vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Nabavka bube

Ići dole 
+18
Dika
bubamara
pavle
djordje 1200j
Nemanja Nikolić
Arsa
markoniw
KdF
dexit
Tomas Volk
GibaniTZa
bubuleja
yeti
Slavko St
Rakas Boris
Mico
Braca
bili
22 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeSre 19 Nov - 9:22

Već neko vreme u meni sve ovo krčka i sada sam baš rešio da 'oću bubu i to odma'.

E sad, šta hoću, ne znam ni sam. Izvinjavam se što ću biti duži, ali pokušaću da objasnim.

Generalno, uzeo bi bubu normalnog izgleda iz sedamdesetih za svaki dan, najradije nemicu 1300. 1303 nikako (ne sviđa mi se zakrivljena šajba), a ne bih ni J model, ali ako mi se svidi što da ne. Trebalo bi da bude u voznom stanju bar narednih godinu-dve, da solidno izgleda, da nema krupnih zahvata koji moraju odmah da se rade (motor, limarija). Još jednom da napomenem, bila bi drugi auto u kući, ali bi se vozila svaki dan.

Za cenu ne znam ni sam, vi to najbolje znate kakvo je šarenilo cena.

Nekako mi se ona svetlo plava što se Milan raspitivao učinila da je baš za mene, a i cena mi je privlačna.

Za te pare, što sam gledao, obično su krševi, morala bi limarija da se radi odmah, a ja to ne mogu sam, bubu neće skoro niko da radi, a kada bi radio limariju, radio bi sve po PS, a ne samo zakrpio, što košta.

Zna li neko nešto o ovoj bubi http://www.polovniautomobili.com/auto_oglas_detalji.php?id=81429

Molim mišljenje o ceni. Ako se ne varam Dika je za Suzi 1200 tražio, onda mi je ovo mnogo. Ipak bi nešto jeftinije.

Ono što sam sa slike primetio, štopaljke nisu iste visine, nadam se da se ovo može lako namestiti. Eto vidite, kakav sam, jedan detalj može da me odvrati od kupovine. Znam da nije isto kad se kupuje buba i neki auto par godina star, ali jednostavno sam takav, vidim sitnice i ako ću ih gledati svaki dan onda to mora biti baš jeftino da bi kompenzovalo moj duševni bol. Malo se šalim, ali nije daleko od istine.

Da skratim, ako neko zna za neku bubu sa dobrim odnosom cena-stanje, po mogućstvu da je vlasniku lova hitno potrebna, nek javi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeSre 19 Nov - 9:40

Tesko veoma tesko!

Svi mi ovde sanjamo da nadjemo nesto sto je dobro ocuvano a jeftino.
No nikad netreba gubiti nadu. Laughing Laughing Laughing
Treba samo biti uporan.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeSre 19 Nov - 12:57

@bili

što bi naš narod rekao: i tata bi sine...

Strpljen-spašen, ne žuri i ne igraj na prvu loptu. Ova iz oglasa na prvi pogled ne deluje loše. Svakako vredi otići i pogledati. To što je desna štopaljka višlja od leve pripisujem pogrešnoj montaži. U svakom slučaju eto aduta da pokušaš da mu oboriš cenu...
Nemoj gubiti nadu, tvoja buba te negde čeka Cool
Nazad na vrh Ići dole
Rakas Boris
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Rakas Boris


Broj poruka : 150
Godina : 38
Lokacija : Батајница
Datum upisa : 29.09.2008

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeSre 19 Nov - 17:03

Koja je cena te zute bube?
I inace, koliko kostaju bube u solidnom stanju, znaci da nije udarena, motor dobar, limarija dobra, relativno ocuvana... ? Sad Onako, u proseku. Posto, u oglasma ne mogu da vidim auto, mogu samo cenu, a po nekad mi se cini mala, pa mi se onda i auto cini los...
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeSre 19 Nov - 19:56

Ti bi hteo sto pre i sto jeftinije Shocked sto je jako tesko, moze se naci jeftino i dobro ali treba biti uporan i naici na tako mnesto. Ja sam pre 5godina nasao u jako dobrom stanju za 500 maraka Basketball .

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeSre 19 Nov - 21:04

Bosanskih maraka ili Question
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 7:18

moj savjet kupi bubu mexiko....dat ces cca 1000-1500 evra ali imat ćes ono sta hoces relativno ocuvano vozilo s obzirom na godine cca 1980...a i pouzdan autić za every day........pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 8:45

A što ne 1303? Za svaki dan je odličan auto... Videćeš ako jednom budeš provozao istu....

Ispod 1000€ teško da možeš da nađeš nešto da pristojno izgleda i odgovara tvojim potrebama....

Što se tiče one žute, visina štopaljki se relativno lako koriguje ( izbušiš nekoliko novih rupa, zavariš stare ako se vide, pregituješ i prefarbaš ), auto deluje ok...

Bubuleja je u pravu za Mexikanku ali njih je relativno teško naći...

Sve u svemu, oglase u ruke, obrći telefone idi gledaj obilazi, a slikama ne veruj mnogo jer umeju dosta da prevare...
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 8:59

Što se tiče kupovine, malo sam spustio loptu, seo i razmislio, nema potrebe da žurim.

Neću ja nešto ekstra dobro za ekstra male pare, mada je tako zvučalo. Ali bih povoljno da kupim nešto što će mi imati upotrebnu vrednost narednih par godina, a polse videćemo, radimo limariju, motor, šta već bude trebalo. Ne bih sad da dam neke "velike pare", a ono treba još toliko da se uloži (mada šta su to "velike pare" u ovom slučaju, ne znam).

Što se tiče one žute iz oglasa, zvao sam čoveka i on ima skroz čudnu priču. Bubu vozi njegov ćale, kome je to četvrta buba i sam je održava. Buba je nešto napola prodata, i ako ipak ne bude prodata javiće mi. Obećao je da će mi na mail poslati još slika.

Kako kaže bubu su kupili u Vrbasu od nekog čiče pre 4-5 godina i tada je ofarbana spolja i iznutra. Na motoru su menjani samo klipovi i karike prošle godine. Sve je u ekstra stanju osim sedišta koja su pocepana. Prešla je 100.000. To su njegove reči. Onda je počeo da objašnjava kako je to vazdušni motor, ne može da se pregreje, može dugo da se vozi ali ne brzo, troši malo više, 9 l ali zato što je 1300... Jedva sam ga prekinuo i rekao mu da znam šta je buba.

Registrovana je u aprilu, a ti brojevi na tablicama su se izdavali ove godine u aprilu. Tako da meni liči da je ona ove godine i radjena. Na slikama mi je previše dobra da je farbana pre četiri-pet godina. E sad šta je sve na motoru radjeno pitanje je.

I da cena je 950, a ne 1000 kao što piše u oglasu.

Vaše mišljenje, ako je limarski solidno odrađena i ako je motor koliko-toliko dobar (koliko se to može videti, čuti), da li vredi za nju dati 900, verujem da bi je za toliko dali, mada to prelazi moj zamišljeni budžet.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 9:04

Gibanitza je postovao od sam ja kuckao ovo moje pisanije.

Prvo sam i mislio o meksikanki, ali je praktično nemoguće naći.

Što se 1303 tiče, verujem da je tako, ali meni se ipak ne sviđa.

Evo i prvog konkretnog komentara cene. Ja sam se sve nešto nadao da prođem sa 500-600.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 9:05

Izgleda da je pravi trenutak da se otvori rubrika za kupce pocetnike.
Ja mislim da je moguce vezati odredjeni model,predznanje kupca,cenu u zavisnosti od stanja i sve ostale stvari.
Jedino bi neko ko ima slobodnog vremena trebao da to ispise.
Ljudi bi manje lutali,sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 12:44

bili ::
Eto vidite, kakav sam, jedan detalj može da me odvrati od kupovine. Znam da nije isto kad se kupuje buba i neki auto par godina star, ali jednostavno sam takav, vidim sitnice i ako ću ih gledati svaki dan onda to mora biti baš jeftino da bi kompenzovalo moj duševni bol. Malo se šalim, ali nije daleko od istine.

bolje da ne znas koliko je mene detalja odvratilo od kupovine razno-raznih buba pre dve i kusur godine kad sam trazio moju buba-masinu Laughing

elem, prepoznajem sebe malo u tvojoj prici te cu ti reci da za oko 600 - 800e neces naci bubu za svaki dan. bubu za rad, bubu za delove - da. to ne znaci da ne mozes da se zahebes i za 1500e recimo, kupis bubu, koja kad se karte otvore, gle cuda - nije za svaki dan.

sto se mexiko buba tice [koliko znam, nema ih ovde malo: bodeja, zverko, nikola1, toni ns, ja...] - 1200 l modeli, nije da ih nema kao sto je opste misljenje nego cesto nose umesto 198. - 197. godiste u papirima verovatno zbog ovde vec pominjanih gresaka nasih 'organa' pri unosu podataka. tako da nemoj da se iznenadis kad procitas u oglasima da je na prodaju buba 1200j iz 1975. a naidjes na [jubilarni] model iz 1985 Wink
prva generacija mexiko buba koje mogu da se nadju u vecim kolicinama na nasim [eu] prostorima, uglavnom su 'special edition' modeli koji su do 1986. radjene iskljucivo za maticnu kucu u nemackoj i evropsko trziste, a po nemackoj specifikaciji [primera, moja je poslednji uvezen model u nemacku, s kojim vw zvanicno obustavlja uvoz, te uvoz nakon toga preuzimaju privatni distributeri] tih modela, prakticno nema u mexiku, sve su manje/vise na starom kontinentu. mozda najbitnije od svega, za njih su delovi identicni kao na svim [standard] bubama od '68!
drugu generaciju [od 1986 - 1995] prakticno je nemoguce naci, jer se verovatno nije uvozila u kolicinama za spominjanje...
trece generacije od 1996. ima sporadicno na nasim i eu prostorima, posto je neko uvezao veci kontigent istih. one imaju 1600i motore, promenjen kokpit, drugacije branike i zbog estetskih razlika manje lice na bube iz '80 nego ove na bube iz '68 recimo. znaci, drugi 'outfit' je u pitanju, sa istom ideologijom Wink

toliko o njima.

generalno pitanje za tebe je koliko vremena imas [u svakom smislu], koliko si dobar sa mehanikom, da li planiras da stisnes zube dok se ne upoznas sa bubom i na osnovu toga ces dobiti savet sta je najbolje za tebe kao izbor za prvenca!

posle ce ti se vec sve samo ukazati! Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 12:45

Bili, možeš je kupiti i za 500-600 € ali će te jako brzo izaći na hiljadu... To je bar neki uobičajeni štos...

A ovu Bubu kada budeš gledao četvoro oči otvori... Čim je čiča to sam održavao ko zna šta može da se zatekne tu... Mada ni ostali majstori nisu nešto bolji, većina ih je priučeno...

Obrati pažnju na tunele, patose odozdo, ispod prednjeg krila, ćošak ispod zadnjih krila, vidi motor da li ima lufta u radilici, da li dimi ( klipovi se ne menjaju na 100 000km možda je prešla više, obično idu karike i ventili ), provozaj je, vidi kako prelazi preko rupa... Najbolje slikaj sve detaljno i postavi na sajt pa ćemo videti da li vredi uzimati...

Ono što je ovde problematično je što su oni sami radili limariju i to neko farbanje, pa može da ti se desi da će se rascvetati za nekih 6 meseci i onda si bacio novce...

Znači idi vidi, probaj, slikaj, pa onda kada videmo da li vredi uzimati taj auto pričaćemo i o ceni...
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 12:52

bubuleja ::
moj savjet kupi bubu mexiko....dat ces cca 1000-1500 evra ali imat ćes ono sta hoces relativno ocuvano vozilo s obzirom na godine cca 1980...a i pouzdan autić za every day........pozdrav

nisam ni sumnjao koliko poznajes materiju! Basketball
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 13:15

dexit ::
bubuleja ::
moj savjet kupi bubu mexiko....dat ces cca 1000-1500 evra ali imat ćes ono sta hoces relativno ocuvano vozilo s obzirom na godine cca 1980...a i pouzdan autić za every day........pozdrav

nisam ni sumnjao koliko poznajes materiju! Basketball

hvala dex...

ali zaista je to buba koja može da se vozi svaki dan za nekoga tko nije baš u mehanici....

to giba: 1303 je odlična buba za svaki dan...međutim čoveku se ne sviđa...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 14:44

Sve zavisi od ličnog kriterijuma. Buba ima šasiju, pa trula karoserija nije velika prepreka da se auto vozi, dok god je šasija dobra (a najčešće jeste).
Motori su dugotrajni i izdržljivi, pa motor koji je pre generalnom i troši ulje takođe može da ide još, pre nego što se pristupi generalnoj. Ono što je za prvo vreme neophodno srediti su kočnice i eventualno prednji trap, sve ostalo je prilično izdržljivo. A takav auto se može naći relativno jeftino.

Naravno, ako je kriterijum visok, pa se traži potpuno ispravan auto (motor ne troši ulje i radilica nema zazora, limarija nije trula i td.), retko se može naći takav auto jeftino. Čak je pitanje da li su oni automobili koji su stalno u oglasima i za koje se traže velike pare, takvi.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimeČet 20 Nov - 17:19

ajd i ja , ..sve sto je izreceno do sada po ovoj temi uglavnom " stoji " i rezultat je iskustava ..

ja cu da dodam par svojih opservacija :

- izuzimajuci ( " bingo " slucajnosti ) postoje pravila tipa

1. nije priridno da ono sto je jeftino bude i dobro, te po pravilu " ono sto ne platis na mostu ........ ) , za buba pricu treba izdvojiti oko 1200 e , koja ce ispunjavati uslove ( dobra , pouzdana , lepa , ... ) znaci : ili odmah 500 a kasnije + 700 ili odmah 1200 e i to cca ..

2. i nazalost , nalazimo se u miljeu u kome je prevara ( ili iznosenje ne istina ) postalo vec vise od uobicajenosti .. prosto je ne verovatno sta sve kazu prodavci o svojim " objektima " prodaje a da ne trepnu ili ti lupnu i ostanu zivi ..

----

moj savet : strpljenje , pre svega ..
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimePet 21 Nov - 8:32

Hvala vam na svim savetima, manje više to je meni sve poznato, ali ipak vredelo je ponoviti.

Osećam potrebu da kažem još nešto o sebi.

U mehanici sam neka sredina, solidno poznajem problematiku mehanike automobila (diplomski mi je bio održavanje vozila), ali to je na teoretskoj bazi, praktično imam malo iskustva i uglavnom mogu sam da odradim jednostavnije zahvate što sam i radio na ranijim mojim kolima, najveći problem mi je nedostatak alata, za otvaranje motora nisam još spreman, pogotovo što bubin motor nikada nisam video iznutra uživo.

Što se limarije tiče, problem mi je varenje, iako sam položio ispit zavarivanje, i dobro znam šta i kako teoretski, nikada, apsolutno nikada nisam imao priliku nešto da zavarim. Ostalo bi bio u stanju sam da radim, osim lakiranja što bi ipak prepustio profesionalcima.

Zahvaljujem gibanitzi posebno što mi je skrenuo pažnju šta gledati na limariji, nešto od ovog bi verovatno preskočio.

Moje iskustvo sa bubom je skromno, imao sam priliku da čačkam oko jedne, čak sam istu mogao dobiti na poklon, ali nisam hteo jer je bila loša. Mislim bila je ona u voznom stanju i nije loše izgledala, ali je sve ostalo bilo loše, blatobrani zavareni za karoseriju, bez kedera, solidno ofarbana pet godina ranije, ali debelo gitovana, podovi pokrpljeni limom, zavareno za tunele... Veliki aksijalni zazor, ležaj razdrndao blok, što smo videli kad je menjan semering jer je ulje bukvalno curelo...

Samo bi dodao još nešto. Uopšte se ne bojim toga da ako kupim nešto za 500 i to vrlo brzo izađe na 1000-1500, stim što bi ipak voleo da ovo vrlo brzo bude bar godinu-dve. Više se plašim da kupim nešto za 1000 ili više pa to za mesec dana izađe na 2000+. Onda sam ga ufrkestio jer bi imao auto koji ne mogu da vozim, a kupio sam ga upravo zato da ga vozim svaki dan.

Šta reći na kraju, tražim polako, pa će nešto naići, kad o svemu razmislim meksikanka bi bila premija, mada u NS ne znam da li ima više od dve tri za koje pretpostavljam da su meksiko bube.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimePet 21 Nov - 9:03

Bitno je da znaš teoriju... Kada budeš ušao u priču sa Bubom ubrzo će ti sve postati jasnije jer je veoma jednostavna i većina stvari je veoma logična.... Što te zbuni pitaj, ovde ćeš dobiti brz i adekvatan odgovor...

Alat i nije skup, polako, kreneš jedno po jedno, komad po komad, pa ćeš ga nakupiti vremenom... Dobra stvar je što isti taj alat možeš primeniti i na mnoge druge stvari...
Nazad na vrh Ići dole
Arsa
VW zaluđenik
VW zaluđenik



Broj poruka : 186
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 01.08.2008

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimePet 21 Nov - 11:11

Dobra stvar je što isti taj alat možeš primeniti i na mnoge druge stvari...
ZA JOS MNOGO BUBA
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
Nemanja Nikolić
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Nemanja Nikolić


Broj poruka : 176
Godina : 37
Lokacija : Beograd-Dorćol
Datum upisa : 16.11.2008

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimePet 21 Nov - 13:39

...prvo Buba je veoma rentabilan i pouzdan auto, boxer motor koji ima buba je veoma kvalitetan ( sporohabajuci )...ukoliko se osvrnes mnogo je kvalitetniji od Alfa Romeovog boxera koji zimi pravi problem i nece da pali, a leti na visim temperaturama brljavi u radu, osvrnimo se na to da je Subaru napravo i prvi dizel motor u boxer izvedbi kao i da je Porsche preuzevshi Bubin motor nastavio tradiciju istih do dan danas... stvar je u tome da boxer u bilo kom autu daje nisko teziste, ne uvrce sasiju i karoseriju pri radu jer motor nema vecih vibracija u radu, jeb..ga zauzima malo vise mesta od V8 ili rednog 4-cilindricnog motora ali to je zanemarljivo.... Stoga kupovinim Bube pa makar bila i malo losija imaces pouzdan auto za malo novaca za svaki dan,jer je svaka mehanicka popravka relativno jeftina...Pozz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimePet 21 Nov - 16:22

Surak moj ima meksikanku 1996.godine i to 1600 injetion razmislja da je proda. inace auto je presao 105.000 km ide "kao zmaj" oko cene nebi ti mogao nista reci.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimePet 21 Nov - 16:46

Sto se tice sredjivanja bube, stvarno ne bih znao sta da kazem, ustvari ne bih da me iskusni clanovi shvate kao kontrasa, ali iz mog iskustva tesko buba za hiljadak evra, jer sa kupovinom bube, patosima, prednjom polu stranicom, novim nosem koji zahvata do pola polu stranice, bakelitima (cevi koje uvode vreo vazduh u tunele), peskarenjem neuspesnim(tu ne racunam cenu novih brava i stakala unistenjh peskarenjem, ''zaboravio da sikine"), novim prednjim i zadnjim krilima, setom cilindara kocionih i cevovodima, novim kablovima svecica, auspuhom, gumenim pragovima, lajsnama bocnim i onim oko prozora(nesto najodvratnije ofarban auto a izguzvane lajsne affraid ), karburator setom, izaslo oko 1650E, ostaju peskarenje, farbarski radovi, mehanicarski, pakovanje i jos ponesto od delova kao sto su pragovi i slicno.

Ili ja preterujem? What a Face
Nazad na vrh Ići dole
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimePet 21 Nov - 21:38

Pa da vam kazem odmah da sve sto ulozite u sredjivanje mozete da zaboravite kada je /ako je ikada/prodajete.Ja sam moju crnku prodao full sredjenu ,menjani tuneli,patos,nova farba,pretapacirana,hrom peint felnama,nove gume,nov akumulator,generalno sredjen motor/presao 3000 km/sa auto gasom za 1100 evra.Znaci skoro pa dzabe.A kostala je MNOGO vise.Ali nije poenta u tome...zar ne bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitimePet 21 Nov - 22:15

To Yeti
A u cemu je poenta scratch Question What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nabavka bube Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka bube   Nabavka bube Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nabavka bube
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Nabavka djelova
» Nabavka podova i pragova????
» Dve BUBE !
» prodaja bube
» GODISTE bube>?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Potražnja-
Skoči na: