vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!

Ići dole 
+5
dr-milos
manolo
KdF
djordje 1200j
bibin11
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimePon 7 Sep - 20:27

Od kog auta odgovara razvodnik za bubu-1200ccm?
Elektronski naravno
ustvari,kako se ugradjuje elektronsko paljenje?


Poslednji izmenio bibin11 dana Čet 10 Sep - 12:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimePon 7 Sep - 22:32

kod mene je Frankensatjn varijanta, razvodnik od 1.9 vodenog boksera iz t3, komutator paljenja sa golfa dvojke 1.3, jedino sto ono ukljucenje nije moglo drugacije da se resi na razvodnjiku pa sam morao da unistim onaj zenski deo pa da direktno zalemim zice sa komutatora, a bobina od stojadina elektronca...

sad koliko ovo kosta nisam siguran, posto sam taj vodenjak dobio na poklon od jednog tipa(bio je u razmatranju za ugradnju), pa sam sa njega vajdio razvodnik, a sto se tice komutatora na otpadu je sve sa kablicima oko desetak evra, a toliko mozda neki dinar vise je bobina, ...

kako to izgleda i radi mozes cuti na linku za you tube sa snimkom motora...

https://www.youtube.com/watch?v=Rv6dXKdsKn0
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeUto 8 Sep - 7:06

Važno je da se komutator čvrsto zašrafi na veću metalnu površinu i da se spoj namaže termoprovodnom pastom, radi hlađenja. Inače se može desiti da brzo pregori.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeUto 8 Sep - 17:47

KdF ::
Važno je da se komutator čvrsto zašrafi na veću metalnu površinu i da se spoj namaže termoprovodnom pastom, radi hlađenja. Inače se može desiti da brzo pregori.

komutator se vec nalazi na jednoj aluminijumskoj ploci, a sve zajedno je privezano za turbinu, zasafljen jeste, ali pasta izmadu ploce i kucista turbine ne postoji, pogledaj na snimku kako izgleda i da li je i u ovom slucaju bitno da se stavi pasta i gde mogu naci takvu pastu, kakose zuve...
Nazad na vrh Ići dole
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeUto 8 Sep - 20:14

jer moze po slika svega toga?
Lakse bi mi bilo da nadjem da kupim
sve razumem,ali se slabo snalazim!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeSre 9 Sep - 0:19

ok, potrudicu se da to slikam sutra i da postavim...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeSre 9 Sep - 10:00

Termoprovodna pasta ne može da škodi, a može se iskoristiti ona koja se stavlja na hladnjak procesora računara. Doduše mislim da se ona stavlja između samog komutatora i te aluminijumske ploče (hladnjaka), tako da možda u ovom slučaju i nije neophodna, ali bi pomogla boljem hlađenju a time i pouzdanijem radu komutatora.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeSre 9 Sep - 20:59

evo i slika...

komutator

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Dscf1596c Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! W480

razvodnik, dzekovi komutatora i razvodnika se nisu podudarili pa je bilo posla za lemilicu...

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Dscf1593 Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! W503

bobina

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Dscf1595s Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! W640
Nazad na vrh Ići dole
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeČet 10 Sep - 7:56

Djordje,
Hvala ti puno!!!
mislim da mi nece biti problem da to sve nabavim
Jedno sam hteo da te pitam
Ima li kod tebe neki autootpad na kojem ima neki T3 sa 1.9 vodenim motorom?
zbog Razvodnika pitam
komutator i bobina nisu problem

Kdf
Takodje Hvala i Tebi!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
manolo
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 32
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 24.07.2009

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeČet 10 Sep - 8:25

Djordje, koliko dugo koristis ovu kombinaciju i kako se pokazala u praksi?
Odavno planiram da uradim istu stvar ali nikako ne stizem.
Pretpostavljam da za razvodnik nije bitna zapremina motora donatora nego da je boxer zbog upasivanja. Da nije toga mogao bi komplet sistem sa golfa ili keca Sad
Nazad na vrh Ići dole
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeČet 10 Sep - 11:33

da,boxer...Zato je Toxic sa Alfe "nabudzio"!
A nema veze sto je vodenjak?
i...od kog god.da trazim razvodnik?
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeČet 10 Sep - 11:43

Ajd još jednom da napomenem (mada je već bilo reči o tome) da svi motori sa jednostrukim usisom (1200, 1300F, 1500 i td) odnosno sa hladnjakom ulja u kućištu turbine imaju paljenje 3. cilindra zakašnjeno za 2° da bi se smanjilo grejanje tog cilindra, pošto mu hladnjak ulja delimično zaklanja struju vazduha. Motori sa dvostrukim usisom imaju izbačen hladnjak tako da ovog problema nema.

Ovo znači da će ugradnjom bilo kog drugog razvodnika koji nema zakašnjeno paljenje 3. cilindra (a koliko ja znam svi su takvi) dolaziti do povećanog zagrevanja 3. cilindra i do kraćeg veka njegovih elemenata, odnosno do pojava detonacija kod zagrejanog motora.

Pored toga, krive dejstva centifugalnog i vakumskog (depresionog) korektora predpaljenja su različite za svaki motor, čak i kod VW motora. Nadalje, kriva regulacije predpaljenja vakumom (podpritiskom) je uparena sa karburatorom.

Zato bi najbolje bilo zadržati originalni razvodnik i u njega ugraditi sistem za beskontaktno paljenje, ili ugraditi elektronsko kontaktno paljenje, pošto predpostavljam da je cilj svega ovoga izbegavanje problema sa platinama.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeČet 10 Sep - 12:04

kdf-napisao:
Zato bi najbolje bilo zadržati originalni
razvodnik i u njega ugraditi sistem za beskontaktno paljenje, ili
ugraditi elektronsko kontaktno paljenje, pošto predpostavljam da je
cilj svega ovoga izbegavanje problema sa platinama.

To Kdf
A u vozilima clanova,kada si pretstavljao svoju VW masinu,napisao si
-U medjuvremenu sam ugradio krs elektronskih
sprava (elektronsko paljenje, takter brisaca, razne instrumente sto
fabricke sto pravljene, regulator ler gasa i td.) od kojih su neke
veoma korisne.

e odlicno!
a KDF kako se to radi?
Sta treba da se uradi za tu,gore navedenu varijantu koju si naveo?
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeČet 10 Sep - 13:49

Jeste, ja sam ugradio elektronsko paljenje ali su platine ostale. Uređaj sam napravio, više o tome imaš ovde http://www.buba-beograd.com/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34&func=view&id=6296&catid=21
Šema je proverena, a nema nekih specijalnih delova sem izlaznog tranzistora koji se može nabaviti. Osim ovoga pravio sam i tiristorsko paljenje, ali nema neke bitne razlike u radu motora (tiristorsko je mnogo komplikovanije za izradu ali nema specijalnih delova teških za nabavku).

Naravno, uređaj se može i kupiti gotov, opet ostaju platine. Sa ovim rešenjem ostaju originalni i bobina i razvodnik sa platinama i kondenzatorom, tako se da u slučaju kvara elektronike lako preveže na klasično. Održavanje se svodi na eventualnu kontrolu zazora jednom godišnje i čišćenje kontakata običnim belim papirom bez skidanja platina. Meni jedne platine traju već preko 50.000 km jer je struja na kontaktima ispod 100 mA.

Postoji i uređaj koji potpuno zamenjuje platine i dobija se beskontaktno paljenje ali opet mislim da nije podesan za 1200 jer nema zakašnjeno paljenje 3. cilindra. Ovaj ne zahteva nikakvo održavanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeČet 10 Sep - 17:05

ih bre Kdf,
kada bi imao vremena,pa kasnije da se dogovorimo i da ja sve pripremim i dodjem da mi ti ugradis
sta kazes? znam da nemas radionicu,ali...
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeČet 10 Sep - 19:28

@ kdf, raduje me ta je tako, pa to znaci da ce mali brze da poraste....
Nazad na vrh Ići dole
dr-milos
VW entuzijasta
VW entuzijasta
dr-milos


Broj poruka : 75
Godina : 38
Lokacija : crna gora
Datum upisa : 03.12.2009

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimePet 4 Dec - 1:49

dobra tema...i ja imam probleme sa platinama...ne mogu ih nakupovat'!
e sad...kad smo kod elektronike...postoji li mogucnost da od golfa prepakujem elektroniku u bubin razvodnik?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimePet 4 Dec - 9:08

U tom slučaju bi morala da se promeni osovina, što nije nemoguće ali verovatno zahteva izvesnu mašinsku obradu (na strugu na primer).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimePet 4 Dec - 19:41

jer cudno to sto mene ne zezaju platine uopste
Vozim je svaki dan i to samo na plin i nista.Radi extra.
Da me zezaju platine,trokiralo bi.
...I poce da trokita pre neki dan na nekih 2000 obrtaja,rekao bih i ja skinem kapu,a na njoj oni kontakti pozeleneli.Sastruzem to sa namenski napravljenim reckastim nozem i sad radi ko zmaj
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimePet 4 Dec - 22:36

Što bi bilo čudno? Platine su korišćene sve do masovne primene elektronskog paljenja (80-ih godina), dakle skoro 100 godina, bez nekih problema. Jedino je potrebno redovno održavanje.


Poslednji izmenio KdF dana Pon 3 Maj - 9:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Probaj ovako   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimePon 3 Maj - 5:04

cena kompletnog elektronskog paljenja (sa bombinom i kablovima) se krece od 80 do 300 evra, postoji vise tipova, magnetno ili opticko. koje god da izaberes neces da pogresis.Zadrzi tvoj razvodnik a ugradnja je veoma jednostavna.
1. Skines razvodnu kapu
2. Postavis prvi cilindar u GMT.
3. Skines razvodnu ruku.
4. skines platine u umesto njih zasrafis elektroniku(malo parce necega zatopljeno plastikom)
5. Postavis okidac umesto razvodne ruke
6. Vratis razvodnu kapu, zamenis kablove
6. skines bombinu, stavis odgovarajucu za elektronsko paljenje, spojis zice i dobio si elektronsko paljenje.
Moram da ti naglasim da je bombina za elektronsko paljenje neophodna u protivnom ce sve u razvodniku da se istopi. video sam da savetuju zadrzavanje standardne bombine a stavljanje kablova sa vecim otporom. to se ne pokazuje dobro u praksi jer kablovi moraju da imaju sto manji otpor a bombine je ta koja mora da ima otpor najmanje 2 oma.
Jednom kada stavis elektronsko paljenje, zaboravices na njega. Platine su apsolutno zastarele.
Buba je specificna i KdF je lepo objasnio zbog cega. Licno mislim da je svako budzenje oko razvodnika sa drugih tipova automobila i paljenja cisto bacanje vremena i para.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 51
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimePon 3 Maj - 18:26

ja sam prije par dana stavio od alfe 33.
montirao za 20.min. radi bez greške
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: razvodnik iz alfe.   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeSre 5 Maj - 14:24

Par pitanja .
Sa koje alfe 33 (god i kubikaza), da li si ugradio ceo razvodnik ili samo modul iz njega? Da li je razvodnik, ako si i njega ugradio, sa centrifugalnim, vakumskim ili kombinovanim sistemom pretpaljenja?
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 51
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeSre 5 Maj - 17:08

mislim da je 17, ali isti je i sa 1.5.
evo slike
Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Thumb_f62b290e
Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Thumb_08a24eb3
Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Thumb_31464125
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitimeSre 5 Maj - 22:50

Bas si vredan. cheers ali ne vidim ono sta me interesuje. Ako ti nije tesko, skini ''razvodnu ruku" i pogledaj da li ispod nje postoje gvozdeni valjci, ograniceni orugama, koji zajedno sa vakumom pomeraju i podesavaju pretpaljenje. trazim takav razvodnik. Ja imam 009 Rolling Eyes sa compu-fire paljenjem ali me nervira zadrska, sa kojom pomera paljenje, pri davanju gasa na nizim obrtajima.
Puno hvala na trudu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!   Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razvodnik!-Elektronsko paljenje!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Elektronsko paljenje
» elektronsko palenje
» Paljenje razvodnik + problem.
» VW1300=1972 KARBURATOR+RAZVODNIK+PALJENJE
» Paljenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: