vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima

PrijemPrijem  KalendarKalendar  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Delite | 

Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom

Ići dole 
AutorPoruka
Ppke
pridošlica
pridošlica

Broj poruka : 11
Godina : 41
Datum upisa : 19.10.2009

PočaljiNaslov: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Uto 12 Jan - 12:41

u pitanju je buba 1200 '73 sa karburatorom solex 30pict3. posle promene karburatora (isti model), pocela je da dize nivo ulja u motoru. sa starim ponovo prestaje da dize nivo. nije mi nista jasno. pumpa za gorivo promenjena.
upomoc?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Slavko St
dr. VW
dr. VW

Broj poruka : 1197
Godina : 62
Datum upisa : 07.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Uto 12 Jan - 14:22

To sto dize nivo ulja upitanju je pumpa za gorivo, membrana propusta benzin.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike

Broj poruka : 3802
Godina : 46
Datum upisa : 03.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Uto 12 Jan - 15:08

Podizanje nivoa goriva može biti usled suviše masne smeše. Karburator je zadužen za pripremu smeše, tako da sve to znači da taj drugi karburator nije dobar.

Uzroka može biti više - na primer, loše podešena smeša na leru, ili prelivanje (zaglavljuje ili je pohaban ili prljav iglični ventil; plovak tone itd.), ili neadekvatne dizne za gorivo ili vazduh, zapušeni neki kanali u karburatoru, loš rad automatskog sauga (ne otvara se na vreme, ne otvara se uopšte, leptir zaglavljuje itd.).

Sve u svemu, previše masna smeša odnosno previše benzina u vazduhu koji motor usisava rezultuje lošim sagorevanjem. Nepotpuno sagoreo banzin se tada kondenzuje na zidovima cilindara, i sliva se u kućište motora i meša sa uljem. Tako se nivo ulja podiže a ono se razređuje usled čega mu se kvare svojstva podmazivanja.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://kisobrani.blogspot.com
Ppke
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Uto 12 Jan - 15:09

pa to smo i mi mislili (ja i ortak, ne persiram sebi), pa je pumpa promenjena pre svega. fora je sto sa ovim karburatorom koji je sad na njoj (a koji nam treba za moju belu) sve radi ok. da je membrana u pitanju, propustala bi bez obzira koji karburator stavili, ovako, nije mi jasno....
Nazad na vrh Ići dole
Ppke
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: @kdf   Uto 12 Jan - 15:15

bice da je tako nesto. znaci ne gine servis karburatora? da li se isplati upustati se u tako nesto, a da se uradi kako valja, "generalna" na karburatoru? ili nositi u servis na remont, kupovati nov ili "nov"? svaki savet, uputstvo, link, dobrodosli
ps.karburatori podeseni prema uputsstvu sa foruma study
Nazad na vrh Ići dole
KdF

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Uto 12 Jan - 15:50

Možda je neko nekad zamenio neke dizne u karburatoru. Najbolje bi bilo rastaviti taj problematični pa popisati sve dizne u njemu, i uporediti sa diznama iz karburatora koji radi dobro.

Da li sa tim problematičnim karburatorom motor radi neravnomerno ("galopira") na leru, da li ima crnog dima iz auspuha, da li je povećana potrošnja?

Takođe je moguće da je problem samo u igličnom ventilu plovka.
Nazad na vrh Ići dole
Ppke
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: ne   Uto 12 Jan - 16:06

najbolnije od svega je sto motor BOLJE radi sa tim karburatorom koji curi. taj je ociscen, plovak ne tone, iglicasti ne propusta, bar ne "na stolu". zbog toga ga i menjamo, ovaj sto ne curi ne moze tako lepo da se nasteluje, dimi i urla pa ce ici u moju belu od koje cu najverovatnije da se rastanem u najblizoj buducnosti (ovo je ujedno i oglas ) lol!
Nazad na vrh Ići dole
Pavlepg
VW entuzijasta
VW entuzijasta

Broj poruka : 118
Godina : 39
Datum upisa : 08.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Uto 12 Jan - 18:34

ja sam danas rijesio slican problem, isto mi se punio karte do granice da izbaca na mjeracu ali ja sam cistio karburator i pravio nov dihtung, ali sam primjetio da mi je bilo blokirao i leptir od sauha i izbijalo je gorivo na lulicu iznad leptira, vratio sam stari dihtung promjenio ulje i izgleda mi je samo trenutno auspuh pukao od goriva koje je bilo auspuhu i koje je kasnije izazivalo eksplozije affraid
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.vwclubtivat.com
Lijepi Dzoni
pridošlica
pridošlica

Godina : 52
Datum upisa : 28.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Sre 28 Apr - 10:25

To se i meni desavalo kad sam kupio ovu bubu!Isao sam kod Nihada majstora i zamijenio 3 benzinske pumpe(usput tad sam svaki dan mijenjao i ulje u karteru!),i na kraju procitam u knjizi Ditera Korpa da je uzrok plovak koji preliva u karburatoru!?Zamijenim ja karburator(nasao ga na oglasu za 30 KM/15€),i od tad vise nemam problema!To mi se desavalo na jesen,kad je bilo vlazno vrijeme(a ne bas previse hladno!).Sad nemam vise tih problema,mada u onoj knjizi pise da je moguci uzrok i benzinska pumpa,kad pukne membrana...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.folcika.ba
nikolanik
pridošlica
pridošlica

Broj poruka : 7
Godina : 43
Datum upisa : 14.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Ned 3 Mar - 19:08

zmaenio sam pumpu za gorivo(polovnu) i dalj mi podize nivo ulja u motoru, imao sam problem nisam mogao da upalim par dana. zamenio sam svecice(stavio stare) i buba je upalila ko mina.
upalila mi se lampica za pritisak ulja... pogledam sipkicu za gorivo,imam sta da vidim za dva prsta iznad gornje crte.
kako da proverim dali i ova druga pumpa propusta benzin? ili je nesto drugo u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva

Broj poruka : 479
Godina : 47
Datum upisa : 19.09.2011

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Ned 3 Mar - 22:24

kad prociri pumpa treba da benzin izlazi niz kuciste pumpe jer imaju sigurnosnu 'rupicu' sa donje strane mala je sansa da je ista zapusena na obe pumpe pa one guraju gorivo u ulje ...a problem je verovatno u igli karburatora koja ne zatvara pa 'preliva' tu trazi kvar.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://...
nikolanik
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Uto 5 Mar - 15:48

problem je ukarburatoru. zamenio sam karburato i ulje, sad moja crnaka radi kako trba. havala na savetima... pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
nikolanik
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Uto 5 Mar - 15:54

da... igla zatvara ali je problem neki u samom karburatoru,kad sam je ugasio vidi se da kaplje na osovinici koja pokrece leptir.Verovatno je negde zpusen i da su mu biksne na osovini dotrajale...saljem ga u servis...a sada ce 28 da zavrsava posao...
Nazad na vrh Ići dole
KdF

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Sre 6 Mar - 7:33

Ako tu kaplje onda iglični ventil ne zatvara (ili je plovak "težak" tj. bušan pa je ušao benzin).
Nazad na vrh Ići dole
nikolanik
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Sre 6 Mar - 20:40

otvaro sam gornji deo karburatora, ventil zatvara i plovak je dobar.Moguce je da je preveliki pritisak pumpe. ali provericu jos jedanput plovak i ventil.
podmetnu sam i bakarnu sajbnu na navoju igl.ventila da spustim nivo goriva u loncetu ali isto se desava.
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Sre 6 Mar - 21:18

imas dva modela pumpe a razlikuju se po polozaju klacalice koja pokrece membranu i po duzini sipke koja 'gura' klackalicu.. moguce da je zamenjen model pa pumpa pravi prevelik pritisak. ako je to brzo ce membrana procureti jer joj je prevelik hod ili ne pumpa ni malo ako se modeli permutuju
Nazad na vrh Ići dole
KdF

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Sre 6 Mar - 23:10

Kad se motor ugasi i pumpa stane, iglični ventil ostaje pod pritiskom a motor više ne troši benzin. Pritisak stvara opruga membrane pumpe za benzin. Ako ventil ne zatvara kako treba, benzin i dalje ulazi u lonče i preliva se u grlo karburatora i curi na osovinici leptira za gas. Nikakav drugi put ne postoji sem kroz iglični ventil ili eventualno pored njega (nije dobro stegnut ili bakarna šajbna ne dihtuje ili je puko poklopac gde je navoj).

Nazad na vrh Ići dole
nikolanik
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Čet 7 Mar - 13:58

hvala,provericu sve pa vam javljam sta sam uradio...
Nazad na vrh Ići dole
nikolanik
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Čet 7 Mar - 14:18

i jos jedno pitanje,koji karburator preporucujete za 1200j?
Sada je na mojoj bubi solex 28 pict, a ovaj sto mi pusta benzin je 31 pict 1.
kazu da 31 pict 1 veliki potrosac?
nisam je vozio,vec godinu je pripremam i uvek se nesto izkomplikuje(pumpa,karburator...)
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Čet 7 Mar - 23:18

vidi tamo kod Borija organizuj nekoliko cevapa i ekipa dolazi da proveri dje ba zapelo....
28 je ok i 30 a 31 mislim da je samo za 1300cc
Nazad na vrh Ići dole
nikolanik
pridošlica
pridošlica

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Pet 8 Mar - 3:04

hahahaha,moze kod borija...vec si dolazio u m-pek?
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   Pet 8 Mar - 11:27

dolazio nekoliko puta, istina zadnji put pre 30god!!....brat je tamo imao stampariju do pre 5-6 god pa sam cuo da je to prava kafana za ozbiljne gurmane. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom   

Nazad na vrh Ići dole

Dize nivo ulja, ima veze sa karburatorom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: