vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
falcon001
pridošlica
pridošlica
falcon001


Broj poruka : 11
Godina : 33
Lokacija : Zajecar
Datum upisa : 05.06.2008

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimeČet 5 Jun - 16:07

Cao svima, nov sam na forumu. Zovem se Milos, iz Zajecara sam, 17 godina.
Obozavam automobile i oduvek sam bio fasciniran Bubom. Cale mi je ove godine kupio jednu staru Bubu za 150 evra (znaci toliko losa) i ja sam odusevljen. Za letnji raspust cu da krenem da je radim sa caletom, on je inace bio automehanicar vise godina. Planiram da je sredim EXTRA, da mogu i na izlozbe da je vozim. Zamolio bih vas da mi pomognete sa svojim savetima, iskutvom i znanjem. Ona je zesce istrulela ali to ce da sredi jedan limar u ZA, motor je 1200, proizvedena je na Balkanu, 74-5 godiste mislim da je. Motor nikad nije radjen. Kocnice da gotovo i nema, amortizeri su propali, Instalacuje su istrulele, neki delovi su pocupani ili izgoreli. Motor radi super, naravno, ali i njega ce da odradimo. Planiramo da je skroz rasturimo, ali SKROZ i da sve pazljivo odradimo kako treba. Planiramo i da odvojimo skoljku od sasije pa ako neko ima iskustva sa tim neka pomogne. Odradecu i kompletnu novu instalaciju pa pomozite koliko mozete savetima i predlozima, ako imate i neke seme to bi bilo super. Cuo sam negde da moze da se ugrade i disk kocnice pa ako neko zna kako neka javi, molim vas. Trebace mi i dosta delova pa mi javite gde mogu da nadjem nesto od delova, kedera i ostalog. Ako neka ima neki predlog kako i da pojacam performanse, bio bih mu vecito zahvalan. Ne zelim da menjam motor jel mi 1200ccm odgovara zbog potrosnje jel necu da izlazim iz Bube. HVALA VAM SVIMA UNAPRED! POZZ BUBASIMA!!!
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimeČet 5 Jun - 16:15

Pa dechko dobrodosao i da znas da si na pravom mestu.

Prelistaj malo forum i videces koliko ih je vec radilo restauraciju bube.
Delova ima preko udruzenja i cene su sasvim prihvatljive.

Citaj po forumu i mnogo ces nauciti a ono sto ti nije jasno pitaj i dobices pravi odgovor. Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
falcon001
pridošlica
pridošlica
falcon001


Broj poruka : 11
Godina : 33
Lokacija : Zajecar
Datum upisa : 05.06.2008

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Hvala   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimeČet 5 Jun - 16:25

Hvala na dobrodoslici, i ja mislim da sam na pravom mestu, forum je super.
Kojih udruzenja, imas li neke primere?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimeČet 5 Jun - 19:09

falcon001 ::
Cao svima, nov sam na forumu. Zovem se Milos, iz Zajecara sam, 17 godina.
Obozavam automobile i oduvek sam bio fasciniran Bubom. Cale mi je ove godine kupio jednu staru Bubu za 150 evra (znaci toliko losa) i ja sam odusevljen. Za letnji raspust cu da krenem da je radim sa caletom, on je inace bio automehanicar vise godina. Planiram da je sredim EXTRA, da mogu i na izlozbe da je vozim. Zamolio bih vas da mi pomognete sa svojim savetima, iskutvom i znanjem. Ona je zesce istrulela ali to ce da sredi jedan limar u ZA, motor je 1200, proizvedena je na Balkanu, 74-5 godiste mislim da je. Motor nikad nije radjen. Kocnice da gotovo i nema, amortizeri su propali, Instalacuje su istrulele, neki delovi su pocupani ili izgoreli. Motor radi super, naravno, ali i njega ce da odradimo. Planiramo da je skroz rasturimo, ali SKROZ i da sve pazljivo odradimo kako treba. Planiramo i da odvojimo skoljku od sasije pa ako neko ima iskustva sa tim neka pomogne. Odradecu i kompletnu novu instalaciju pa pomozite koliko mozete savetima i predlozima, ako imate i neke seme to bi bilo super. Cuo sam negde da moze da se ugrade i disk kocnice pa ako neko zna kako neka javi, molim vas. Trebace mi i dosta delova pa mi javite gde mogu da nadjem nesto od delova, kedera i ostalog. Ako neka ima neki predlog kako i da pojacam performanse, bio bih mu vecito zahvalan. Ne zelim da menjam motor jel mi 1200ccm odgovara zbog potrosnje jel necu da izlazim iz Bube. HVALA VAM SVIMA UNAPRED! POZZ BUBASIMA!!!

Zdravo, sve je ovo Ok samo si trebao da se predstavis tamo gde je to i predvidjeno, u rublici "Predstavljanje clanova"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimeČet 5 Jun - 22:14

hey, samo pitaj sta te zanima !!! ovde ima takvih stracnjaka za problematiku bube kakvih nema na celom Web-u king !!!
u kakvom god da je stanju buba ... sve se da srediti!!! samo napred cheers cheers cheers !!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimePet 6 Jun - 8:03

Čuj preko udruženja Buba-Beograd možeš nabaviti sve delov iz J&P kataloga...Posebno se isplati uzimati veće i skuplje delove, a popust ide do 25%. Za sitnice najbolje videti u Astoru (Hajduk Veljkov Venac 6, 011 361 19 19).

Druga stvar, pre nego što kreneš u sređivanje dobro pogledaj kako su to neki sa ovog sajta radili, recimo Jovan je još uvek u akciji ( klikni ovde ) . Opremi se znanjem i dobro pazi da te limar ne zezne, pošto svi oni mnogo vole improvizacije a ako radiš auto za sebe tome nema mesta.

Sledeće, bilo bi dobro da odlučiš u kom ćeš je stilu sređivati. Za to godište najbolje ide stock (vraćanje na fabričko stanje, u tvom slučaju ne bi trebalo puno da košta) ili german look ( tipičan i moj omiljeni primer www.vw1303rs.de ) ali to iziskuje veća ulaganja.

Sve što ti treba pitaj, samo nemoj ovako nabacano, potrudi se da ti svako pitanje bude u zasebnom topicu kako bi se drugi članovi lakše snalazili...
Nazad na vrh Ići dole
falcon001
pridošlica
pridošlica
falcon001


Broj poruka : 11
Godina : 33
Lokacija : Zajecar
Datum upisa : 05.06.2008

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Hvala   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimePet 6 Jun - 16:33

Kapiram, poslusacu savet. Limar je odlican prijatelj mog oca i najbolji je kog moji otac zna (a zna ih dosta) tako da za limariju i ne brinem mnogo. Cim iskrsne nesto evo mene Very Happy Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
falcon001
pridošlica
pridošlica
falcon001


Broj poruka : 11
Godina : 33
Lokacija : Zajecar
Datum upisa : 05.06.2008

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimeSub 7 Jun - 16:52

GibaniTZa ::
Čuj preko udruženja Buba-Beograd možeš nabaviti sve delov iz J&P kataloga...Posebno se isplati uzimati veće i skuplje delove, a popust ide do 25%. Za sitnice najbolje videti u Astoru (Hajduk Veljkov Venac 6, 011 361 19 19).

J&P katalog, gde mogu to da nabavim, jel ga ima na netu?
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimeSub 7 Jun - 17:43

Evo ga link http://jpgroup.anet.dk/pdf/jpgroup/luftkataloguk.pdf . Katalog je težak nekih 17MB, pa bi bilo dobro to skidati sa neke brže konekcije jer ume da potraje...
Nazad na vrh Ići dole
falcon001
pridošlica
pridošlica
falcon001


Broj poruka : 11
Godina : 33
Lokacija : Zajecar
Datum upisa : 05.06.2008

Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: katalog   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitimeSub 7 Jun - 17:56

Ok, evo upravo ga skidam. Hvala ti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!   Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomozite koliko mozete, HVALA UNAPRED!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 1200,1972
» trazim savet oko kupovanje ovala hvala puno unapred !!!
» pomozite mi oko kocnice
» koliko?
» Koliko boja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: