vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 temperatura

Ići dole 
+3
KdF
vlajko05
Slavko St
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimeSre 2 Jul - 21:23

Ma najbolje da izbaci lampicu, sta ce mu to... To je Svabo napravio samo da bude veca komplikacija affraid
Da se Paja pita, on bi to svakako ucinio (Spacek je valjda jedini noviji auto koji nije imao lampicu za pritisak ulja).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimePet 4 Jul - 5:24

Kao sto sam rekao, orginalna lampica treperi na leru samo kad se moror peforsira.Pored temperature montiracu posebno manometar za pritisak tako da cu videti kako se krece protisak ulja kad se motor zagreje.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 49
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimePet 4 Jul - 5:40

Kad reče manometar za pritisak, gde je najbolje postaviti isti da pokazuje tačan pritisak? (bbbuuuuuuu aahhaa aahhaa aahhaa Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil )
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimePet 4 Jul - 7:39

Najbolje ga je postaviti na instrument-tablu (buaaaahahahahahaa) Suspect
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 49
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimePet 4 Jul - 11:35

Mislio sam na davač pritiska a ne pokazivač Embarassed

Moja greška Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimePet 4 Jul - 14:50

Ko radi, taj i gresi!
Pritisak na svakom mestu u magistrali je isti, tako da gde god da ga stavis (a jedino lako pristupacno mesto je gde ide davac za lampicu) je sasvim odgovarajuce. Dakle potreban je davac pritiska sa ugradjenim prekidacem, ili racva u koju se ugrade davac pritiska i prekidac za lampicu. Najjednostavnije je ugraditi kombinaciju davaca i prekidaca VDO sa odgovarajucim navojem (konusni M10x1) ali to je i najskuplje - takav senzor sa mernim instrumentom kosta dosta.
Mnogo jeftinije je ugraditi merac pritiska sa davacem od Lade (oko 1000 dinara) ali je potrebno napraviti ili nabaviti racvu sa prilagodjenjem jer davac od Lade ima drugaciji navoj (mislim M14x1,5 ili tako nesto).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimePet 4 Jul - 19:58

Ja sam napravio reducir,davac pritiska od lade samare i bubina za gasenje lampice. Samo mi ponovite koliki je minimalni a koliko maksimalni pritisak.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimeNed 6 Jul - 9:42

Po fabrickim podacima, najmanji dozvoljeni pritisak pri 2500 o/min i 70°C treba da bude 2 atmosfere, a normalan je oko 3. Ovo vazi iskljucivo za monogradno ulje SAE 30, a ostala ulja se verovatno ponasaju drugacije jer imaju drugacije osobine...

(Zar je Lada Samara imala manometar za ulje? Cini mi se da su i pokazivac i davac od Lade Specijal...)
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimeNed 6 Jul - 12:05

Greska u pisanju, upitanju je lada niva stariji tip koja je imala posebno 3 okrugla pokazivaca, pritisak ulja, temperatura vode i kolicina goriva.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitimeNed 6 Jul - 21:40

Sve jedno, isto je i za specijal. Samo je mala nevolja u tome sto je pokazivac graviran do 8 atmosfera, a za nase motore bi bolje da je do 5, jer pritisak ne prelazi 3-4.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





temperatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: temperatura   temperatura - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
temperatura
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Merac temperatura motora
» Temperatura ulja, po ko zna koji put

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: