vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Nece da pali - anlaser

Ići dole 
+3
dexit
igorsnegi
shone
7 posters
AutorPoruka
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeSub 28 Jul - 20:04

Odoh danas da operem bubu na OMV pumpu,operem je sedoh da upalim kad cujem samo cak Question Mad .Ponovih opet kad opet cak Evil or Very Mad Poguram je i upali na gurku bez problema.Dodjem na posao ugasim je i probam ponovo kad opet cak (usput sve normalno lepo ide netrza,super).

Nikad mi se to nije desilo,pa vas pitam ucem je problem i sta da radim Question Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeSub 28 Jul - 21:17

shone ::
Odoh danas da operem bubu na OMV pumpu,operem je sedoh da upalim kad cujem samo cak Question Mad .Ponovih opet kad opet cak Evil or Very Mad Poguram je i upali na gurku bez problema.Dodjem na posao ugasim je i probam ponovo kad opet cak (usput sve normalno lepo ide netrza,super).

Nikad mi se to nije desilo,pa vas pitam ucem je problem i sta da radim Question Crying or Very sad
Za pocetak proveri kontakt klema na akumulatoru,kleme umeju da popuste srafovi, imao sam slican problem.Na stubovima od akumulatora zna da se uhvati bela materija koju po hemijskom sastavu ne znam da objasnim.Ocisti to i namazi sa nekom masti,ja mazem sa kolomasti/valjda se tako zove,ne znam tacno/!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeSub 28 Jul - 21:19

Citat :
Za pocetak proveri kontakt klema na akumulatoru,kleme umeju da popuste srafovi

Palila je odlicno pre pranja,dali je moguce da sam nesto za..ebo kad sam je prao.
U svakom slucaju cu to da proverim.
Nazad na vrh Ići dole
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeSub 28 Jul - 23:42

Narode utvrdih da mi visi jedan podeblja zica na kojoj je odlomljena buksna,mislim da je od akumulatora pa me zanima gde se kaci dal na automat ili na anlaser Question Mad .Bice da zbog toga ne mogu da je upalim.
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeSub 28 Jul - 23:54

cekaj, odakle visi zica? hm, kako to 'mislis' da je od akumulatora!? ili jeste ili nije? scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 0:16

Jeste od akumulatora debljine malo tanja od malog prsa na ruci. Ima na sebi ostatak deblje buksne ili bolje receno papucice.Zica izlazi ispod zadnjeg sedista.Dali neko moze da postavi sliku anlasera i automata sa sve instalacijom.

Potrebno odmah,hvala unapred.

Ocu kuci Exclamation Exclamation Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 0:44

probaj sliku anlasera recimo preko prodavnica delova da nadjes:
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/RAZNO-c6/Linkovi-f18/Prodavnice-delova-t36.htm
ili googlaj..

mada, mislim da je najbolje da podignes ujutro zadnji desni deo bube u vis, zavuces se i kad ugledas anlaser - ukazace ti se samo gde se kaci zica Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 3:31

Vidi ga Deki ala se seca svega i nesebicno deli iskustvo sa drugima!!! Bravo Dejo cheers
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 11:21

hm, hteo sam da predlozi i ranije ali nisam mogao da se setim reci - Anlaser..doduse po tvom opisu ja bih rekao da ti je anlaser zalepio, il ti je akumulator prazan, pa nema dovoljno snage da pokrene anlaser..

Koliko se ja secam, kao sto je vec dexit pomenuo, ona moze da bude samo na dva mesta, akumulator i anlaser. Ako je sa akumulatora, ocigledno je da ne bih mogao da ga uplis ni na gurku.. ako je sa anlasera, opet nebi mogao da cujes ono "cak"...

hm, sada nesto razmisljam, to "cak" bi moglo da bude sa karburatora..

U svakom slucaju tvoj problem lezi u anlaseru...prvo vidi sa zicom...a ako ne bude radilo, javi, pa ce mo da probamo..
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 12:33

i shone - sta bi?

elem, gibanitza - zamisli, zica koju si mi onomad zakacio na anlaser spala je takodje posle pranja!?! alien
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 12:41

@dechko

Slusaj, to cak moze i sa anlasera i te kako da se cuje jer zica koja dovodi +12V od brave je recimo na svom mestu a zica koja dovodi struju sa akumulatora spadne...I onda se cuje cak, anlaser uzupci ali nema napon/struju da okrene...

@ Shone - Sigurno ti je nesto spalo sa anlasera kada si prao auto
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 49
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 13:59

Citat :
@dechko

Slusaj, to cak moze i sa anlasera i te kako da se cuje jer zica koja dovodi +12V od brave je recimo na svom mestu a zica koja dovodi struju sa akumulatora spadne...I onda se cuje cak, anlaser uzupci ali nema napon/struju da okrene...

@ Shone - Sigurno ti je nesto spalo sa anlasera kada si prao auto

Kao i obicno dr.1303 je u pravu. Jutros smo dijagnosticirali da mu je pukla okasta buksna na zici koja dovodi stuju iz akumulatora u anlaser. Zicu je Shone izolovao i opet upalio auto na gurku.
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 14:30

bilo bi dobro da shone preimenuje sad temu u: npr ' Nece da pali - anlaser' cisto da bude lakse u nekim buducim pretrazivanjima naci temu sa uzrokom problema..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 49
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 15:02

Verujem da ce nas vrli admin prihvatiti tvoju sugestiju. Ziveo nas Admin cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 15:25

naziv teme moz' da promeni [i] onaj koji je zapoceo istu, sta ce nam admin ionako ga nema lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Admin
Admin
Admin



Broj poruka : 247
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimeNed 29 Jul - 17:35

Koga bre nema?

Pa admin pije vec ceo dan savsku vodu...

Al mu se vise svidelo bavarsko pivo...
Nazad na vrh Ići dole
http://vhs-mladenovac.forumotion.com
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitimePon 30 Jul - 7:30

Evo sta se desilo, pukla papucasta buksna od kabla sto ide iz akumulatora do automata za paljenje. Mad

Uspesno zamenjena vracam se na stazu cheers
A da ,nisam napisao u temi anlaser jer nisam znao tacno sta nevalja,izvinjavam se ako sam vam zadao vise zadataka Embarassed

Hvala na pomoci lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nece da pali - anlaser Empty
PočaljiNaslov: Re: Nece da pali - anlaser   Nece da pali - anlaser Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nece da pali - anlaser
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ko je ovde Mr.T1?
» Nece da krene
» tesko pali
» Pali kad hoce
» Ne pali po zimi i snegu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: