vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 heheDali je moguce!

Ići dole 
+2
Perun
iceaura
6 posters
AutorPoruka
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimePon 26 Okt - 23:45

Da se auto zanosi ako je jedna guma losia od druge ( sa prednje strane ) kad se koci?-------- ili je problem mozda u samom kocionom sistemu posto kocniaca ponekad propadne :S ili je moguce samo da je problem vazduh u kocnicama?

Pozdrav
Hvala Wink
Nazad na vrh Ići dole
Perun
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Perun


Broj poruka : 230
Godina : 37
Lokacija : Sao Joao do Estoril, Portugal
Datum upisa : 07.09.2009

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimeUto 27 Okt - 2:06

Najcesce se to desava kad jedna strana koci jace od druge! Treba prestelovati kocnice! A moze i zbog gume da se desava...bar se meni desavalo dok nisam promenio gume!heheDali je moguce! Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimeUto 27 Okt - 6:56

iceaura ::
Da se auto zanosi ako je jedna guma losia od druge ( sa prednje strane ) kad se koci?-------- ili je problem mozda u samom kocionom sistemu posto kocniaca ponekad propadne :S ili je moguce samo da je problem vazduh u kocnicama?

Pozdrav
Hvala Wink

Razlika u dubini sare na gumama, koje se nalaze na jednoj osovini, dovodi do toga da auto povlaci u jednu stranu i to na onu stranu gde je dublja sara na gumi. Ovo se desava i kad je trap dobro ucentriran! Zanosenje pri kocenju uglavnom uzrokuju lose nastelovane kocnice ili neispravnost u kocionom sistemu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimeUto 27 Okt - 13:12

hvala sacu ja malo da pogledam sta bi moglo da bude.
pozdrav
hvala
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimeUto 27 Okt - 16:50

a oce da zanosi kada imas razlicite kocione obloge
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Milosk
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Milosk


Broj poruka : 186
Godina : 37
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 02.07.2007

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimeUto 27 Okt - 19:40

Il ti curi ulje na cilidru točka, il neko crevo
Nazad na vrh Ići dole
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimeUto 27 Okt - 19:51

ulje necuri nigde pregledao sam sve cak sam dizo i tepihe da pogledam da nije negde na patosu cev otisla i nigde ni kapi.
Mislim da je vazduh u cevima.... pogledacu cim navatam pomocnika
ako nije ni to onda neznam sta je, jedino me jos muci sto propada kocnica....
Javim kad uklonim kvar ovaj xD

Posto nisam imo pomocnika za kocnice bacio sam se na zadnji deo unutrasnjosti da vidim sta se krije Smile mogu reci bolje negosto sam ocekivo morace da se krpi.........
otvoricu temu kad se uozbiljim

Pozdrav Wink
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimeUto 27 Okt - 21:01

pa ... ako ti propada pedala onda je najverovatnije vazduh ... koji je verovatno i uzrok zanosenja


elem ... kad je meni buba zanosila probao sam sve kombinacije stelovanja levi tocak otpusene pakne, desni blago da ceshu ... i opet nisam dobio nikakve rezultate ... osim niske pedale ... posto dokle god pakne na oba tocka ne legnu skroz do kocenja nece ni doci .... tako da uzroci mogu biti jedino neispravnost nekog od cilindara ... nabubrela creva (trula izunutra) pri kocionom cilindru tocka, vazduh itd ... uglavnom je stav da ako zanosi u levo potrazi problem sa desne strane ...

... meni su uzrok zanosenja bile rasparene pakne .... pa sam lepo prvo zamenio one na prednjim tockovima ... i konacno je sve proradilo kako god se nastelovalo .... pa sam onda na tenane zamenio i zadnje ...
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitimeSre 28 Okt - 8:44

Ako ima vazduha u sistemu, on je morao nekuda da uđe što znači da negde najverovatnije curi ulje (npr. na nekom cilindru točka). Kočnica može da propada iako nema vazduha u sistemu - tada su u pitanju gumice glavnog kočionog cilindra, odnosno ceo cilindar. Ako je cilindar oštećen unutra onda nema smisla menjati samo gumice jer je to kratkog veka. Kada ima vazduha, kočnica radi na pumpanje i najčešće ne propada. Ako kočnica propada pri laganom pritiskanju a hvata kad se naglo pritisne, to će pre biti gumice u glavnom cilindru.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





heheDali je moguce! Empty
PočaljiNaslov: Re: heheDali je moguce!   heheDali je moguce! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
heheDali je moguce!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li je ovo moguce?
» Dali je moguce :D
» Da li je ovo moguce,ljudi moji?!
» Buba automatik za restauraciju,moguce ustupanje...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: