vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ulje za motor bele boje!!!

Ići dole 
+11
pera
Dika
dasavic
GibaniTZa
vlajko05
KdF
mimi westfalia
jovca
Mico
Aca
igorsnegi
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 20:21

igorsnegi ::
Evo sta sam danas uradio:

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Picture160db2.th

Ispustio sam ulje (vodu) iz Bube.Jos uvek mi nije jasno odakle tolika voda u bloku motora? scratch scratch scratch Preko 8 litara emulzije vode i ulja je bilo unutra.Da li je moguce da nakon kise voda moye da prodre nekuda u blok motora? scratch scratch scratch

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Picture163zf8.th

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Picture164zx6.th

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 20:24

kao sto vidis moze , proveri sve otvore na motoru da li dihtuju kako treba
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 20:27

Mislite da je neki komsija crevom za vodu "napojio"Bubu vodom u blok motora? scratch scratch scratch
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
pera
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pera


Broj poruka : 728
Godina : 65
Lokacija : Sopot
Datum upisa : 08.02.2008

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 20:29

To ti je jedino objasnjenje za toliku kolicinu ulja i vode.Kakav si sa komsijama? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 20:33

5,5 litara vode u motoru+ulje, nema nikakve logike da je od kise. Pa toliki motori stoje napolju nepokriveni i nema vode u njima, tu nisu cista posla Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 20:42

Buba mi stoji u garazi u Koceljevi.Garaza nema vrata.Sa komsijama sam extra super.Nikada mi se do sada nista slicno nije desilo.Do duse preko nedelje tu nema nikoga jer mi roditelji zive na drugom mestu u selu preko leta,ja sam u Beogradu tako da nista nije nemoguce.
P.S/moja krivica,s obzirom da mi nikada nista nije nestalo,ostavio sam otkljucan poklopac motora,nije bio zakljucan.
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 21:12

kad sipas novo ulje mislim da bi trebalo malo da motor okrece bez da ga palis da podmaze malo jer je verovatno ako je neko sipao vodu vec pocela korozija iznutra.
Nazad na vrh Ići dole
Aca
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Aca


Broj poruka : 92
Godina : 37
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2008

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 21:29

Nemoj nista da te cudi, jednom mom drugaru je covek ispred kuce sipao secer u rezervar u sred bela dana.Da nisi naljutio neku komsinicu slucajno??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://vw-vhs-mladenovic.com
Gost
Gost




Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 23:20

Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect
Nazad na vrh Ići dole
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 23:35

ovo nema sanse da je curelo negde affraid affraid affraid
da nema neke dece u komsiluku ili tako slicno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Sep - 23:43

igorsnegi ::
Buba mi stoji u garazi u Koceljevi.Garaza nema vrata.Sa komsijama sam extra super.Nikada mi se do sada nista slicno nije desilo.Do duse preko nedelje tu nema nikoga jer mi roditelji zive na drugom mestu u selu preko leta,ja sam u Beogradu tako da nista nije nemoguce.
P.S/moja krivica,s obzirom da mi nikada nista nije nestalo,ostavio sam otkljucan poklopac motora,nije bio zakljucan.


hmmm ... mnogi ljudi su sa mnogim ljudima extra ... but jbg ... ljudi su spremni da drze maske na licu dok si sa njima ... a onda .. "noz uledja" ... moj drugar je sedeo u kafichu sa ortacima ... jednom ortaku zazvonijo mobilni, pa izaso napolje da prica ... u toku razgovora ovaj ga gleda iz kafica kako mu kljucem grebe po laku na autu dok telezvonira ... posle udje i nastavi da mu bude "drugar" .... a o komshijama necu ... nego odo ja da zakljucam aubu affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 8:15

Apsolutno se slažem. Kondenzacija može da stvori vrlo malo vode, ali 5.5 litara vode u motoru može da bude samo nečijih ruku delo.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 8:23

milan ::
kad sipas novo ulje mislim da bi trebalo malo da motor okrece bez da ga palis da podmaze malo jer je verovatno ako je neko sipao vodu vec pocela korozija iznutra.

Kada sam pipnuo rukom emulziju,bila je masna toliko da mislim da ne bi trebala korozija da odradi svoje.Kupio sam sredstvo za ciscenje o kom smo vec pisali.
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 8:42

vecina ljudi nikada ulje nije promenila( mozda bi jugo trajao 50 godina da ga neko odrzava) , pa im nikako nije jasno ... sta i zbog cega se "ludak" non-stop zavlaci pod "krsh" ... onda dodje neki pametan pa kaze ... jbg ljudi pa covek odrzava svoj auto ... i onda padne seljacka opklada ,,ajd da mu sipamo vodu u ulje, ili secer u rezervoar, ekser pod gumu, pa da vidimo jel on to stvarno ili se samo folira da je majstor"

ja zbog toga ... pre voznje redovno obilazim auto ... pa ko u JNA ... provera ulja, ssignalizacije, pneumatika ... a posle , uglavnom njuskam po motoru - benzin da ne smrdi, da nije nesto isprskano uljem, temperaturu ....to doprinosi tome da me komshije gledaju sa jos vetjim cudjenjem ... ono "ludak X2"
lol!


nego .. se nadam da ipak korozija nije uzela maha ... posto si ipak imao masnu vodu u motoru pale
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Aca
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Aca


Broj poruka : 92
Godina : 37
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2008

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 9:18

Vecina ljudi se igra kada je ulje u pitanju, ali ono cuva i hladi motor tako da tu ne treba stedeti.Radio sam generalnu na golfa 2 1.3 benzinac, i kada je trebalo da se sipa ulje covek mi je doneo famovo ulje za dizel motore.Prica je bila da ce ga menjati na 1000 km, pa ce posle toga staviti bolje.Ulje je sipao sam, a do sada je presao skoro 3000 km i nema nameru da menja.Ulozis pare da sredis motor i onda ga na kraju upropastis.Mada odmah ide prica, zasto bi stavio ulje koje sam mu preporucio i koje kosta 400 dinara litar kad moze da sipa ovo koje je oko 220 din litar.
Nazad na vrh Ići dole
http://vw-vhs-mladenovic.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 9:19

Dobio ja pre koju godinu motor od poznanika na poklon.Bio mu neko vreme na malom kombajnu pa ga skinuo jer nesto nije bilo u redu.
Kaze mi covek da sumnja da je sa motorom sve u redu.Igrala se deca,te sam reci zapamtio.Svecice su mu bile skinute.
Kad sam ga rasturio a ono u kompresionom prostoru (izmedju glava i cela klipova) kamencici.
Klinci se igrali tako sto su stavljali kamenje u motor.
Znaci samo im je sada voda bila prva na pameti scratch
Ili je to ipak neko stariji (za to vec nemam objasnjenje)
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 9:58

Sve je moguce.Promenio sam ulje,sipao sam Modricha 15/40 sa sredstvom za cisceneje motora.Prvo sam sipao ulje 2,5 l i kada sam upalio motor,lampica za ulje na Bubi se vrlo brzo ugasila.Buba je imala onaj stari zvuk.Bio sam presrecan.Kada se zagrejala,ugasio sam motor i sipao sredstvo za ciscenje motora.Radila je pola sata tako i sada cu da sipam Modricha 20/60 Long Life njeno staro ulje koje je kupljeno na proverenom mestu.Zanimljivo je i to da kada sam skinuo filter za vazduh i kada sam ga otvorio,bio je pun vode!!! scratch scratch scratch Zanimljivo je i to da je garaza pravljena za Ficu koju je cale vozio 70-th godina.Buba nije mogla skroz u garazu pa je poklopac motora ostao da viri ispod ploce koja nije pokrivena!!!Mislim ipak da su kisha i ljudski (moj) nemar odradili svoje.Mozda gresim... Embarassed Embarassed Embarassed scratch

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Picture161vm3.th
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Gost
Gost




Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 10:05

...dobro je da smo dosli do naj jednostavnijeg objasnjenja, Kako je voda dospela u motor? Kroz Karburador !!!

Najvaznije je sad da je motor uredu i da sve radi kako treba ! cheers cheers



NAPOMENA: mislim da bi ubuduce trebalo da trazimo najbanalnija resenja...jer su price ovaj put otisle predaleko, u onom drugom pravcu... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 10:33

Ako je u pitanju uljni filter za vazduh ne vidim kako bi kiša mogla da uđe unutra, a posebno ne ispod zatvorene haube. Pa toliki automobili stoje napolju na kiši pa nikad nikome nije ušla kiša u motorni prostor, a kamoli u motor...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 10:41

... lepo kaze Igorsnegi " kada sam skinuo filter za vazduh" verovatno covek ima filter za vazduh bez maske potut Webera ,K&N,JR... i dr. visokoprotocni, na cijoj kutiji obavezno stoji napomena " ne prati VoDoM" ...prosto i jednostavno !! Cool
Nazad na vrh Ići dole
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 11:25

Mislim da bi bilo najbolje da bubu parkiraš u rikverc Laughing
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 11:28

pavle ::
Mislim da bi bilo najbolje da bubu parkiraš u rikverc Laughing

i pokrijes je kaputom What a Face
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 11:38

Ljudi,zamenio sam ulje ponovo,sipao sam Modrichu 20/60 Long live motor radi kao nov,zvuk je isti kao sto je i bio.Poklopac motora je zakljucan,i auto je parkiran u rikverc!Nije prekriven kaputom Basketball Basketball Basketball !
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 11:42

A to sto je filter bio pun vode,mislim da se voda slila putem creva koje vodi od filtera do poklopca ulja.Mislim da nije kroz karburator jer da jeste,ne bi mogao auto da upali zar ne?Uglavnom,problem je resen,kuda je voda nasla put do bloka to sam dragi Bog zna.Nadamo se da toga vise biti nece! Basketball Basketball Basketball Hvala vam svima na podrsci,drago mi je da sam sa drugarima podelio lose i lepe stvari koje su na kraju ispale lepe! Basketball Basketball Basketball Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitimePet 19 Sep - 11:48

KdF ::
Ako je u pitanju uljni filter za vazduh ne vidim kako bi kiša mogla da uđe unutra, a posebno ne ispod zatvorene haube. Pa toliki automobili stoje napolju na kiši pa nikad nikome nije ušla kiša u motorni prostor, a kamoli u motor...

Ljudi,necete da verujete,posle promene ulja sam parkirao auto u rikverc i posto do te ploce ispod koje je garaza imam stepenice,popeo sam se i pustio sam crevo sa vodom cisto da proverim da li je moguce da se voda u toj meri slije na auto,Tacno na mesto gde je poklopac motora bio se slivala voda u mlazu jer se podesilo da je tu najnizi nivo!!!Ja mislim da je objasnjenje tu.Ne bih rekao da su deca iz komsiluka jer su klinci sjajni i vole Bubu,stalno su samnom kada se nesto radi! lol! lol! lol! U svakom slucaju,Buba je sada drugacije parkirana,zakljucan je poklopac motora pa cemo videti.Jos jednom hvala na savetima i razumevanju!!! cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Sponsored content





Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ulje za motor bele boje!!!   Ulje za motor bele boje!!! - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ulje za motor bele boje!!!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Ulje sivkasto bele boje?
» ulje za motor...
» Ulje
» Ulje
» Ulja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: