vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 moj T2 automatik

Ići dole 
+8
KdF
jovca
strid
Bugman
Mico
GibaniTZa
Dika
pedja
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeČet 1 Maj - 21:37

nedavno sam nabavio jedan t2 bus iz 1973 god, zaljubio sam se u njega na prvi pogled. molim sve one koji su imali iskustva sa busevima da me upute u neke cake koje bi mi pomogle da ga lakse sredim. prije svega interesuje me kako da nadjem dijelove za mehaniku i limariju, dali to moze igdje da se nadje? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeČet 1 Maj - 22:05

pedja ::
nedavno sam nabavio jedan t2 bus iz 1973 god, zaljubio sam se u njega na prvi pogled. molim sve one koji su imali iskustva sa busevima da me upute u neke cake koje bi mi pomogle da ga lakse sredim. prije svega interesuje me kako da nadjem dijelove za mehaniku i limariju, dali to moze igdje da se nadje? Pozdrav

Zdravo Pedja i ja imam T2 samo nije automatik, sta ti treba od delova i uopste sta te muci sa tim tvojim Busom.

P.S. Pravilo foruma je da se predstavis u rublici "Predstavljanje clanova".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeČet 1 Maj - 22:19

muci me svasta, nije on los za svoje godine, ima malo da se poradi na njemu. motor i mjenjac su ispravni i u voznom je stanju. ono sto mene muci jesu prednji rubovi truli su skroz i zadnja torzija je pala pa me interesuje dali ona moze da se spanuje kako bi se zadnji kraj izdigo. cuo sam od nekih majstora da je to moguce. iskreno da ti kazem nikako nisam imao vremena da mu e posvetim i da ga detaljnije prostudiram ali sad planiram da pocnem da ga radim i ako bog da i finansije izguraju da ga provozam do zime. a sto se tice pretstavljanja ja tu opciju nemogu da nadjem
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePet 2 Maj - 6:29

U Beogradu postoje dva nacina da se dodje do limarije za Bus: jedan je preko prodavnice Astor a drugi preko Buba Kluba. Oba nacina su pouzdana stim sto je opcija kupovine kod Astora brza ali nesto skuplja. Prilikom kupovine preko Buba kluba treba racunati na dosta dug rok isporuke delova.
Kod zadnje torzije sam na nekoliko Buseva T2 uocio da problem moze biti zbog korozije (trulezi) na delu sasije gde je ucvrscena cev u kojoj se nalazi torzija. Bilo bi dobro da slikas Bus u sto vise detalja i postavis slike na forum kako bih mogao da ti pomognem u nalazenju resenja problema koji te muce. Posebno bi bilo dobro da slikas deo sasije gde se nalazi zadnja torzija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePet 2 Maj - 19:07

nisam siguran dali je trulo oko torzije onako koliko sam gledao od motora i odozdo neprimjetim da ima trulezi. kako mogu da nadjem tu prodavnicu Astor u Beogradu i gdje se nalazi. znasli od prilike koliko kostaju ti rubovi. e a stimal sta na njega od transportera 3 onog posle 82? dali ti je se desavolo nekad da ti torzija sama popusti pa da je stelujes?
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePet 2 Maj - 19:50

Adresa Astora je Hajduk Veljkov Venac 6...To je zapravo nastavak Sarajevske ulice, bliže je železničkoj stanici ( ukucaj adresu na www.planplus.co.yu )

Broj telefona je 011/361 19 19...
Nazad na vrh Ići dole
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePet 2 Maj - 20:08

hvala bato. jesili kupovao sta kod njih, jel mogu da nabeve sve sto treba i kakvi su sa cijenama?
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePet 2 Maj - 21:37

Za delove limarije (tipa sajtne i rubovi) možeš da odeš i do "Golaš"-a...
Nazad na vrh Ići dole
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeSub 3 Maj - 0:33

a gdje se on nalazi, imasli broj tel?
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeSub 3 Maj - 0:50

pedja ::
hvala bato. jesili kupovao sta kod njih, jel mogu da nabeve sve sto treba i kakvi su sa cijenama?

Pa još malo pa cela Srbija uzima od njih delove - naravno da sam plate ostavljao u toj radnji...Što se tiče cena, onako, korektni su, a što se tiče narudžbina čuo sam razna iskustva...

A evo ti i link za Golaš - http://www.yuyellow.com/golas/

Imaš i varijantu preko udružednja BUBA BEOGRAD za nabavku delova. Možda se čeka malo duže ako je u pitanju porudžbina u odnosu na porudžbine iz Astora, a cene su i do 25% niže (a možda i jače)...Tipa, prednji amortizeri za 1303 iz 74 su u Astoru bili 3200din/kom a ja sam ih preko Udruženja plaćao 2000din/kom, pa ti sada vidi...Ako ti nije frka vredi sačekati.

Za sve ostale informacije oko delova preko udruženja mi se možeš obratiti na pm...
Nazad na vrh Ići dole
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeSub 3 Maj - 0:58

gledao sam onaj link golasa. jel oni prave dijelove limarije za starija vozila ili ih uvoze?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeSub 3 Maj - 5:50

pedja ::
gledao sam onaj link golasa. jel oni prave dijelove limarije za starija vozila ili ih uvoze?

Uglavnom su to delovi iz uvoza ali koliko sam upoznat zalihe su im pri kraju.

Nego daj ti slike da vidimo Bus bounce bounce bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeSub 3 Maj - 18:18

kako da postavim sliku, nemogu nikako da se snadjem ovde?
Nazad na vrh Ići dole
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeSub 3 Maj - 19:43

Jel ovo pomaze


Postavljanje slika je very jednostavno.Ovako ja radim:odem na imageshack link u Adminovom postu o postavljanju slika,kada ti se otvori imas opciju BROWSE i tu izaberes sliku koju hoces da postavis.Ako hoces da ti slika bude veca (bez crnog thumbnail okvira) onda izaberes opciju 800x600 ispod browse.Onda kliknes na HOST IT ,kada se zavrsi ta operacija, kopiras HOTLINK FOR FORUMS 1 u svoju poruku
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeNed 4 Maj - 0:15

брате ја немогу то да провалим никако. bounce
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeNed 4 Maj - 1:04

pa postavi ovde u galeriju
pa onda povezi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePon 5 Maj - 1:50

posto nisam mogao da vam posaljem sliku normalnim putem stavio sam je kao avatar na neko vrijeme a sada ocekujem komentare, pa samo raspalite
Nazad na vrh Ići dole
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePon 5 Maj - 23:01

a nije lose T-2 B alien
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimeUto 6 Maj - 0:22

nije los samo mora malo da se poradi na njemu, najvise me muci ta zadnja torzija jos nisam tacno utvrdio sta je sa njom i prednji rubovi a ostatak limarije mogu i sam da napravim
Nazad na vrh Ići dole
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePon 12 Maj - 0:39

[img]moj T2 automatik 17-04-10
moj T2 automatik 17-04-11
moj T2 automatik Slika010
moj T2 automatik Slika011
posto seljak nije znao da posalje slike prije saljem ih sad, bolje ikad nego nikad.
hvala Dika
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePon 12 Maj - 21:45

Sto se Golasa tice, koliko ja znam sve delove limarije za VW oni uvoze. Mozda su nekada nesto i pravili (na primer kadice za vrata) ali ne znam da li to i dalje rade. Tako na primer, krila za bubu uvoze iz Danske, tunele iz Hrvatske i tako dalje...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePet 20 Feb - 18:57

sada sa olaksanjem mogu da kazem da sam limariju zavrsio i hocu da pocnem sa pripremama za farbanje ali bi prije toga zamolio da me uputite gdje mogu da nadjem kedere za stakla posto su moji skroz losi i mislim da ce se raspasti kada budem vadio stakla a posto nemam garazu za bus stakla moram namontirati odma posle farbanja. tako ako bilo ko moze da mi pomogne biobih vam veoma zahvalan. i jos interesujeme dali neki kederi sa t3 odgovaraju na t2b?
Nazad na vrh Ići dole
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePon 23 Feb - 18:48

Na zalost ne ali kozes kupiti nove kedere u Astoru.Mada sam ja cekao 3 meseca za kedere vrata a kedere stakala sam kupio i Hamburgu.
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePon 23 Feb - 19:00

a i nije ni jeftino za t2 sto sam ja nasao na netu nema neke razlike izmedju kedera za t1 i t2 u ceni.
Nazad na vrh Ići dole
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitimePon 23 Feb - 23:02

posto su bili kederi u astoru? nasao sam na netu kedere za t2 ali jedan keder bocnih stakala dodje oko 45€ malo mi je to preskupo s obzirom da mi treba za sva stakla.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





moj T2 automatik Empty
PočaljiNaslov: Re: moj T2 automatik   moj T2 automatik Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
moj T2 automatik
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» automatik
» T2b '73 automatik
» Automatik menjac za T2
» Prodajem T2 b automatik
» automatik 1968 buba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUS :: od 1967-
Skoči na: