili farbar vole moj auto kao ja ili bilo ko drugi sa istom pričom, nego da urade ono što se od njih očekuje. Ako se sa nekim dogovoriš za posao i cenu, onda samo očekuješ da će dotični ispoštovati dogovor, uraditi posao kako treba i to je to..
Ono šta se ovde u velikom broju slučajeva dešava da se na kraju ispoštuje samo cena a posao se otalja...
Svaka čast izuzecima!!!
Nazad na vrh Ići dole
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 15 Feb - 11:47

nevredi nam da kukamo na majstore
oni su takvi kakvi jesu,daleko im lepa kuca!
mi ocekujemo posteno odradjen posao,za novac koji damo...
ali je to izgleda nemoguca misija
To sto Djordje kaze da je u GM radio covek skupe modele,ali je radio i keca sa istom paznjom je nesto sto ,nazalost,vise nikada necemo videti...
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 15 Feb - 20:24

Ne, nemojte me shvatiti pogresno, nisam ja poredio cene u svetu i kod nas ili satnice, ja sam samo hteo da uporedim odnos cene materijala-rada jer licno mislim da ako materijal(zapravo samo boja) recimo kosta oko 200-300e bez svih ostalih troskova materijala onda ja nemogu da vidim da je "previse" uzeti od 400-600e za kompletno farbanje sa materijalom.

Druga stvar sto se tice limara,ja se slazem da se rokovi moraju postovati i dogovoreni posao(neznam koliko puta nisam spavao da bih zavrsio neciji auto na vreme,...), o tu postoji problem.Ja verujem da svi ovde koji su radili sami sebi pa kada su krenuli sa poslom su uvideli da ima maltene duplo od onoga sto je ocigledno tako da je nekada tesko neke stvari predvideti sto moze da kosta puno vremena plus daleko vise posla koji orginalno nije dogovoren.
Takodje se slazem da dobar limar MORA biti u stanju da neke stvari predvidi ali tu dolazimo u problem sa musterijama sto ljudi nemogu da shvate sto sad ta mala rupica kosta toliko a nerazume da ispod toga ce biti daleko veca i ko zna sta jos.

E sada koliko sam ja shvati celu sliku oko restauracije VW-a najbolje je terati kod nekoga ko je specijalizovan za takva vozila posto jesu drugacija od vecine i takva osoba je u mogucnosti da predvidi sta sve moze da je propalo(niko nemoze sve).

Licno ja nisam majstor(ako sebe smem tako da nazovem) koji bih imao zivaca da restuaraciju radim nekom drugom zato to i nezelim da radim(moze sebi i to je to).
A od likova kao cika Dika ( nisam video tomine postove pa neznam),se nebih nikada stideo da prihvatim savet ili da pitam ako neznam jer se moramo sloziti da su to UMETNICI u svom poslu.

Znaci da rezimiram u principu u srbiji velikoj vecini limara fali profesionalizam prema poslu i musteriji, u to verujem jer sam licno video sta je "preporuceni" limar napravio od auta mom rodjenom bratu,kada sam video nisam znao jel da se smejem ili placem.
Znao sam da toga ima u Srbiji(ima ga i ovde u kan) ali nisam bio svestan da je slika tako losa.

I na kraju, jos jedan put , nisam imao nameru da ikoga provociram ili vredjam ili vec nest(ako se iko i pronasao prozvan) samo sam hteo da izkristalisem koliko se moglo dali su problem musterije(jel stekao sam utisak da "pojedinci"znaju sta traze ali neznaju to da plate) ili su zaista problem majstori.
Pokusao sam da bacim svetlo na opet neke ljude o tome kako neki majstori rade i razmisljaju bez da pametujem vec samo sa moje tacke gledista.

I jos jedna za kraj, meni se licno ogadio nacin rada u kanadi jel volim svoj posao i svaki auto koji odradim je moja nova beba ali iz tog razloga volim da potrosim malo vise vremena na njemu(ne meseci i meseci), samo malo vise od onoga sto je ovde propisano, ali nazalost kada te teraju da radis po 4-5 auta u toku dana onda se izgubi bilo koja strast i samo ostaje serisko stancovanje a to nije ono sto ja ocekujem od mog posla.

Velik pozdrav svima I trazicemo lmare svi zajedno, ako treba da i tucicemo ih zajedno(mojih 90kg bih trebalo da pomogne Cool
lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
Boka bubilak
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Boka bubilak


Broj poruka : 184
Godina : 53
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 08.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimePon 15 Feb - 21:28

ne bi da komplikujem. ja radim sa autima i zbog nekakvih majstora poceo sam sam sebi da radim auta.bubu sam uzeo zbog svoga sina Bojana i mislio sam da tih djelova ima na svakom cosku medjutim sve je kontra. bubu moze da radi majstor koji ih bas voli a takvih je malo i ne vjerujem bas da u kanadi peglate blatobrane ili krpite podove ili da od nicega pravite nesto. A taj biznis da pravite bube ovdje ne vjerujem da bi uspjeo jel malo znam ljudi koji imaju neke velike pare a voze bubu vecinom su to ljubitelji skromnijeg dzepa. mislim da je zadovoljstvo rastaviti je i napraviti sam a ne sve platiti i samo vozati . I na kraju ispadnes cudak jer te svi gledaju kao sta ce ti to i sl
Nazad na vrh Ići dole
http://bojan.gavric1996@gmail.com
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeUto 16 Feb - 2:24

Ne,ne Boko
Razumeo si me pogresno
Nisam ja ni mislio da otvaram biznis u smislu restuaracije buba il sl., ja cu kada se vratim verovatno otvoriti skromnu limarsko/lakirersku radnju i to je to, sa tim da planiram da jednu bubu nabavim i odradim po svom i za svoju dusu.
Ovo sto si rekao da je CEEF da sam sve odradis umesto da patis nekoga, sa ti se nebih mogao vise sloziti, mada nazaost to se ponekad zavrsi i naopako Sad .

E sada sto se tice BUBA u can nisu preterano popularne(nazalost Sad ) ali sam imao prilike da vidim i upoznam nekoliko likova koji se bave restauracijom vozila i verujte mi ono su pravi umetnici.
razlog je prost, ako zelite da klasik vozilo zadrzi vrednost(sto vecu mogucu) ide se na to da sto vise od auta ostane ORGINALNO ma makar to znacilo i iskrpljeno, u nekim slucajevima nemogu se vise ni kupiti delovi nego ih doslovno cekicaju iz komada lima(blatobrani, haube...)
Tako da nije bas kupis i samo zamenis nego ima mnogo vise od toga... lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeUto 16 Feb - 9:41

Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeUto 16 Feb - 9:52

Ajd i ja da dodam neku!

Sto se tice majstora to je neiscrpna tema od hvale do batina.
Jedina razlika izmedju Can i SRB je u tome sto tamo nema "rada na crno" znaci mala garazica nikom nista neplaca sve ide u njegov djep za radove nemozes mu nista(jedino bezbol palica) Dok u Can "cikam" te da probas da radis na crnjaka.Servis uredno prijavljen i ako nesto nije u redu zna se sta sleduje.
Pa prema situaciji su i cene naravno srazmerne standardu.

I da ti kazem na kraju kad budes dosao u SRB zovi me i dacu ti 9 kom CD sve kako se radi restauracija bube.

Da sam na tvom mestu ja bi otisao malo do US i tamo uzeo neku bubu kabrio(naravno staru i za restauraciju) i poslao je ovamo a onda polako i onda ce mi svi affraid: affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Gost
Gost




Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeUto 16 Feb - 9:59

Ma ljudi popričekajte daću vam Ja celokupni troškovnik moje restauracije pa ćete moći prema tome da se ravnate..sve pišem i delove i ostalo pa ćete imati uvid u sve a do tada neka neko pogleda troškovik restauracije Jovčine bube mislim da je i on pisao tamo ....
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeUto 16 Feb - 11:55

Što se Kanade tiče ne znam, ali u Nemačkoj rada na crno ima mnogo. Uglavnom na crno rade imigranti, i usluge su naravno dosta jeftinije nego u servisima.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Boka bubilak
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Boka bubilak


Broj poruka : 184
Godina : 53
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 08.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeUto 16 Feb - 19:05

to Braca
je li imas sve cedeove od bug me video ili neke druge
ima li sanse da nekako prebacis mi
Nazad na vrh Ići dole
http://bojan.gavric1996@gmail.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeUto 16 Feb - 19:21

Boka bubilak ::
to Braca
je li imas sve cedeove od bug me video ili neke druge
ima li sanse da nekako prebacis mi

Da Vam pomognem malo u vezi Bug Me Video:
ukucajte u Yuotube Bug Me Video i imate sve delove parcijalno.

P.S/I ja sam od Brace uzimao CD-ove da narežem Bug Me Video,hvala Braci!

Izvinjavam se članu 535 na malom off-u ali dosta toga od rada na limariji može da se pronadje na tim CD-ima!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeSre 17 Feb - 7:07

Igore nema potrebe da se izvinjavas svaka informacija pomaze u buducim projektima.

Za Bracu:

Postujem vase iskustvo i godine ali moram reci da niste u pravu za CAN, naime ima jako puno rada na crno i to ne samo od emigranata nego i samo kanadjani vole da malo iskucaju u svojoj garazi a da neplate porez i ostale nebuloze.
Naime cak sam i ja radio u takvoj jednoj radionici Embarassed skoro godinu dana i smucilo mi se kakva da oprostite s..nja sam morao da radim(gazdine ideje Evil or Very Mad Evil or Very Mad ) da sam na kraju napustio iako je bio najbolje placen posao od svih koje sam radio.
Otprilike sam svaki dan morao sa gazdom da se navlacim da i ako oce da nesto "nabudji" jeftino(neke musterije interesujesamo cena a ne i kvalitet), da barem informise musteriju sta ce da napravi i da to verovatno nece trajati dugo(par nedelja do par meseci No ),to jest da da musteriji izbor, ali on to nazalost nikada nije uradio i naposletki sam napustio jer nisam hteo da se moje ime dovodi u pitanje sa njegovom radionicom.
Usput, covek je preko 25god u poslu, na momente je imao i po 3-4zaposlena i niko nikad prijavljen(ono staz, socijalno...)

Doduse postoji i druga strana medalje, to su radionice u kojima sam opet imao cast(mogu da kazem to sa ponosom Very Happy ) da se skolujem i kasnije nastavim sa radom(saab,saturn dilersip, fix auto) koje daju(veroveli ili ne Idea ) DOZIVOTNU GARANCIJU na sav rad koji suuradilina kolima i tu postoji red kako se radi i sta moze a sta NE.

P.S, Cika braco hvala na ponudi za CD, i obecavam cim stignem i obavim par stvari u srb(moram napraviti kucu) kontaktiracu vas pa da nestoodradimo po pitanju toga.

ZA Bibin-a:

Sve sto mogu da kazemje WAU, moj duboki naklon i svako postovanje uradjenom poslu i ociglednom znanju i poznavanju VW-a

Ljudi sve sto mogu da kazem posle svega sto sam video za ovo kratko vreme sto sam clan ovog foruma, mislim na radove cika dike, tomine, onda meje pre par dana vlajko razneo masinskim poznavanjem motora i detalja istih, nemogu da izuzmem kdf-a a bogami i sve ostale

Mislim da kada bih se udruzili da bih napravili boljeg VW-a od samih nemaca Wink Wink scratch

lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeSre 17 Feb - 8:47

Pa sto se Vlajka tice ocigledno da nisam bacio pare na njegovo skolovanje-masinski inzenjer smer motori sa unutrasnjim sagorevanjem.
Sto se KDF tice on ti je alfa i omega za sve kvarove koje postoje na bubi.
O DIki neznam ni sam sta i kako da ga nahvalim (jedino sto preskoci i neofarba rucicu od rucne) izuzetan pozanavaoc ovih nasih ljubimaca.
Toma e to je prica za sebe! Dok nije otisao u ilegalu svi smo uzivali i cekali da vidimo sta ce sada da odradi i meni bar mnogo nedostaju njegovi postovi.

Na forumu ima jos mnogo izuzetnih pozavalaca i "zaludjenika" za VW i kada bi poceo da ih nabrajam bas bi se oduzio ovaj "post"
Jedno vreme smo govorili da nas je dohvatio virus"bubitis" i da Bogami jako dugo traje!!!!!

A sto se tice "radova na crno" kao sto vidim ni to nije kao sto je nekada bilo.
(da neprijavi radnika to je uvek bilo ali da neprijavi radnju e to je za mene neko novo saznanje) Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeSre 17 Feb - 10:11

Braca ::

Toma e to je prica za sebe! Dok nije otisao u ilegalu svi smo uzivali i cekali da vidimo sta ce sada da odradi i meni bar mnogo nedostaju njegovi postovi.

Na forumu ima jos mnogo izuzetnih pozavalaca i "zaludjenika" za VW i kada bi poceo da ih nabrajam bas bi se oduzio ovaj "post"
Jedno vreme smo govorili da nas je dohvatio virus"bubitis" i da Bogami jako dugo traje!!!!!


Setiste me na neki film u kom Mandic izgovara :"covek je Tito za sve nas!!!"

a kad je Tito pesma se prirodno nadovezuje....


https://www.youtube.com/watch?v=iCRsLXX3flg
Nazad na vrh Ići dole
535
pridošlica
pridošlica
535


Broj poruka : 42
Godina : 49
Lokacija : Kitchener(canada),Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeČet 18 Feb - 5:03

E Cika Braco nisam znao da vam je Vlajko sin, ali pare na obrazovanje defenitifno niste bacili,verujemda se izuzetno ponosni na njega a dodao bih I TREBA cheers cheers cheers

Sto se tice zapada i neprijavljenih radnji, o da ova svetska kriza naterala ljude i tamo da idu u ilegaly, mada kazne su astronomske.
NPR.za farbanje auta u neprimerenom objektu(komora sa propisanim filterima i sprinkler sistemom) kazna iznosi od5000 can-50 000can. Shocked Shocked Shocked

Veroveli ili ne ljudi i dalje rizikuju confused

lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fanshawec.ca/EN/
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitimeČet 18 Feb - 8:48

Ne sto je moj sin - decko je odlican samo se bojim da ga silna hvala nepokvari
a sto se ponosa tice i nepitaj sunny sunny sunny

Pa koji otac i nebi bio ponosan- sve ispite u roku u roku diplomirao skroman i da ga dalje nehvalim jer vecina sa foruma ga i licno poznaje pa neide da ga ja bas toliko hvalim .
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Sponsored content





Restauracija-Cena Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija-Cena   Restauracija-Cena Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Restauracija-Cena
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» split i oval na holandskom trzistu!
» Moj 1956 ragtop oval
» Zorkin Epoksi katran
» cena za kupovinu 1300 67
» T1 restauracija...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: