vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 lsd diff ili sper

Ići dole 
AutorPoruka
malimilan
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
malimilan


Broj poruka : 308
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.02.2009

lsd diff ili sper Empty
PočaljiNaslov: lsd diff ili sper   lsd diff ili sper Icon_minitimeČet 26 Feb - 2:25

Skoro sam gledao neku literaturu i video da gomila vagena je postojala sa opcionim sper diferencijalom
Uglavnom se koriste za trke ,ali ljudi ne obracaju paznju na druge stvari
Na beda modelima 1200 60tih godina ,vagen se trudio i hvalio na sav glas ,kako njegova vozila jedina mogu da se voze po snegu i ledu,posebno po Americi i Kanadi.Od vagena je nastala fama ,arktik vozila,specijalno pripremljena vozila za ekspedicije po velikim minusima i ledenim bespucima
E masa vozila iz tog podneblja je imala LSD,jel su se svi napalili na te njihove reklame.
Tako da su svi od obicne 1200 ,do 1302,sa 1200 motorom imali lsd
Pa sam video da imaju i busevi

Zanima me iskljucivo u ove svrhe lsd,pa rekoh da pitam mozda je neko to vidjao kod nas ili imao ili vozio
Pa da pitam za iskustva
danas imaju firme koje prodaju nove ,pa ko hoce,ali su preskupi
Ono sto sam ja gledao od 700-1000evra
Malo nerentabilno,ali jako korisno po jezivom ledu
Inace ja je maksimalno koristim za ove snezne potrebe ,jos sam na brdu i maltene smo mi jedini u kraju koji se vozimo po ledu(doduse imamo gume sa ekserima) ,dok svi ostali sa mnogo boljim i skupljim kolima samo gledaju i krste se.
Imam i onaj patent sa ceskih skoda sa gurtnama umesto lanaca (laksi za montazu) ,lako se parve i lako montiraju.
Ali poenta je diff.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.yahoo.com
 
lsd diff ili sper
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: